PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=915}

Stalowy gigant

The Iron Giant
7,7 30 282
oceny
7,7 10 1 30282
7,0 7
ocen krytyków
Stalowy gigant
powrót do forum filmu Stalowy gigant

Film zrobiony z humorem, pełen gagów, ale przede wszystkim mający podwójne dno i swoiste przesłanie, skłaniający do chwili zastanowienia. Po obejrzeniu nie sposób nie skusić się na choćby krótką refleksję. Przeszedł niezauważony (oglądałem ładnych parę lat temu) a z pewnością wyprzedzał wiele późniejszych produkcji tego typu, pomysłem na historię, scenariuszem i wykonaniem.
Zdecydowanie zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

ocenił(a) film na 9
jabu

Stalowy gigant to chyba ostatnia naprawdę dobra kreskówa Disneya. Prosty przekaz bez sporośnych podtekstów i do tego jest to wzruszająca z historia ukazująca najważniejsze wartości w życiu. W dzisiejszym natłoku kolejnych wersji Shreka, Madagaskaru i pozostałych animacji komputerowych brakuje tych klasycznych Disneyowskich bajek. Moja ocena 9/10

zonk_2

"Stalowy Gigant" to ulubiony film mojego dzieciństwa.
Nawet teraz,po tylu latach nadal miło się go ogląda :)

Elvadio

Trudno uwierzyć, ile czasu temu to widziałam ;)
Nadal budzi te same emocje .

ocenił(a) film na 10
nitishia

Widzialam dawno temu ale plakalam na koncu jak bóbr, ale okazalo sie ze wszystko sie dobrze konczy :).
Czasem zaluje, ze juz nie ma takich bajek.

ocenił(a) film na 8
Papiryj

Świetny film...kiedyś to były prawdziwe bajki.

użytkownik usunięty
soniapranschke

Świetny film, bardzo podobało mi się wpakowanie do opowieści wątku z Supermanem, co tylko wyszło filmowi na plus dodając epickości.

ocenił(a) film na 8

Jeden z ostatnich klimatycznych i bardzo urokliwych filmów Disneya. Wielki przeoczony.

zonk_2

A skąd Wam się ten Disney bierze? (a film piękny)

ocenił(a) film na 7
Force_Warrior

No właśnie, to produkcja Warnera. Przed chwilą ją odświeżyłem, emocje dokładnie te same, co w dzieciństwie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones