PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701323}
7,1 16 137
ocen
7,1 10 1 16137
6,8 12
ocen krytyków
Stare grzechy mają długie cienie
powrót do forum filmu Stare grzechy mają długie cienie

Swietny Film

ocenił(a) film na 8

Jak komuś się podobał Labirynt,Detektyw albo Sekret jej oczu to cos w sam raz dla niego.Uwielbiam taki klimat!

ocenił(a) film na 9
pyra87

Potwierdzam. Nastrojowy film społeczno-kryminalny, zostawiający widza z bardzo gorzkim zakończeniem. Satysfakcja dla kinomanów, którym bliska jest tematyka zmagania Hiszpanów z frankizmem - ten film podchodzi do zagadnienia w oryginalny sposób.

ocenił(a) film na 9
JestemNumerem1

Nie wątpię, że ci, którym "bliska jest tematyka zmagania Hiszpanów z frankizmem" zrozumieją z tego filmu znacznie więcej niż przeciętny widz... Ale i przeciętny widz powinien być usatysfakcjonowany :)

ocenił(a) film na 9
JestemNumerem1

Jak zwykle w tego typu filmach w kulminacyjnych scenach musi padać deszcz.
Dałbym 10 gdyby nie ta „deszczowa” sztampa.

ocenił(a) film na 10
pyra87

Ja też uwielbiam takie filmy. Polecam też ,, El cuerpo".

pyra87

A wiesz gdzie można obejrzeć ten film?

ocenił(a) film na 8
wilczekstepowy

http:// www. kinoman .tv /film/ cialo-1

maaarz

Dzięki

ocenił(a) film na 6
pyra87

Podobny do Sekretu jej oczu? Chyba żart.. oprócz tego ze w obu filmach mówią po hiszpansku nie na żadnego podobienstwa, Sekret.. miazdzy ten film.

ocenił(a) film na 7
Starrlight

O gustach się nie dyskutuje. Zasugerowałem się Twoim postem i obejrzałem "Sekret jej oczu". Niestety odniosłem inne wrażenie. Dla mnie to Isla mimima miażdży "Sekret jej oczu" o ile można w ogóle porównywać te filmy. Sama zauważyłaś, że łączy je tylko język hiszpański i tak jest, zatem żaden nie jest lepszy - to zupełnie inne kino i inne filmy.

ocenił(a) film na 9
lilkqbig

Chyba nie tylko język hiszpański, ale i połączenie wątku stricte kryminalnego ze społeczno-historycznym. W "Sekrecie..." mieliśmy w tle juntę argentyńską, tu mamy frankizm.

ocenił(a) film na 8
pyra87

Klimatem przypomina mi również "Zagadkę zbrodni", a nawet nieco "Chinatown", choć to już jednak wyższa liga.

ocenił(a) film na 7
pyra87

klimatem i pewnymi rozwiazaniami fabularnymi (nawet finałem!) film na maksa przypominam pierwszy sezon True Detective..ciekawe czy to przypadek czy zamierzona inspiracja...(premiera La Isla we wrzesniu 2014, a pierwszy odcinek detektywa styczen 2014)

ocenił(a) film na 7
miko1980

Też mi się to podobieństwo do True Detective mocno narzucało w trakcie seansu. Niemniej biorąc pod uwagę fakt, że realizację filmu zakończono miesiąc przed premierą pierwszego odcinka, inspiracje musiały być raczej pośrednie.

ocenił(a) film na 9
miko1980

I wyglądem jednego z głównych bohaterów ;)

pyra87

Możesz polecić coś podobnego? True Detective też uwielbiam ;-)

pyra87

Film bardzo dobrze oddał klimat tamtych czasów, ale znacznie bardziej podszedl mi "labirynt".

ocenił(a) film na 9
pyra87

Widziałem wszystkie 4 wspomniane w temacie filmy (Labirynt, Detektyw, Stare grzechy..., Sekret...) i wszystkie mają u mnie 9tki i 10tki, z czystym sumieniem można je polecić miłośnikom (dosyć powolnych) kryminałów:)

ocenił(a) film na 8
quba00

Do tego dodam wspomnianą już tutaj koreańską "Zagadkę zbrodni". Też trochę społecznego komentarza do niedawnej historii kraju, duet detektywów, trudne śledztwo...

ocenił(a) film na 6
pyra87

Labirynt i Detektyw (1 seria) rewelacja - ale Sekret jej oczu to jak dla mnie nic nadzwyczajnego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones