PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101569}

Straszydło

Chuchelo
7,4 113
ocen
7,4 10 1 113

Straszydło
powrót do forum filmu Straszydło

Pamiętam, że to był przymusowy seans :)
Szło się ze szkoły do kina na to.... coś kojarzę, że dziewczynka nie była chyba pierwszej klasy urody, wyśmiewana w szkole, miała dziadka, przy końcu dziadek ucharakteryzował ją na babkę(?) przodka (?), której wizerunek był namalowany na obrazie ...

tommy_16

Nie oglądałeś teraz? Pokręciłeś. Nie była pierwszej klasy urody? oj coś ci się miesza po latach.

777temida

lata 80-te to raczej nie teraz więc co się pytasz?
Przypomnij mi dlaczego dziewczynka była na uboczu w klasie, nie rozumiana przez inne dzieci? A może nie była? - skoro mi się pomieszało po latach to uświadom mnie w tej kwestii i będzie cacy...

tommy_16

Urody nie była pośledniej, ale mieszkała z dziadkiem dziwakiem w drewnianej chałupie pełnej obrazów.

ocenił(a) film na 9
tommy_16

http://www.youtube.com/watch?v=EBFvt3OYxdw&feature=related
można zobaczyć w kawałkach niestety wzrusza jak kiedyś świetne kino

ocenił(a) film na 8
tommy_16

Jest cis takiego jak Wikipedia
S P O J L E R !!!

W pewnym prowincjonalnym miasteczku do szóstej klasy miejscowej szkoły podstawowej przychodzi nowa uczennica Lena Biessolcewa. Mieszka w domu swojego dziadka – byłego wojskowego, kolekcjonera obrazów namalowanych przez jednego ze swoich przodków; ze względu na swój odosobniony tryb życia – wyobcowanego przez lokalną społeczność. Również Lena z powodu "dziwaczności" swojego dziadka oraz nietypową, ekspresywną osobowość od razu zostaje w klasie uznana za podobną dziwaczkę i otrzymuje tytułowe przezwisko "Straszydło". Sama dziewczynka nie przejmuje się zbytnio nastawieniem klasy i wszelkie docinki ignoruje – robi wszystko aby stać się akceptowanym członkiem zorganizowanej, klasowej społeczności. Pewnego dnia klasa postanawia zwagarować i pójść do kina. Wyczyn ten przypłaca karą w postaci zakazu wyjazdu na długo oczekiwaną wycieczkę do Moskwy. Ktoś zdradził i Lena wie kim jest zdrajca. To poczciwy Dima, który wypytywany przez wychowawczynię klasy i nazwany przez nią tchórzem w pewnym momencie wyjawia całą prawdę. Klasa poszukuje zdrajcy i kiedy gdy jej liderzy są bliscy wykrycia Dimy, Lena sama głośno przyznaje się do zdrady, biorąc całą winę na siebie. W rezultacie zostaje poddana bojkotowi klasy i różnego rodzaju szykanom. Kiedy sięgają one szczytu, prawda wychodzi na jaw – nagabywana przez klasę wychowawczyni ujawnia imię prawdziwego zdrajcy. Wszyscy uczniowie pragną wybaczenia Leny. Jednak w tym samym czasie dziadek Leny wraz z nią opuszcza miasteczko, swój dom wraz z kolekcją obrazów zapisując miastu z przeznaczeniem na muzeum.

ocenił(a) film na 9
tommy_16

Owszem szkoła podstawowa, owszem lata 80-te i tyle się zgadza... ten film leciał w telewizji, programy były dwa, więc nie było wielkiego wyboru, a raz w tygodniu w godzinach przedpołudniowych puszczali właśnie filmy radzieckie. Ten był jednym z nich.

Neferubiti

Pamiętam ten film jak przez mgłę. Mam wrażenie, że w pewnym momencie główna bohaterka ścięła włosy. Pamiętam też jakąś scenę, w której jakaś dziewczyna, która chyba nie lubiła tytułowej bohaterki, stwierdziła, że będą ją bojkotować (pamiętam, że chyba takie określenie padło). Ale to wszystko było tak dawno, że chyba jeszcze czarno-biały telewizor wtedy mieli moi rodzice.

ocenił(a) film na 9
wojteczek

Nie tyle ścięła co ogoliła na łyso, żeby się bardziej upodobnić do babci , której obraz wisiał w chałupie dziadka. Dziewczynka była do niej bardzo podobna i żeby to podkreślić, ogoliła głowę.

Neferubiti

Dzięki! Obejrzałem właśnie na YT ten film. Jest tak jak napisałeś (napisałaś). Niesamowite, jak pewne filmy pozostają w pamięci.

Neferubiti

Ona ścięła włosy ,żeby zrobić z siebie straszydło , ona wzięła winę jednego chłopaka na siebie bo on wydał klasę ,że poszła na wagary ,przedtem jej tak źle nie było ale po tym incydencie cała klasa ją prześladowała ,a kiedy wszyscy poszli na imprezę ona właśnie też tam poszła przebrana za straszydło .i chyba wtedy wygarnęła im prawdę

ocenił(a) film na 9
kasjana

Obejrzyj jeszcze raz, bo coś chyba nie do końca ze zrozumieniem poszło tak jak powinno.

Neferubiti

Wszyscy zaczęli ją prześladować ,kiedy to powiedziała ,że ona powiedziała nauczycielce ,że klasa poszła na wagary , w wyniku tego klasa nie pojechała na wycieczkę na ,którą bardzo czekali . Winnym był chłopak ,który się jej podobał . I wtedy zaczęto się nad nią znęcać . A punktem kulminacyjnym był impreza u tego chłopak na ,której byli wszyscy oprócz niej .I wtedy zdeterminowana obcięła włosy ,ubrała się na czarno i poszła do nich ,tam powiedziała co o nich myśli i wróciła do domu . Myślisz ,że to łatwo przypomnieć co się oglądało prawie 40 lat temu .Nazywali ją straszydłem więc zrobiła z siebie straszydło .

ocenił(a) film na 9
kasjana

Wszystko co miałam ci do napisania jest w poście wyżej. A co do tego, że trudno sobie przypomnieć coś co się oglądało 40 lat temu, to nie muszę się nad czymś tak bzdetnym zastanawiać. Z mojej strony bez odbioru.

Neferubiti

--------------------------------------------------------------
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, ignorant od innych.”
Konfucjusz

ocenił(a) film na 8
kasjana

To zacznij wymagać od siebie, i sprawdź sobie fabułę, zanim zaczniesz pisać coś, czego nie jesteś pewna, i co nie było prawdą.

ocenił(a) film na 8
tommy_16

Może i przymusowy, ale mega dobry i zapadający w pamięć. Zawsze sobie o nim przypominam, ilekroć ktoś marudzi, że kieeeedyś to nie było hejtowania ani gnębienia uczniów w klasie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones