PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296427}

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Extremely Loud & Incredibly Close
7,5 56 723
oceny
7,5 10 1 56723
5,1 10
ocen krytyków
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
powrót do forum filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

PRZECZYTAJ PONIZEJ....

ocenił(a) film na 10

CALE RODZINY PRZECHODZA TO NA CODZIEN A WY TZN CI KTORZY PISZECIE TAKI8E BZDETY JAK TEN PONIZEJ MNIE JESTESCIE BEZ UCZUC.MIESZKACIE W POLSCE TAK WIEC NIE WIECIE JAK TAM BYLO.NIE WIECIE JAKIE TO STRASZNE SLYSZEC KOGOS I WIEDZIEC ZE WLASNIE SIE RZEGNA Z NAMI BO JEST WLASNIE W JEDNEJ Z TYCH WIERZ.NIE WIECIE NIC NA TEN TEMAT A PISZECIE TO CZEGO NIE POWINNISCIE PISAC I TO JEST SMUTNE.WRESZCIE ZROBIL KTOS FILM O TYM CO CZUJA AMERYKANIE I JAK TO BYLO.CO CZUJA DZIECI TYCH KTORZY TAMTEGO DNIA NIE WROCILI DO DOMU I JUZ NIGDY NIE WROCA.WSPANIALY OBRAZ PRAWDY I TEGO JAKA TRAGEDIE PRZEZYWA AZ PO DZIS DZIEN KAZDY Z NICH...WSPANIALY I WZRUSZAJACY FILM KTORY POLECAM KAZDEMU.ZATRZYMAJMY SIE NA CHWILKE I POMYSLMY O TYM O CZYM WINNISMY POMYSLEC JUZ DAWNO.POWIEDZMY SWOIM BLISKIM TO CZEGO NIE MOWILISMY IM OD LAT BO NIGDY NIE WIADOMO CO STANIE SIE JUTRO.NIKT TEGO NIE WIE JAK NIKT NIEWIEDZIAL ZE IDAC DO PRACY NASTEPNEGO PORANKA JUZ NIGDY NIE ZOBACZY SWOICH BLISKICH I STANIE SIE TYLKO CZESCIA HISTORII JAKA ZGOTOWALI MU TERROSRYSCI....ZASTANOWMY SIE CHOCIAZ NA CHWILE CZY WARTO BYC TYM KIM JESTESMY CZY NIE WARTO SIE ZMIENIC CHOCIAZ NA CHWILKE ABY ZMIENIC TO CO ZMIENIC TRZEBA I CO ZMIENIC NALEZY ZANIM BEDZIE ZA POZNO.ZASTANOWMY SIE NAD TY WSZYSTKIM PO OBEJZENIU TEGO WSPANIALE ZROBIONEGO FILMU.POLECAM....

ocenił(a) film na 7
estebes

trzeba było napisać 10 tematów, wtedy byśmy załapali że ci się film podobał. Pierwszy raz widzę pacanja który pisze 4 tematy pod rząd o tym jaki film jest wspaniały, jeden nie wystarczy? Nie wiem, chciałeś żeby wyrazy twojego zachwytu wypchnęły z listy tematów krytykę? Film jest niezły, ale bez szału.

ocenił(a) film na 6
Blazej_Bernat

może mi to ktoś przeczytać na głos.....

ocenił(a) film na 10
Blazej_Bernat

Panie Blazeju czy jak tam Pana zwia.Napisalem komentarz na lamach filmwebu pierwszy raz w zyciu totez co za tym idzie nie bylem pewien czy on tam zaistnieje z uwagi na malutkie problemy jakie mialem z przegladarka.Tak wiec nie wiedzialem czy zostal ona zapisany czy tez nie tak wiec napisalem krotko i na temat drugi raz aby sprawdzic czy bedzie napisane potwierdzenie ale i tym razem nie bylo tak wiec sprobowalem raz kolejny jednakze tym razem postanowilem ze bedzie to raz ostatni tak wiec skoro nie wiesz to nie oceniaj z laski swojej.A tak na marginesie to nie jestem Twoim pacjentem wiec pomysl nad tym o czym sam piszesz.Jesli Ty chcesz byc czyims pacjentem to poszukaj prosze na internecie odpowiedniej kliniki a jest ich mnostwo i z pewnoscia cos wybierzesz dla siebie Ja nie jestem Twoim pacjentem tak wiec nie dodawaj sobie tytułów doktora ktorego nie posiadasz....Jak widzisz szanuje Twoja osobe pomimo obrazy skierowanej w moim kierunku dlatego piszac o Tobie pisze z duzej litery co swiadczy o moim wychowaniu i nienagannej postawie jaka reprezentuje swoja osoba.Szanuj wiec innych i bierz prosze przyklad z ludzi takich jak ja a dojdziesz daleko i kto wie moze i spelnisz swoje marzenia...

ocenił(a) film na 7
estebes

sorry, tak to wyglądało. "j'' mi się wdarło, miał być pacan :P

Blazej_Bernat

nie widziałam jeszcze tego filmu, więc napiszę tylko żebyś się zastanowił dlaczego z taką łatwością obrażasz innych ? Żenada.

ocenił(a) film na 7
syll_fw

wchodzę na forum patrzę a na 5 tematów, 4 są od tej samej osoby, wszystkie o tym jaki jest wspaniały, myślę sobie jakiś psychol, uznał że film jest aż tak wspaniały że jak napisze więcej tematów to ludzie zobaczą więcej pozytywnych opinii. Sorry, czubków nie brakuje, nie widzę w tej reakcji nic złego.

Blazej_Bernat

ale chyba już Ci wyjaśnił w czym rzecz,a Ty dalej swoje... zamiast PACAN należało się SORRY... Irytuje mnie to obrzucanie błotem innych na Filmwebie, zamiast oceniać filmy , niektórzy z dziką rozkoszą starają się dowalać innym.

ocenił(a) film na 10
syll_fw

bardzo Ci dziekuje za wsparcie.Nie rozumiem tych ludzi tzn ludzi takich jak ten ktory zamaist oceniac filmy ocenia mnie i wyzywa mnie od najgorszych Co za kraj z tej naszej polski :-( Bardzo Ci dziekuje za wsparcie Kolezanko.Pozdrawiam

estebes

w Twoim poscie jest tak duzo Ciebie, ze przycmiewa on opinie o filmie... bo ja odnioslem wrazenie, ze pisales o tym, ze powinnismy wspolczuc i myslec o ludziach, ktorzy stracili bliskich w wtc, a nawet jesli napisales, ze to wspaniale zrobiony film, to i tak bardziej da sie to odczuc z podekscytowania, jakim emanuje Twoj post
poza tym 'pacjent' jest czesto uzywane w jezyku potocznym jako okreslenie drugiego czlowieka, niekoniecznie obrazliwe, wiec uczepianie sie takiego okreslenia jest po prostu czepialstwem lub ewidentnym brakiem dystansu
dodatkowo nawet jesli blazejowi chodzilo o pacana, a nie pacjenta, to jest to rowniez duzo mniej obrazliwe niz chociazby glupek lub debil, a zazwyczaj ma wydzwiek raczej pocieszny
i chociaz blazej nie pisal zaimkow zwrotnych pod Twoim adresem wielka litera, to jego psot odebralem duzo mniej inwazyjnie niz Twoj, tym bardziej, ze byl po prostu naturalny i konkretnie napisal o co mu chodzi, wytlumaczyl nawet dlaczego tak zareagowal - sam bym sie zastanowil po cholere ktos mial robic 4 tematy pod rzad, przeciez to dziwne!
no i zastanow sie, czy warto brac z Ciebie przyklad i czy Twoja postawa egocentryka, ktory pod przykrywka zwrotow pseudogrzecznosciowych doklada tylko oliwy do ognia, zamiast starac sie zalagodzic sytuacje jest taka nienaganna, jak to "skromnie" okresliles
a walkowanie tematu WTC jest dla mnie o tyle dziwne, ze samemu nie chcialbym, zeby w kolko przypominano mi jak zgineli moi bliscy...

ocenił(a) film na 10
Blazej_Bernat

brak mi slow na takich jak ty ktorzy sa tutaj tylko po to aby wkurzac innych i ich obrazac...

ocenił(a) film na 7
estebes

już naprawdę myślałem że tamat skończony ale Ty się tak nadmiernie podniecasz, myślę że Ty wytłumaczyłeś czemu napisałeś jak napisałeś, ja wytłumaczyłem czemu napisałem to co napisałem i koniec. Moje uzasadnienie jest tak samo logicznie jak twoje uzasadnienie, teraz będziesz się nad sobą użalał, dziękował ludziom że Cię wspierają w walce z krwiożerczymi użytkownikami filmwebu :P tak, jestem tu po to aby Cię wkurzuć:P to jest forum dyskusyjne i dyskutujemy o filmach, ale także dyskutujemy to o tym o czym piszą inni, skomentowałem to że napisałeś 4 tematy na raz, nie widzę nic w tym złego. Jak tak cię czytam to mam wrażenie że jesteś wychowany pod kloszem i wszystko nadmiernie przeżywasz. Jak Ci brak słów to nic nie pisz.

ocenił(a) film na 4
estebes

please, zdejmij nogę/kota/psa/cokolwiek utknęło na shift'cie albo zgaś capslocka. 9/11 to jest trudny temat, tylu niewinnych ludzi zgineło żeby machina wojenna znowu mogła pójść w obroty - wojna w iraku, w którą polska dała się wciągnąć przez sfingowane dowody istnienia broni masowego rażenia, wojna w afganistanie bo osama gdzieś tam rozbił namiot ze swoimi rozbójnikami, a teraz być może iran bo prawa autorskie do energii nuklearnej ma wyłącznie świat zachodu - w końcu od parunastu miesięcy trwają wytężone prace w amerykańsko-brytyjskich sztabach sięjących sciemę żeby ludzie zakceptowali kolejną napaść, a sorry, walkę o demokrację dla obywateli iranu, zaraz czy w tym iranie też przypadkiem nie ma duuużo ropy? znowu jakiś cholerny zbieg okoliczności. w tym delikatnie mówiąc podejrzanym ataku terrorystycznym na wtc zgineło wielu niewinnych ludzi ale to nie znaczy że mam kupić każdą historię, która do tego nawiązuje. zobacz ilu zgineło w iraku i co w związku z tym proponuje hollywood? hurt locker'a! nie kupuję takiego podejścia do sprawy podobnie jak nie kupuję każdego miałkiego niedorobionego nudnego dramatu. z całym szacunkiem do tych, którzy polegli w atakach z 11 września i do ich rodzin, którym naprawdę współczuję, ale ja tego filmu po prostu nie ku pu ję.

erroid

wlasnie mialam pisac posta w tym stylu, ale nie ma juz sensu, bo w sumie wiele do Twojego postu bym nie dodala (lacznie z capslockiem), takze dzieki - wyreczyles mnie:)

catherinemusic

'.NIE WIECIE JAKIE TO STRASZNE SLYSZEC KOGOS I WIEDZIEC ZE WLASNIE SIE ZEGNA (w oryginale z 'rz') Z NAMI BO JEST WLASNIE W JEDNEJ Z TYCH WIEZ (rowniez 'rz' w oryginale).':
to wyobraz sobie, ze tutaj niewinnymi ofiarami terroryzmu (jednak raczej stawialabym na terroryzm z reki samego USA i Izraela) bylo niecale 3000 osob, a teraz sobie pomysl ile niewinnych ludzi ginie codziennie z rak USA... malo osob o tym wie (bo i tez media milcza) ale USA co chwile zrzuca bomby bezzalogowymi samolotami (ang. drones) na Pakistanskie wioski przy granicy z Afganistanem. conajmniej 90% ofiar to osoby cywilne - prosci rolnicy, kobiety, dzieci, osoby starsze...

'WRESZCIE ZROBIL KTOS FILM O TYM CO CZUJA AMERYKANIE I JAK TO BYLO.' - takich filmow i dokumentow jest pelno, ja zadam odwrotne pytanie: czemu nikt nie robi filmu o tych nalotach na wioski (wiem tylko o jednym dokumencie, ktory dopiero jest w planach/produkcji, zrobiony przez Angielke uczuciowo zwiazana z Pakistanem)?!

'CO CZUJA DZIECI TYCH KTORZY TAMTEGO DNIA NIE WROCILI DO DOMU I JUZ NIGDY NIE WROCA' ten sam zarzut - dzieciek wraca ze szkoly, a tam pol wioski, lacznie z jego domem zniknelo z powierzchni ziemi, z ta roznica, ze pakistanskie dziecko, w przeciwienstwie do amerykanskiego, nie dostanie odszkodowa, zapomog i wsparcia psychologow, tylko tak jak stal trafi do (najprawdopodobniej biednego) domu dziecka.

takie filmy sa niebezpieczne, bo skupiaja uwage i wspolczucie widzow tylko na WTC, tak jakby chcieli, by ludzie nie brali pod uwage tej drugiej strony medalu...

ocenił(a) film na 8
catherinemusic

Mi się wydaję, że film to film realia, to realia. Wiadome jest więc to, że zawsze się zbierze społeczeństwo, zwolennicy, preciwnicy, komentujący to negatywnie, to pozytywnie, w czarnych barwach, komercyjnych kolorach, widzący sytuację obecną, nie zastanawiający się nad tym co piszą, w końcu myślący o tym jak jest naprawdę, a jak w filmie. Otóż warto pamiętać że film to film, reali- realiami ni jak mającymi się do filmu. Subiektywizm mej oceny polega na tym iż w świecie wielkiego biznesu to jednak kasa odgrywa główną rolę, ale nie we wszystkich przypadakch, o tutaj chociażby film jak film, odbiegający od realiów, rentowny, wzbudzający chęć widza do konwersacji na jego teamt, wysoce reklamowany, ... Film o pakistanskich wioskach nie byłby rentowny, a czemu? taki wniosek.

Proszę o zachowanie subiektywizmu, każda ocena jest subiektywna, obiektywizm jest zły, subietywizm też ale w dzisiejszych czasach dobro, jak i ocena jednostki podstawą jest i niestety czasy są złe, może o czasach w Polsce zrobić film? Może byłby niebezpieczny, może nikt by go nie obejrzał, kto to wie? NIKT

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones