PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625441}

Strzała wojny

Choi-jong-byeong-gi Hwal
7,0 5 078
ocen
7,0 10 1 5078
Strzała wojny
powrót do forum filmu Strzała wojny

Film powoli się rozkręca, ale potem nabiera tempa i akcja do końca praktycznie nie zwalnia. Nieźle pokazane walki na łuk i strzały, na których to w głównej mierze produkcja się opiera, ale nie tylko. Jest też wiele walk na broń białą. I nie ma tu tak wielce przesadzonych scen, nie ma latających ludzików, jest w miarę solidnie, choć też z przymrużeniem oka ;). Do tego w tle rozbrzmiewa niezła muzyka. Zdjęcia - mogłyby być lepsze, sądzę że można było bardziej wyeksponować spowolnienia, choć właśnie końcowa scena dzięki temu zbiegowi jest bardzo klimatyczna i niepowtarzalna.
Ogólnie jest to bardzo dobre kino akcji, rozrywka pełną gębą. Ja polecam.

drenz

dZIĘKI.
Zachęciłeś mnie.
Nienawidzę latających ludzików,a ten w takim razie zobaczę.

ocenił(a) film na 9
Corrolek

Zgadzam się z przedmówcą, film jest naprawdę dobry i wart spędzenia przed telewizorem 2-óch godzin. Ja również polecam.

ocenił(a) film na 7
Corrolek

Bardzo dobry ale kilka potknięć się znalazło jednak.

drenz

Ok, skoro nie ma latajacych ludzików to i ja obejrze.
Nie cierpię latających ludzików.

ocenił(a) film na 8
drenz

Są latające ludziki jak skakali przez wąwóz :D
Film bardzo dobry.

jukatos

Owszem można odnieść takie wrażenie, ale to aż takie rażące nie było. Nikt 2 metry w górę z miejsca przecież nie wyskakiwał ani nie było kosmicznych skoków z drzewa na drzewo.

ocenił(a) film na 7
jukatos

i zdejmowali to co było cięzkie, nie wybijali się w tym całym opancerzeniu jak rambo ;p

ocenił(a) film na 8
drenz

Film został w Korei obsypany nagrodami. Gwoli informacji:

2011 (48th) Daejong Film Awards - October 17, 2011
* Best Actor (Park Hae-Il)
* Best New Actress (Moon Chae-Won)
* Best Visual Effects
* Best Sound Effects

2011 (31st) Critics Choice Awards - October 30, 2011
* Best Cinematography
* Best Technical Achievement

2011 (32nd) Blue Dragon Film Awards - November 25, 2011
* Best Actor (Park Hae-Il)
* Best Supporting Actor (Ryoo Seung-Ryong)
* Best New Actress (Moon Chae-Won)
* Best Technical Award
* Audience Choice Award for Most Popular Movie

2011 (19th) Korean Culture and Entertainment Award - December 15, 2011
* Grand Acting (Park Hae-Il)
* Best Acting (Ryoo Seung-Ryong)
* Enxellence Acting (Moon Chae-Won)

Niech jakaś dobra dusza doda to do opisu filmu. :P

ocenił(a) film na 5
drenz

Nie ma latajacych Azjatow, ale niestety wciaz da sie zauwazyc azjatycka filmowa przesade. Zachowania bohaterow lekko, jakby to powiedziec, odrealnione. Wlasnie tego w rozrywkowym kinie wschodnioazjatyckim nie lubie. Wolalbym zeby psychologia postaci byla rzetelniejsza i bardziej wiarygodna. Za duzo jest umownosci i takiej specyficznej azjatyckiej infantylnosci. Byc moze to sa tylko roznice kulturowe, ale akurat poznalem wielu Koreanczykow i wydawali sie zupelnie normalnymi ludzmi, bez tych wszystkich wyegzaltowanych reakcji, gestow, zachowan, ktore obserwujemy w filmach azjatyckich, rowniez w tym.
Dlatego nie moge zbyt pozytywnie ocenic tej produkcji. 5 to maks co moge dac. I tak jestem laskawy, bo gdyby podobne absurdy pojawily sie w filmie zachodnim, to litosci bym nie mial.

ocenił(a) film na 6
per333

Należy zwrócić uwagę na to, że akcja filmu rozgrywa się w 16tym wieku (mogę się mylić, najpóźniej w 18tym). Kultura, wartości, światopogląd etc. uległy znacznym (jeżeli nie diametralnym) zmianom. Oczywiście, zgodnie z tendencjami azjatyckiego kina, niektóre zachowania są mocno przerysowane, ale nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że mieszkańcy tamtych terenów, w tamtych czasach tak właśnie by się nie zachowywali.

ocenił(a) film na 7
zajtoja

W XVII... :) A co do zachowania, to powiem, że tamte rejony świata kojarzą mi się raczej z powściągliwością, niż wylewnością. W końcu tam prawie wszystko opierało się na filozofii Konfucjańskiej i buddyzmie.
Te przerysowane emocje to raczej wynik współczesnych azjatyckich gustów. I to trzeba wziąć pod uwagę oceniając film, że nie był on robiony dla zachodniego wiza. Chociaż jak go porównać z niektórymi filmami japońskimi (konkretnie z kinem samurajskim), to klimat panujący tu i tu będzie zupełnie odmienny. No, ale to tak jakby porównywać Polskę do Niemiec. Ale ogólnie tak... Azjaci lubią przerysowane emocje. Przynajmniej w kinie.

ocenił(a) film na 7
drenz

Jest to jeden z niewielu azjatyckich filmów który najzwyczajniej w świecie mi się spodobał , dokładnie z takich samych powodów o których była mowa powyżej , nawet ich mimika była zrozumiała i do zniesienia , co w produkcjach chińskich jest rzadkością ...

ocenił(a) film na 7
drenz

Lepsze od latających ludzi było wyjęcie sobie strzały z serca, nałożenie jej na cięciwę, naciągniecie łuku (co wymaga sporej siły), wycelowanie i trafienie :-) I innych tego typu bajkowych scen było sporo. Główny bohater pobił Schwarzenegger-a na głowę w wytrzymałości i sprawności. Ale takie bajki lubię właśnie w azjatyckim kinie. Nadają mu specyficznej atmosfery.
Film bardzo mi się podobał.

ocenił(a) film na 7
drenz

Mi oglądało się bardzo dziwnie ten film, być może dlatego, że od dłuższego czasu nie przepadam za Koreańskimi produkcjami. Pomimo tego dość fajnie się oglądało i nie było przesady a na dowód jest to, że nie wyłączyłem w połowie :)
Co prawda dziwnie się oglądało, ale dość przyjemnie i również mogę polecić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones