PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722146}

Strażnicy Galaktyki vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2
7,5 170 847
ocen
7,5 10 1 170847
6,7 35
ocen krytyków
Strażnicy Galaktyki vol. 2
powrót do forum filmu Strażnicy Galaktyki vol. 2

Pierwsza część charakteryzowała się tym co każde dzieło marvela, dobrze zbudowaną fabułą będącą kontynuacją uniwersum MCU. To co druga cześć przyciąga to ilość wątków jakie poruszono w filmie, z jednej strony to dobrze lecz z drugiej...
Kinematografia trafiła na nowy level przez który masa fanów nie odczuje takiej satysfakcji, jak w przypadku tego filmu. Nie chodzi mi o to że jest tragicznie, ale czy wielka produkcja, jaką będzie Infinity War dorówna swojemu poprzednikowi jeżeli nie będzie w nim większej lub równej liczby poruszonych wątków pobocznych co w Guardiansach? Tego się obawiam. Już teraz masa krytyków spiera się o to oglądając różne inne produkcje.
W dodatku też muszę się uczepić istotniej rzeczy, ten film byłby idealny gdyby był niejako wprowadzeniem do kontynuacji galaktycznego uniwersum, a tak pozostaje do zrobienia ostatni film z tymi bohaterami i masa niewyjaśnionych spraw które w komiksie są istotne dla tych postaci.

ocenił(a) film na 9
Galaktix

Pierwsza część była raczej na uboczu całego MCU, niż je kontynuowała. To był film, który można było oglądać bez znajomości innych filmów Marvela.
Dwójka jest pod tym względem podobna ale ciężko ją nazwać kontynuacją, bo to trochę taki kolejny odcinek serialu lub DLC do lubianej gry - o ile bohaterowie się trochę zmieniają i film pozostawia ich w innym miejscu (Quill i Rocket), o tyle nie poszerza on świata przedstawionego.
Niestety, wydaje się, że vol 3 będzie jeszcze bardziej napakowany wątkami pobocznymi, niż dwójka (Warlock, Quasar,grupa Starhawka, Lylla, większy nacisk na wątek Gamory, itp.), ale ponoć mają się pojawić filmu wokół vol 3 oraz mam nadzieje, że vol 3 nie zamknie jednak historii tych bohaterów i tej grupy.

ocenił(a) film na 5
lelen_lis

Nie wiem, jaki potencjał ma ta historia i czy scenariusze w jakiś sposób poza postaciami korzystają z fabuły komiksów (tych nie znam), ale motyw złego ojca bohatera był taki sobie i gdyby nie fajnie zainscenizowane wyrywkowe sceny, które można traktować pobocznie całość byłaby nudna. Nadal jednak jest ta fajna ścieżka dźwiękowa, sympatyczne postacie i cięte dialogi (chociaż też już na granicy humoru zbyt niskich lotów;), więc czekam na trójkę z nadzieją, że będzie po prostu ciekawsza.

ocenił(a) film na 9
tocomnieinteresuje

Kwestia gustu, ja się nie nudziłem (w przeciwieństwie do "Dunkierki" Nolana).
Ja, mimo wszystko, więcej zastrzeżeń mam do pierwszej części, a tutaj część z nich odpada, ponieważ to już jest kontynuacja.
Jeśli idzie o komiks (vol 2 DNA, nie vol 3 i 4 Bendisa) to jest on bardziej epicki, przedstawia wielkie wydarzenia na skalę kosmiczną (Kree, Skrulle, Shi'ar, Inhumans) oraz świetne interakcje pomiędzy członkami drużyny, a nawet ... wątek lesbijski ;)

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Nie wydaje mi się. To że w 2 napakowali tyle wątków, nie oznacza że uda im się to zrobić ponownie dobrze. Dlatego też czuję, że jeśli w infinity war nie będzie tyle samo lub więcej wątków, to po prostu zostanie skrytykowany jak Batman i Robin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones