PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=915}

Stalowy gigant

The Iron Giant
7,7 30 258
ocen
7,7 10 1 30258
7,0 7
ocen krytyków
Stalowy gigant
powrót do forum filmu Stalowy gigant

Ciekawostka

ocenił(a) film na 10

Film jest oparty na noweli amerykańskiego pisarza Teda Hughesa. To właśnie od niego wzięło się
nazwisko głównego bohatera, Hogartha. Można zawsze dodać ;).

ocenił(a) film na 8
andrzej_goscicki

Książka ma ten sam tytuł? Bo nie widzę jej w bibliotece.

ocenił(a) film na 10
muppet90

Książka ma tytuł "The Iron Man". Zmieniono na "The Iron Giant" by nie kojarzyło się ze sławnym już wtedy bohaterem komiksów Marvel ;).

ocenił(a) film na 8
andrzej_goscicki

Niestety tego tytułu też nie ma do wypożyczenia. Ale dobrze wiedzieć.

ocenił(a) film na 8
andrzej_goscicki

wspominana książka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4932/zelazny-olbrzym :)

andrzej_goscicki

Jak byłem w podstawówce napisałem opowiadanie o kosmicie zjadającym sztućce ;-)

Tyle, że mój kosmitek był mniejszy od człowieka i nigdy nie dokończyłem bo zostałem nakryty i wyśmiany.

Ehh... to starsze rodzeństwo.

ocenił(a) film na 10
ArchieIl

Wow... To naprawdę dołująca historia...

Ja raczej nie miałem tego problemu, bo robiłem coś podobnego każdego dnia. Dzieciak pełen wyobraźni. Rodzina się przyzwyczaiła i koniec końców mogłem pisać o czymkolwiek, a oni i tak nie zwróciliby uwagi :).

andrzej_goscicki

;-)

To moje w sumie i tak było plagiatem.

Pomysł bazował na krótkim opowiadaniu o kosmitach, którzy przylecieli na Ziemię w rakiecie wielkości pocisku z broni ręcznej.
Bodajże z małej fantastyki.

Tyle, że mój był ciut większy i zaczynał się bodajże od spotkania z dzieckiem i wyżerania sztućców z szuflady.

ArchieIl

Może dobrze dodać, że pisałem wtedy wielkimi literami i musiało to być w okolicach 2-3 klasy. Może 4 ze względu na tą małą fantastykę ale wątpię.

W tym wieku takie rzeczy naprawdę bolą...

ocenił(a) film na 8
andrzej_goscicki

I to ten sam Ted Hughes, który jest znany z poezji oraz poślubienia Sylvii Plath.
Faktycznie kiedyś natknęłam się na pierwowzór filmu, ale nie zwróciłam na niego uwagi, więc spotkało mnie małe zaskoczenie po obejrzeniu filmu.

użytkownik usunięty
andrzej_goscicki

Ted Hughes - Anglik, w Ameryce mieszkał krótko, ok.roku, po ślubie z Sylvią

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones