PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6158}

Studenci

Higher Learning
7,2 2 905
ocen
7,2 10 1 2905
Studenci
powrót do forum filmu Studenci

Film snuje się wokół niby to studentów, z ktorych każdy to niby symbol jakiejś tam częsci ameryki. Jest do bólu przewidywalny - po pierwszych 15 min. wiadomo już w sumie wszystko. Nazisci będą polować na czarnych, którzy walczą o swoje "prawa". I oczywiście najlepsza laska w filmie zginie, ale nikt nie uwierzy że w sprawę może być zaangażowany biały. Rasistowska policja zwłaszcza... Z tego co się orientuje w USA jest ciut inaczej. To murzyni "afroamerykanie" ktorzy poczuli siłę teraz lansują ukryty rasizm w mediach. I to w rytmie politycznej poprawności, najlepszego systemu ogłupiania ludzi.

ocenił(a) film na 3
korporant

Zgadzam się w 100% ten film to jeden wielki hamburgerowy szajs. Ta tematyka była już wałkowana dziesiątki razy i to w znacznie lepszym stylu. W filmie jest kilka patetycznych scen które mają wywrzeć wrażenie na widzu ale u mnie wywoluja tylko uśmiech politowania. Naprawde kiepsko zrobiony, bez polotu i głębi.

ocenił(a) film na 7
Mongoose

no troche ta scena śmierci tej tyry Banks i jak ściskał go ten profesor były śmieszne

korporant

Film mi się ogólnie rzecz biorąc podobał ale rzeczywiście ten wątek rasizmu jest strasznie patetyczny. Najlepsza postać to Remy choć jest strasznie przewidywalna ale pokazuje, że nic nie jest czarne albo białe.Zresztą ja zgadzam się z profesorem, w skrócie rób swoje i miej resztę w d...

ocenił(a) film na 7
Ewelinu

on też był bez sensu raz mu powiedzieli otych teoriach nazistowskich a on od razu "o nigdy nie pomyślałem o tym w ten sposób se zostane nazistą a co mi tam fajnie będzie"

ocenił(a) film na 3
korporant

a za co tu sie zbyt wcześnie czuć winnym??? święta racja panie kolego....denny, przerysowany, stereotypowy, nudny produkcyjniak

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Kobiety są mniej inteligentne bo rozumiem, że ty tak uważasz? Spoko.
Seksizm jest w końcu taki zabawny.

ocenił(a) film na 7
pietrasstb

Ej ty chyba się z nazistami w tym filmie utożsamiałeś co nie?

pietrasstb

Fajnie, że próbujesz usprawiedliwić swój rasizm statystykami.

black_bastard

Z całym szacunkiem ale wywody typu "jesteś z polskiej wsi" niczego nie tłumaczą...
Może polska wieś powinna walczyć z dyskrymiancją? Bo mają ciężko... Gorzej niż murzyni...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
pietrasstb

so much hate

ocenił(a) film na 7
korporant

a mało to 'białych' filmów jest przerysowanych?
dlaczego, latynoską żonę Nasha w filmie Piękny Umysł gra Jennifer Connelly?
dlaczego do ról 'czarnych' kobiet brane są 'mieszanki' jak Halle Berry?

korporant

Absolutnie nie zgadzam się z opinią, że jest to polityczny bełkot. Wręcz przeciwnie, tenże bełkot zachęca nas do politycznej dyskusji, do obrania własnego stanowiska, własnej myśli. Dyletanctwo to choroba naszych czasów. W sumie moim celem również nie jest nawoływanie do tolerancji rasowej, bo jak Fishburne powiedział na koniec - "bez walki nie ma postępu". Wszelako naszym zadaniem pozostaje dbać o ten "postęp". Różnice były, są i będą. Kolor skóry, konwencje kulturalne, muzyka, poglądy polityczne. Podziałów jest mnóstwo, a sztuka polega na tym, by spróbować wyciągnąć z tego wspólny aksjomat. Żadna z postaci grana w tym filmie nie była przerysowana. Doskonałym przykładem niech będzie raper z Californii, reprezentant gangsta rapu, członek N.W.A. - Ice Cube. Dialog z Malikiem przy stole w kuchni, gdy próbuje przywołać go do patriotycznej postawy, czy każę mu czerpać z wiedzy satysfakcję, nie tylko z góry ustalony przymus. Zwracam baczną uwagę, ponieważ w Polsce nie dojrzeliśmy jeszcze do tych spraw. Nie dojrzeliśmy do tego, żeby nakręcić dajmy na to film ze znanym raperem Polskiej sceny ulicznej, by ten próbował wnieść coś pozytywnego do przywołanej na początku "poprawności politycznej". Po drugiej stronie barykady, wyznawcy Hitlera. Na tych nie ma lekarstwa. Hitler miał dużo racji w swoich poglądach, niestety. Można ewentualnie puścić takim "Więzień Nienawiści" z Nortonem i Furlongiem ; ) Tam ten temat został chyba wyczerpany. Mnie film pozytywnie zaskoczył, a najlepsza była Tyra Banks ; )

ocenił(a) film na 9
Cuccureddu

Film bardzo dobry i ponad czasowy. Wszystkie role bardzo dobrze zagrane. Czy to czarni czy to biali to jest tylko przykład. Zmusza nas do rozmyślań. Proszę nie obrażajcie tych co wyrażają swoje opinie. Ja szanuję waszą szanujcie też innych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
killafornia

Dzień dobry funkadelic, kiki zjada guziki!!!!! I znowu jakże oryginalne powiedzonko.

killafornia

Żałosne.

korporant

Film jest trochę przerysowany, przewidywalny, ale oglądało mi się przyjemnie . Całkiem nieźle pokazuje, jak popieprzone są stosunki rasowe w USA, jest to szeroki problem. Film nie jest wyłącznie o prześladowaniu czarnych, rasiści są tu i czarni i biali, zwróconouwagę na problem lenistwa murzynów, żądają zapłaty za niewolnictwo ich przodków, co według mnie jest żenujące.
Wiele osób w tym filmie jest irytujących, głupich, słabych i zagubionych. Widzimy, że agresja rodzi agresję i zamyka porozumienie między ludźmi, którzy nie uważją się za rasistów. Wiem, że o rasizmie czarnych w mediach się nie mówi, a powinno, ale nie oni jedyni są winni tej wrogości rasowej.
Niektórzy tutaj chyba obejrzeli ten film, by wylać swoje żale, na to że murzyn robi film o biednych "murzynkach" i ich głupi mózg nie może pojąć, że tak do końca nie jest.
Fabuła nieco zbyt dramatyczna, przejaskrawiona, ale film skłonił mnie do przemyśleń




korporant

Nie obraź się, ale twój komentarz to po prostu neonazistowski bełkot.

Film nie jest skierowany przeciwko białym, tylko przeciwko neonazizmowi i rasizmowi. Więc jeśli to był jedyny powód, dla którego wylewałeś tutaj swoje smętne żale i dla którego okrasiłeś ten film łatką "poprawny politycznie" (cokolwiek miałby znaczyć ten kuriozalny, ale uniwersalny frazes służący do nieudolnej próby dyskredytowania liberalnych wartości), to możesz już przeprosić za to, że zrobiłeś z siebie głupca, i w pokorze opuścić filmweb.

ocenił(a) film na 10
DIOYY

DIOYY dokldnie tak jak napisales. Durne frazesy wypowiadane przez glupców, ktorzy uslyszeli cos, gdzies od prymitywnych pseudo nacjonalistycznych kręgow i teraz powtarzaja slogany, ktore im wpadly w ucho.

ocenił(a) film na 9
korporant

Generalnie tak, ale pamiętaj, że nie wszyscy zjadacze chleba posiadają podstawowe informacje i wiedzę, może taki film jest potrzebny dla szerszego grona ludzi z klapkami na oczach zamkniętych w 4-ech ścianach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones