PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682191}

Star Trek: W nieznane

Star Trek Beyond
6,6 49 663
oceny
6,6 10 1 49663
5,8 18
ocen krytyków
Star Trek: W nieznane
powrót do forum filmu Star Trek: W nieznane

czy to jest jeszcze Star Trek? Gdyby nie nawiązania do oryginalnej serii to ducha Star Treka w tym filmie jest bardzo niewiele. Uważam również, że ostatni trend do pchania w każdym filmie do granic absurdu: pogoni, pościgów, latania między wieżowcami w generowanej komputerowo rzeczywisości, niszczy kino. Aktorzy grali tu świetnie i szkoda, że twórcy zamias fabuły wybrali w wielu miejscach wizualną sieczkę.
Przykro też, że nie zobaczymy już A. Yelchina w roli Chekova.

ocenił(a) film na 7
heliconia

Co do pytania - to mam podobne odczucia. Choć akurat lubię tego typu efekty wizualne i akcję, to jednak mam mieszane uczucia po tym filmie. Niestety coraz więcej jest scen walk, które być może dla wielu są najlepszymi momentami akcji, jednak mi psują odbiór całego filmu.

ocenił(a) film na 10
samisami

Dla mnie bitwy kosmiczne to najpiękniejsze co jest wizualnego w SciFi :v
Tak, film nastawiony na efektowność, a nie treść, ale ciężko rozwinąć jakikolwiek wątek w 2h...

ocenił(a) film na 7
Nicolas_3

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi raczej o coraz większą ilość walk wręcz, bijatyk, czego nie lubię. Co do efektów wizualnych bitew statków w przestrzeni (w przeciwieństwie do autora postu na który odpisywałem) - też mi się bardzo podobają ;)

ocenił(a) film na 10
samisami

Racja, tak, walk wręcz i takich innych bijatyk odrobinę za dużo.

ocenił(a) film na 6
Nicolas_3

Bitwy kosmiczne jak najbardziej ;). Nie narzekałam na efekty specjalne jako takie, które są przecież podstawą kina sf. Ja najbardziej cenię sobie dobrą opowieść również w kinie, gdzie jest zachowana równowaga między warstwą wizualną, a fabułą.
A co do tłuczenia się po przysłowiowych "gębach" w formie teledysku zwyczajnie mnie irytuje szczególnie jak przeciągane jest w nieskończoność i wlepiane gdzie się da. Czasem na filmie, aż zerkam na zegarek i myślę kiedy wreszcie skończą.
Nie zgodzę się, że w 2 godzinach nie da się zamieścić porządnej treści. Najlepszym dowodem są tu filmy krótkometrażowe również sf.

ocenił(a) film na 10
heliconia

Krótkometrażówki nie są nastawione na biznesy.

ocenił(a) film na 6
Nicolas_3

Prawda, chociaż część twórców ma nadzieję na pozyskanie dzięki temu funduszy na projekt pełnometrażowy.
Nastawienie na biznes nie musi oznaczać spadku jakości.

ocenił(a) film na 10
heliconia

Ale oznacza :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones