PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252724}
5,9 11 361
ocen
5,9 10 1 11361
4,6 5
ocen krytyków
Statyści
powrót do forum filmu Statyści

Niebanalny, inny, prosty

użytkownik usunięty

Bardzo wyróżnia się spośród innych filmów polskich. Czy ktoś zna tytuły w podobnej konwencji?

ocenił(a) film na 6

Ale czym się wyróżnia?

ocenił(a) film na 9

Moim zdaniem, w podobnym klimacie są "Co słonko widziało" (choć to nie komedia, film troszkę "cięższy", ale też miejscami ociupinkę odrealniony i też przedstawia panoramę wątków i postaci) oraz "Sztuczki" (tu klimat bajkowy (ale nie w sensie "infantylny", po prostu taki uwolniony od pełnego realizmu), wątków mniej). Oba filmy serdecznie Ci polecam -- szczególnie "Sztuczki", które są po prostu pięknym filmem, jednym z najlepszych, jakie w życiu oglądałem :).
Troszkę podobieństwa do "Statystów" odnajdziesz również w urokliwej i niesztampowej komedii romantycznej pt. "Barbórka".
Do głowy przychodzi mi też film "Oda do radości", ale on już jest typowo realistyczny. Moje skojarzenie ze statystami wynika wyłącznie z faktu, iż tam również można mówić o bohaterze zbiorowym, a poza tym tam też gra Małgorzata Buczkowska :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones