PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732348}
7,3 13 300
ocen
7,3 10 1 13300
Suburra
powrót do forum filmu Suburra

1. Dlaczego premier podał się do dymisji?
2. Czy skorumpowany polityk (od zabitej, nieletniej prostytutki) był taki przerażony, ponieważ wiedząc, że nie zostanie ponownie wybrany, pójdzie siedzieć (nie mając już wysokiej pozycji)?
3. O co w końcówce chodziło z Papieżem? Zrozumiałem to tak, że domyślał się, iż wyciekły dowody na to, że maczał palce w interesach. Jednak, skąd się o tym ktokolwiek dowiedział? Przecież ten młody ksiądz rozmawiał jedynie z tym starszawym, również skorumpowanym księdzem (czy tam biskupem).

ocenił(a) film na 9
slawmm

Zadałeś dość oczywiste pytania ja mam natomiast inne co się stało z dzieckiem polityka ? Czy oddali je te brudasy ? Film super polecam

ozorkow

No widzisz, dla Ciebie moje pytania są oczywiste, a dla mnie Twoje. Dlatego też udzielę odpowiedzi na Twoje, licząc po cichu na to, że poświęcisz chwilę i również mi odpowiesz.

Tak, oddali jemu to dziecko. Moim zdaniem świadczy o tym przede wszystkim fakt, że polityk był od tamtego czasu pokazywany i zachowywał się normalnie, nawet sobie "żartował" w tłumie tych protestujących ludzi. Nie sądzę, aby mając świadomość, że jego dziecko jest w rękach cyganów (lub nie żyje) byłby taki pełen życia i cieszył się na bankiecie z tego, że "Las Vegas" powstanie.

ocenił(a) film na 9
slawmm

Na 1 sze i 3cie pytanie odpowiedź jest taka sama korupcja do szpiku. Natomiast polityk był tak zesrany ze po dymisji rządu on podobnie jak w Polsce stracił by immunitet i pucha pozatym skoro dymisja to nici z całego interesu wiec Samuraj też by mu nie pomógł . Piękna zemsta laski nru 8 wykonana na Samuraju. Znasz podobne filmy ? Wg mnie na tym tle dość ciekawie wypada polski Świadek koronny

ozorkow

No tak, ale nadal nie rozumiem, co poszło nie tak, skoro wszystko było praktycznie dopięte już na ostatni guzik, a projekt został przepchany (i to z bardzo dużą liczbą głosów na "tak"). Do momentu, kiedy świętowali na bankiecie fakt, że "Las Vegas" powstanie, cały film był dla mnie w 100% zrozumiały. Schody pojawiły się, gdy część uczestników bankietu (zakładam, że sami skorumpowani) dostali sms-y. Nie wiem, dlaczego premier tak nagle podał się do dymisji (zwłaszcza, że przecież projekt przeszedł, co jemu też zapewne było na rękę). Tak samo nie wiem, kto "sprzedał" papieża doniósł, że on również maczał w tym wszystkim palce. Całą resztę rozumiem :)

ocenił(a) film na 9
slawmm

Jeden z forumowiczów napisal tu ze powstanie serial na podstawie tego filmu wiec miejmy nadzieje że podobnie jak Odwroceni byl hitem i życzmy sobie tego samego tu

ozorkow

miejmy nadzieje, ze będzie równie dobry jak Gomorra ( http://www.filmweb.pl/serial/Gomorra-2014-615608 )

ocenił(a) film na 7
klon81

Obejrzałem Gomorry dwa odcinki ale że tak powiem dupy nie urywa na razie....

slawmm

1. Nie poddał się do dymisji

slawmm

Tylko rząd poprostu upadł, więc wszyscy zostali wydaleni, wiedzieli że to się stanie więc mafia jak najszybciej chciała przepchnąć tą ustawe
3. Tu chodzi o papieża BenedyktaXVI, który chciał odejść i tyle

Azzurra_Posluszna

No, ale ja właśnie nie rozumiem tego, dlaczego rząd upadł. Chyba, że to zupełnie nie jest związane z tą ustawą i chodziło o jakieś inne polityczne zamieszki w tle.

slawmm

To nie jest zwiazane z filmem chodzi o ogólną sytuacje w państwie-kryzys gospodarczy, przez który wszystko upadło ,tylko że nie wspomnieli o tym w filmie i dlatego ci co się nie orientują w ogólnej sytuacji państwa w tamtym czasie nie wiedzą o co chodzi.

Azzurra_Posluszna

O widzisz, serdecznie więc dziękuję Ci za wyjaśnienie :)
Powiedz mi jeszcze proszę, co wg. Ciebie z tą ustawą. Bo teoretycznie zdążyła przecież ona przejść.

slawmm

Chyba poprostu nie miał się kto tym zająć bo tego faceta który się tym zajmował i rozmawiał ze wszystkimi zabiła ta babeczka na końcu.

ocenił(a) film na 7
Azzurra_Posluszna

Dziwne tylko dlaczego Samuraj nie miał żadnej ochrony,na pewno nie jednemu napsuł w interesach.

ocenił(a) film na 8
aronn




1. Dlaczego premier podał się do dymisji?

Korupcja, korupcja, korupcja, naciski społeczne etc.

2. Czy skorumpowany polityk (od zabitej, nieletniej prostytutki) był taki przerażony, ponieważ wiedząc, że nie zostanie ponownie wybrany, pójdzie siedzieć (nie mając już wysokiej pozycji)?

Immunitet, utrata pozycji i przypuszczam że w przypadku dymisji Premiera ustawa mogla "stanąć" i nie przejść kolejnych trybów.

3. O co w końcówce chodziło z Papieżem? Zrozumiałem to tak, że domyślał się, iż wyciekły dowody na to, że maczał palce w interesach. Jednak, skąd się o tym ktokolwiek dowiedział? Przecież ten młody ksiądz rozmawiał jedynie z tym starszawym, również skorumpowanym księdzem (czy tam biskupem).

Dymisja która pociąga za sobą zmiany w układach w kościele, a co za tym idzie inne osoby by podejmowały kluczowe decyzje.

Papież chciał się podać do dymisji co powodowało z

ocenił(a) film na 8
aronn

Samuraj wszędzie chodził sam bo miał na każdego haki i go szanowali, jest o tym wzmianka jak przyszedł do nr 8 bo jego "akcji" i szczerze mówiąc to go polubiłem za "profesjonalizm" więc nie przypadło mi do gustu, że zwykła ćpunka go zabiła - dlatego się go nie bała bo była nikim.
Zastanawia mnie jak go wytropiła zaledwie po 24-48h, skoro wcześniej nie wiedziała kim on jest.
Ale zemsta na brudasie była wręcz wybitna.

ocenił(a) film na 8
pawelfilm_01

Zdychaj Samuraju, za bezczeszczenie ksywy Alaina Delona z filmu o tym samym tytule. A czemu bezczeszczenie? Za namolne układanie się ze wszystkimi. Zwłaszcza z Cyganami. Dlatego cudownie, że ostatnie słowo należało do marginalizowanych, a Rzym jaki znali zaleje fala niezadowolenia społecznego, a Papież po prostu stracił wiarę w ten system. I to też było proste i piękne.

ocenił(a) film na 8
Azzurra_Posluszna

róne były powody odejścia Benedykta XVI. Jednym z nich miało być nieopanowanie rozpasanej kurii rzymskiej, umoczonej także w lewe interesy z mafią i pranie pieniędzy w Banku Watykańskim

użytkownik usunięty
krzys81

i pedofilia

ocenił(a) film na 9

Pedofilia to tylko w Bostonie :-)

ocenił(a) film na 9
slawmm

1. Nie ma większego znaczenia dlaczego. Było duże niezadowolenie społeczne, kiepska kondycja finansowa, parcie na rząd, wszechobecna korupcja i ustąpił.
2. Był przerażony, bo miał immunitet i pozycje, które wraz z upadkiem rządu stracił, a dobrze wiedział, że raczej nie zostanie ponownie wybrany.
3. IMO najsłabszy wątek i chyba niepotrzebny. Ciężko go nawet powiązać. Albo papież wiedział albo p

ocenił(a) film na 8
amfre

ad.3 te nieplanowane utudnienia to nagłe odejście papieża BXVI. Sam wątek dla mnie nie był słaby a wręcz ciekawy, bo pokazywał powiązania niektórych z oficjeli watykańskich z mafią włoską (i pranie pieniędzy w Banku Watykańskim). Szczególik w całym filmie, ale ciekawy. Pokazywał niemoc Papieża, a nie sugerował jego współudziału.

ocenił(a) film na 9
slawmm

1. Dymisja premiera nie jest istotna dla tego filmu. Po prostu jego rząd stracił zaufanie społeczne i premier zarządził przedwczesne wybory.
2. Polityk był przerażony, ponieważ ustawa nie zdążyła przejść. Po głosowaniu w sejmie ustawa musi zostać podpisana przez premiera/prezydenta nie wiem dokładnie jak jest we Włoszech, który ma także prawo veta. Zatem nowy premier będzie mógł ją zawetować i trafi z powrotem do sejmu. A to sprawiło, że nie dostanie pieniędzy i straci ochronne mafii,a bez immunitetu może odpowiadać przed sądem.
3. Z papieżem wydaje mi się, że chodziło o to, że kościół finansował interesy mafii dla własnych profitów. Odejście starego papieża i przyjście nowego spowoduje, że proceder może się posypać. Nie wiadomo kogo wybiorą. Poza tym uważam, że tutaj papież nie był zamieszany w cokolwiek. Po prostu jego wiek powodował, że nie angażował się w sprawy finansowe co pozwalało robić interesy kardynałom.

slawmm

Bo to właśnie jest nielogiczna głupota i kolejna scenariuszowa dziura tego pseudo dzieła, ale jak zwraca się uwagę jedynie na gołe cycki i dupę w tle, to...:p

ocenił(a) film na 9
slawmm

1. nie z powodu wydarzeń które miały miejsce w filmie, już od początku filmu (pierwsza scena wystąpienie w parlamencie) widać było że na upadek rządu się zanosi - no i stało sie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones