PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625441}

Strzała wojny

Choi-jong-byeong-gi Hwal
7,0 5 074
oceny
7,0 10 1 5074
Strzała wojny
powrót do forum filmu Strzała wojny

Podtekst polityczny

ocenił(a) film na 6

Czy nie odnieśliście wrażenia że w tym filmie pojawia się lekki podstekst polityczny nawiązujący do sytuacji Korei Północnej i Południowej? Okrutny władca "nie zasługujący na swoich poddanych"; przekroczenie rzeki i bycie zdrajcą bez mozliwości bezpiecznego powrotu?

ocenił(a) film na 5
Dapeter

Ciekawe czy doszedłbyś do podobnych wniosków gdyby aktorzy nie byli skośnoocy i gdyby aktualnie w mediach nie serwowano wiadomości o sytuacji w Korei?

ocenił(a) film na 6
saveferris

Gdyby babcia miała wąsy.... Poza tym jak to pisałem nie trabili tak o tym w tv.

ocenił(a) film na 7
Dapeter

Film nijak ma się do współczesnych stosunków Północ-Południe - barbarzyńcy, którzy atakują Koreę to Mongołowie, a film bazuje na historycznym ataku wojsk Mongolskich (późniejsza dynastia Qing) na Koreę w 1627.
Co do przekroczenia rzeki to chodzi tu o rzekę na granicy Korei (ówczesnego państwa Joseon) i Chin - wg prawa panującego w tamtym okresie ludność nie mogła swobodnie przemieszczać się po terenie kraju, nie mówiąc już o ucieczce poza jego granice.
Jak widać na tym przykładzie wiele aspektów polityki Kimów wcale nie jest ich wymysłem, ale kontynuacją starych zasad sprzed kilkuset lat.

ocenił(a) film na 7
Gumiho

Barbarzyńcy, którzy atakują Koreę, to nie Mongołowie. To Mandżurowie.

ocenił(a) film na 7
berni_

racja, chodzi o Mandżurów, nie wiem skąd mi się tam wzięli Mongołowie

ocenił(a) film na 8
Gumiho

Data też się nie zgadza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones