PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=175}

Stan oblężenia

The Siege
6,7 22 080
ocen
6,7 10 1 22080
5,8 4
oceny krytyków
Stan oblężenia
powrót do forum filmu Stan oblężenia

Proroczy.

użytkownik usunięty

Twórcy nie wiedzieli co wydarzy się naprawdę dwa lata później, 11 września.STRACH!

Dokładnie. Specjalnie wszedłem na filmweb, aby sprawdzić w którego roku jest ten film. Dialogi aktorów sugerowały, że chyba sprzed 9/11, ale z drugiej strony temat islamskich terrorystów pasuje idealnie. Teraz kiedy widzę, że film jest z 1998 to aż trudno uwierzyć, że ktoś wtedy mógł wymyślić takie zamachy. W dzisiejszym świecie zamachy na autobusy czy kino wydają się nieduże.

ocenił(a) film na 6
ronr

Bardzo podobne zamachy miały miejsce w New Yorku w 1993 r. ( furgonetka wypakowana ładunkami wybuchowymi wjechała wówczas w Word Trade Center ) Było to zaledwie namiastką tego co stało się 8 lat później. Temat aktualny. Jeżeli chodzi o sam film to poza kilkoma niezłymi scenami reszta raczej przeciętna. Moja ocena 6/10

ronr

Podczas samego filmu mozna stwierdzić że jest to film przed zamachami z 11 bo wierze dumnie górują nad miastem:)

Także Krytyczna decyzja (1996) jest "proroczym" filmem ukazującym możliwość porwania samolotu przez terrorystów. "Prorocze" w cudzysłowie, gdyż z prawdziwym proroctwem raczej nie ma to wiele wspólnego. Lata 90. ogólnie były naznaczone nowym typem zagrożenia - tym razem ze strony religijnych fundamentalistów. Podobnie rzecz miała się w latach 70. kiedy strach przez "Imperium zła" - ZSRR sięgał zenitu.

ocenił(a) film na 8
toskani

Ktoś może się zastanawiać, na ile prorocze, a na ile inspirujące mogą być takie filmy... ale faktycznie film zadziwił mnie zbieżnościami z tym, co się stało kilka lat później.

Dobry film, lubię takie z gatunku political fiction. Denzel zagrał jak zwykle, fajna rola Tony'ego Shalhouba.
8/10

ocenił(a) film na 4

równie dobrze amerykański rząd mógł "zostać zainspirowany" tym obrazem... Polecam "Zeitgeist". Filmy z tej serii można obejrzeć nawet na youtube.

Jaggerbz

Przecież ten cały Zeitgeist. to jest dopiero bujda na resorach. Brednie wyrwane z kontekstu , pokroju pancernej brzozy Macierewicza.

ocenił(a) film na 4
polukr

Nie wiem, którą część widziałeś, ale pisać, że to tylko brednie, to tak jakby kwestionować w ogóle istnienie brzozy :)
Ekonomiczna część Zeitgeista, oczywiście nie tej pierwszej części, jest w sporej mierze prawdą. I to, że świat długo nie pociągnie na kredycie, że kredyt to współczesna forma niewolnictwa, czy to, że coś takiego jak żywotność produktu zmieniła znaczenie, czy to, że mimo tylu alternatywnych form zdobywania energii my dalej tkwimy na ropie... czy to w jaki sposób inne państwa są "zdobywane" za pomocą długu...

Wiele jest tam przerysowanego, ale z pewnością nie powinno się mówić, że to bujdy na resorach, tak samo jak nie powinno się we wszystko wierzyć. Zresztą na temat banku federalnego, rezerw i tego jak to wszystko funkcjonuje, nie jedno już napisano i nakręcono. Można poszukać.

Jaggerbz

Ja mowie o części na temat zamachu na WTC

ocenił(a) film na 4
polukr

Czytałem jakiś czas temu wywiad z Wołoszańskim, i on również, choć delikatnie, mówił o tym, że za dużo spraw przy zamachu na WTC jest niejasnych. Wątpliwości na pewno są, a rząd USA niewiele zrobił, żeby je obalić...Historia zna więcej takich "podejrzanych" historii, a i powiedzenie "najciemniej pod latarnią" tez nie wzięło się znikąd...
Pearl Harbor, Lusytania, Zamach na Kennedyego...

Jaggerbz

Wychowałem się na programach i książkach Wołoszańskiego, mam wielki szacunek do tego gościa, ale on nie jest nieomylny, a największa jego wadą jest łapanie się na haczyk teorii spiskowych. Co widać np w jego wypowiedziach na temat Pearl Harbor czy ostatnimi czasy WTC. Z tych wszystkich najpopularniejszych teorii to tylko ta na temat zamachu na Kenediego trzyma się jako tako kupy, reszta to bujda na resorach.

A co do tego ze rzad USA nic nie robi aby je obalić . A raport na temat zamachu na WTC widziałeś ?

polukr

WTC to była akcja Mosadu z rządem USA to przecież wiedzą wszyscy

markin

Tak tak a w Smoleńsku helowa mgła, elektromagnes i trotyl ;)

polukr

a co ma jedno do drugiego ? Może napisz jeszcze, że Elvis żyje.

Taki jesteś mądry więc co było na Tunguskiej Syberii ?

markin

Obydwie sprawy łączy absurdalność teorii spiskowych które tworzą ludzie nie mający bladego pojęcia na dany temat .taki np ekspert lotnictwa macierewicz nie wie nawet czemu samolot unosi się w powietrzu ALe katastrofę lotniczy bada oj jak on ja bada ;)

A sprawa tunguska jest oczywista ... jak podła Carska Agencja Kosmiczna to był balon meteorologiczny ;))

polukr

a w mojej opinii to Tesla wysłał piorun i co ty na to ?

Teraz mi odpowiedz na pytanie oczywiste.
Jakie są powody tego, że po śmierci Tesli do jego domu wparowało FBI i zabrali wszystko co się tam znajdowało.
To powiedz dlaczego do dziś dnia Tesli wynalazki są z klauzulą ściśle tajne najwyższego sortu i będą odtajnione dopiero w 2050 roku ?

markin

Skąd wiesz ze istnieją jakieś wynalazki skoro są utajnione ;))

polukr

ja wiem

polukr

porównywane przez ciebie sprawy świadczą o twoim prostactwie zważywszy na fakt że mosad przyznał się do współudziału w WTC

tak samo możesz powiedzieć że nie wierzysz w bakterie i jest to teoria spiskowa buahahah
wierzysz w bakterie teoria spiskowa

oczywiście w globalne ocieplenie też wierzysz hahahahhaaaaa już ci globalne ocieplenie mózg wypaliło uważaj bo się Antarktyda topi

markin

Na istnienie bakterii są fizyczne dowody.

No i proszę zaprezentuj to przyznanie się Mossadu do współudziału. Bo ja też sobie napisać mogę ze CBŚ przyznało sie rozpylenia sztucznej mgły ;) Tylko jako takie są to puste słowa.

polukr

szukaj co ja jestem twój ojciec czy nauczyciel

markin

Jak się mówi A trzeba powiedzieć i B :)

polukr

myślisz, że jak ci dadzą 1 cukierek z kokainą to że będą cię poić koką do końca za darmo ?
Obudź się witamy w prawdziwych spiskach.

markin

She doesn't lie, she doesn't lie, she doesn't lie;.....Cocaine. !!!!!....;)

Jaggerbz

a co niby w Pearl Harbor było ?

pewien jesteś, że nie wiedzieli ? WTC to akcja rządowa więc spokojnie mogli celowo przygotować właśnie taki film.

markin

Dowody !?!?

ocenił(a) film na 4
polukr

Życie uczy nie wierzyć we wszystko, co podają rządy/media - liczą się wpływy- jakkolwiek je rozumieć. Nie licz na to, że ktoś kiedyś przedstawi ostateczne dowody. To zawsze będzie po części historia niedopowiedziana. Ostatnio na TVP info, o dziwo, puszczono film dokumentalny "Czterej jeźdźcy" - polecam. Tam, bez teorii spiskowych, pokazano jak funkcjonuje dzisiejsza gospodarka/finanse/polityka. Dziw, że u nas puszczono ten film natomiast w BBC już ponoć nie...

Jaggerbz

"Nie licz na to, że ktoś kiedyś przedstawi ostateczne dowody."

i to jest problem wyznawców teorii spiskowych. Dowodów na poparcie swych też nie maja bo według nich zostały utajnione a jak są dowody obalające teorie spiskowa to znowu twierdzą ze zostały sfałszowane . Ot i cła dyskusja ze spiskowymi wyznawcami :) Tylko ze w ten sposub można "udowodnić " wszytko np to ze księżyc jest z sera a Obama to jaszczur z kosmosu :)

ocenił(a) film na 4
polukr

Widzę, że trudno z Tobą dyskutować. Ja o czym innym, Ty o czym innym. Ja nie jestem żadnym wyznawcą teorii spiskowych. Ja jestem za tym, by każdy z nas potrafił na miarę swych możliwości myśleć samodzielnie. I jeszcze raz powtórze - każdy, kto ślepo ufa w informacje podawane przez media, czy rządy różnych państw - jest głupcem. I niestety tych głupców jest całkiem sporo. Ale to głównie wina też tego, że ludzie mają inne sprawy na głowie niż roztrząsać to, co naprawdę istotne.

Jaggerbz

to klasyczny kretyn nie ma co z nim rozmawiać łeb nabity propagandą z telewizora użycie mózgu w okolicach 1%, za kilka lat będzie mówił, że w 2 wojnie światowej ginęli i walczyli tylko żydzi.

Koleś jest w stanie uwierzyć że jakiś Osama wysłał zamachowców chociaż łatwiej to zrobić agendom rządowym.

WTC to sprawka mosadu i rządu usa.

markin

Dowody

ocenił(a) film na 4
polukr

spójrz, to jedna z tych wiadomości, dostępnych ogółowi, poparta New York Times, która za parę chwil zniknie z szerokich mediów i już się nie będzie o tym mówić. A właśnie z takich niusów należy wyciągać wnioski, faktów jak sam zwracasz uwagę, i za pomocą takich "cudeniek" wyłowionych w ogólnym szumie medialnym - wyciągać wnioski.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/new-york-times-to-waszyngton-byl-najwiekszym-zro dl,1,5479150,wiadomosc.html

Jaggerbz

Tak tak super tajne cudeńko wyłowione z odmętów interneta ;) ... a znajduje sie na pierwszej stronie oneta ;))

ocenił(a) film na 4
polukr

no ale o co teraz chodzi? Człowieku.... Chcesz dowodów, chcesz potwierdzonych informacji, więc podałem przykład OGÓLNIE dostępnej, choć wciąż lakonicznej, informacji. Gdybym podał bardziej pogmatwany przykład napisałbyś, że wyszperane nie wiadomo gdzie i że to kolejna spiskowa teoria. Więc podałem przykład wiadomości, która pewnie szybko "umrze" w natłoku spraw "małej madzi", "zarobków celebrytów" czy innych Grodzko-podobnych spraw-wielce-istotnych-dla-szarego-obywatela.
Mimo wszystko z takich właśnie niusów jak ten o finansowaniu przez CIA rządu w Afganistanie można już co nieco wyciągnąć własnych wniosków. I wcale nie trzeba sięgać po wielkie teorie spiskowe, masz właśnie przykład jak delikatnie pod płaszczykiem "przemian w Afganistanie" załatwia się brudne interesy.

Jaggerbz

A to nie pamiętasz jak przekręty prowadziła "Polska Armia" w Iarku ? Czyli Hura :)mamy dowód na to ze polskie służby rozwaliły WTC :D

polukr

buahaahaha dowody a może do wody ?
Idź do mosadu i popytaj.

ocenił(a) film na 4
markin

do wódy, wtedy wszystko będzie jasne!

Jaggerbz

dziecko nie pij

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones