PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5573}

Strach

Fear
6,7 17 873
oceny
6,7 10 1 17873
6,6 7
ocen krytyków
Strach
powrót do forum filmu Strach

Dużo osób pisze, że widziało inne filmy w tym klimacie ale lepsze od np. Strach ale nie podaje tytułów :/
Może zna ktoś inne w tym temacie poza:
-Zauroczenie/ Crush (1993),
-Strach/ Fear (1996),
-Eks/ Ex (1997),
-Wykolejony/ Derailed (2005)
-Wielbicielka/ Swimfan(2002)?

Osobiście oglądałam tylko Wielbicielkę i Strach i tak na prawdę nie wiem czy powyższe filmy są w tym samym klimacie. Poszukuję po prostu filmów podobnych, a nie chcę żeby tytuły się powtarzały. Z góry bardzo dziękuję za pomoc ;)
Pozdrawiam Sarunia_5

ocenił(a) film na 6
Sarunia_5

Polecam Ich trzech/Threesome z 1994 roku z Stephenem Baldwinem,miłego oglądania.Pa.

szuszu72

Wielkie dzięki za pomoc :D

szuszu72

Uwaga, spam (działa mi na nerwy niemożność skomunikowania się z innymi użytkownikami, to jest chyba jedyna opcja)

Panie, czy my się znamy? Bo mi pan wysyłasz zaproszenie a po zignorowaniu go przypominasz o nim, a tymczasem ja se dodaję do znajomych tylko znajomych. Pana nie kojarzę.

Koniec spamu, pozdrawiam filmweb, który mi nie pozwala wysyłać prajwat mesydży.

ocenił(a) film na 6
Svankmajerova

Znajomych możesz sobie zaprazać na Naszej klasie,mnie interesują nie które twoje filmy,to wszystko księżniczko z zadartym noskiem,żegnam.

szuszu72

Hahahaha :D nie korzystałam nigdy z tego serwisu ;P
No to przecież filmy podglądać można bez zapraszania do znajomych. Nie ma się o co od razu obrażać ;) Każdy sobie robi z profilem, co mu wygodniej po prostu, nie? :)

Sarunia_5

wczoraj widzialam fajny -> Chase - Pościg
http://www.filmweb.pl/film/Po%C5%9Bcig-1994-10253

Ewka89

Dzięki, już nawet pobrałam teraz czeka na obejrzenie :D

ocenił(a) film na 7
Sarunia_5

Świadek zbrodni (2007) - również młody psychopata i bojąca się go dziewczyna

ocenił(a) film na 6
Sarunia_5

"Przylądek strachu" z De Niro
a najlepszy thriller jaki oglądałem to "Co kryje prawda"

ocenił(a) film na 9
Sarunia_5

ja polecam pupilka profesora albo fatalny romans dwa są super

Kinomaniak78

fatalne zauroczenie też dobry thriller z Douglasem

ocenił(a) film na 7
Sarunia_5

Obsesja i Współlokatorka :D

elciasek4

Za żadne skarby w świecie nie mogę nigdzie znaleźć pupilki nauczyciela ani fatalnego romansu ;/
A wy gdzie je widzieliście?
A obsesję i współlokatorkę widziałam i w sumie niezłe są :)

ocenił(a) film na 7
Sarunia_5

heh no widzisz ;)

użytkownik usunięty
Sarunia_5

"Pupilke" i Fatalny romans" mam na koncie ch-o-m-i-k-u-j Jesli Cie jeszcze interesuje to zapraszam.

https:/ /www.cda . pl /video/1347062fc

Sarunia_5

A mi się "Strach" wydaje troszkę podobny do filmu "Zła miłość" z tego samego roku, z Melissą Joan Hart. Podobny jest też film "Oczy kłamcy" z 1996 z Cassidy Rae. Oba leciały już kilka razy. Fabuła może nie do końca taka jak w "Strachu", ale też nastolatka zakochuje się w nieodpowiednim mężczyźnie i niesie za sobą przykre konsekwencje.

sylwia_to_ja

Wielkie dzięki za propozycję:)
Jak znajdę, to na pewno obejrzę :)

ocenił(a) film na 8
Sarunia_5

Najbardziej podobna do tego filmu to po prostu wersja bollywoodzka "Zaufaj mi" :) Fabuła jest bardzo podobna no i jest bardziej drastyczny.

użytkownik usunięty
lemarz

A ja polecam jeszcze do kompletu: "Mamo,mogę spać z mordercą" z 1996 r. Podobna fabuł,jeśli ktoś lubi... ;-)

użytkownik usunięty
Sarunia_5

A ja polecam jeszcze do kompletu: "Mamo,mogę spać z mordercą" z 1996 r. Podobna fabuł,jeśli ktoś lubi... ;-)

ocenił(a) film na 6
Sarunia_5

Ja bym dodał "Nędzne psy" z 1971r. ( Dustin Hoffman w roli głównej )

Sarunia_5

chyba 'Sekret mojej córki' można by uznać za lekko podobny.

ocenił(a) film na 3
Maily

A ja dodam "Sublokatorka" z 1992r. z Bridget Fonda i Jennifer Jason Leigh. Może jeszcze "Słodkich snów", "Chloe". Akurat z tych trzech mi podobały się te dwa pierwsze,ale wszystkie są podobne do "Strachu".

gosia986

Fajnie.

ocenił(a) film na 7
Sarunia_5

polecam ''Trujący bluszcz'', też o podobnej tematyce, obsesyjnego zauroczenia :)

ocenił(a) film na 5
Sarunia_5

A mi ten film (a raczej ostatnie minuty, gdy jest walka w domu) bardzo przypominał "Ostatni dom po lewej". Tam rodzice również mścili się na ludziach którzy skrzywdzili ich córkę, tylko bardziej brutalnie. Pod tym względem to mi przypominało ten film, chociaż było dużo delikatniej.

Sarunia_5

Może nie ten typ ale "Nocny Jastrząb" ci może się spodoba :)

Sarunia_5

Odnawiam temat. Zna ktoś jeszcze jakieś podobne filmy? Interesuję mnie tematyka psychopatycznej miłości.

użytkownik usunięty
Lucy_chan

zauroczenie z 2012 albo 2013 ;)

Widziałam już, ale dziękuję :)

Lucy_chan

Polecam też Abandon (Porzucona) thriller z 2002 roku;)

Sarunia_5

Ja bym dodała jeszcze Musisz być mój

Sarunia_5

Przecież najbardziej podobny jest film "ostatni dom po lewej" tyle tylko, że bardziej brutalny, krwawy i okrutny od tego. Schemat ten sam, laska poznaje faceta, jest bardzo młoda, jest zauroczona, ojciec się niepokoi a potem ten facet i jego ziomale robią atak na rodzinę i to sto razy gorszy niż ten.

dolores1983

Eee no nie, to jest fajny film ale kompletnie nie z taką fabuła jak opisujesz. Laska spędza wakacje z rodzicami i poznaje z koleżanką chłopaka, który okazuje się synem bandyty, który właśnie zwiał z więzienia. Nie ma żadnego zauroczenia, natomiast porywa je jego rodzina i robi im krzywdę. Na końcu jest motyw zemsty.

ocenił(a) film na 9
Sarunia_5

http://www.filmweb.pl/film/Idealny+facet-2015-723338 , tylko że murzyńska wersja :D

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Dzikie gody... Pana Polańskiego. Również wątek miłości pomiędzy dużo starszym mężczyzną i młodą kobietą, historia bez happy endu :D

Sarunia_5

"Chłopak z sąsiedztwa" (2015r)

Sarunia_5

Dorzucam "High School Lover" z 2017 roku. Bardzo podobna fabuła. Trailer: https://vimeo.com/212837902

Sarunia_5

A ja mam pytanie odnośnie podobnych filmów. Jakoś chyba w podstawówce widziałam fragment filmu o chyba podobnej tematyce. To znaczy dziewczyna odrzuciła chłopaka, on z kolegami otoczył jej dom. Ona razem z rodziną się schowali, próbowali wezwać policję, ale chyba odcięli im telefon. Wryła mi się w pamięć scena, w której przypominają sobie, że zostawili psa na zewnątrz (chyba owczarek niemiecki) i wołają go. Otwiera się klapka w drzwiach i wpada przez nią odcięta głowa psa. Ktoś kojarzy?

ocenił(a) film na 6
The_Who

Twój opis pasuje właśnie do filmu Strach :) Oglądałam ten film 20 lat temu i , w pamięci utkwiła mi scena właśnie z odcięta głowa psa.

ocenił(a) film na 7
The_Who

Coś mi się to kojarzy z Funny Games...

congamalina

Nie, to nie było Funny Games

The_Who

Chłopie, przecież to ten film

Sarunia_5

"DZIKIE ŻĄDZE" z Denise Richards, Neve Campbell, Mattem Dillonem i Kevinem Baconem
"WIĘŹ" (Brudne pieniądze) braci Wachowskich ,
"GDZIE LEŻY PRAWDA" Atoma Egoyana z Alison Lohman, Colinem Firthem i Kevinem Baconem
"W POSZUKIWANIU IDEALNEGO KOCHANKA" Richarda Brooksa z Diane Keaton, Richardem Gere i Tomem Berengerem ,
"ŻAR CIAŁA" Lawrence'a Kasdana z Kathleen Turner i Williamem Hurtem ,
"ŚWIADEK MIMO WOLI" Briana De Palmy z Melanie Griffith ,
"KRWAWY ROMEO" Petera Medaka z Gary Oldmanem i Leną Olin ,
"HARRY ANGEL" z Lisą Bonet ,
"MARTWA CISZA" z Nicole Kidman ,
"MALICE" z Nicole Kidman ,
"DZIEWCZYNA NA URODZINY" z Nicole Kidman...
"PIĘTNO" Roberta Bentona z Nicole Kidman, Anthony Hopkinsem, Edem Harrisem i Gary Sinisem ...
"DIAGNOZA ZBRODNI" Phila Janou z Richardem Gerem, Umą Thurman i Kim Basinger ,
"BARWY NOCY" z Brucem Willisem i Jane March ,
"NAGI INSTYNKT" Paula Verhoevena z Sharon Stone, Jeanne Triplehorn i Michaelem Douglasem ,
"W SIECI" Barry Levinsona z Demi Moore i Michaelem Douglasem ,
"OSTATNIE UWIEDZENIE" Johna Dahla z Lindą Fiorentino i Billem Pullmanem...

AutorAutor

Dzięki za wyczerpujący wpis :)

Lucy_chan

Proszę:) W koncu po to jest to forum - żeby sobie pomagać, nawigować na dobre, warte uwagi filmy:-)

Sarunia_5

Polecam you get me

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones