PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732348}
7,3 13 293
oceny
7,3 10 1 13293
Suburra
powrót do forum filmu Suburra

świetnie pokazany klimat Włoch, ciekawa historia, a najlepszy to soundtrack
polecam

ocenił(a) film na 7
Mia85

No własnie ale gdzie dorwać ten soundtrack?

aronn

na youtubie posłuchaj:)

ocenił(a) film na 7
Mia85

No tylko to pozostaje,właśnie to zrobiłem ;)

aronn

słuchanie M83 to sama przyjemność:)

ocenił(a) film na 7
Mia85

Teraz to wiem.

ocenił(a) film na 7
Mia85

Ps.Gust filmowy też masz dobry :)

ocenił(a) film na 8
Mia85

No właśnie. Ciekawe czy gdyby nie soundtrack film robiłby równie wielkie wrażenie.

ocenił(a) film na 9
krol_kiczu

godny polecenia

ocenił(a) film na 9
kochamAndzie

gdyby nie soundtrack...bez tego kozak :D

użytkownik usunięty
Mia85

bzdury a nie klimat wloch, tu jest pokazana garstak ścierw ktorzy maja swoje 5 minut a pozniej koncza jak koncza w piachu albo pudle, klimat wloch to nie rzym, klimat francji to nie paryz, klimat rosji to nie moskwa, klimat to zwykli ludzie w miasteczkach i miastach zapiersdzielajacy od rana do wieczora w fabrykach, na polach tio pludzie tworzacy kraj budujacy jego sile. Marzenie tego wytatuowanego numeru 8 to piekni i nogaci, kasyna, kluby i dziwki i to jest wg ciebie klimat wloch a zaprzeproszeniem skad ciu ludzie beda miec pieniadze na to wszystko? jakby tylko tacy ludzie zyli jak politycy, bankowcy, celebryci i gangsterzy to skad oni by czerpali kase na to swoje 5 minut? musza istniec ludzie "zwykli" ktorzy sa sola ziemi i poznanie o pokazanie ich to jet klimat kraju a nie pokazanie SMIECI jak w tym filmie

ocenił(a) film na 2

Jak dla mnie to ten film był beznadziejny, nudny i głupi. Pokazali kilka cycków i gołych tyłków żeby przytrzymać widza przy tym gniocie choć trochę dłużej. Tylko dla fanów włoskiego kina. Ja nie wytrzymałem nawet do połowy. Ocena 2/10 tylko za muzykę. Szczerze nie polecam.

Dzieci myślą, że to prawdziwa mafia i oblicze Włoch, takim jest film "Gomorra" pokazujący te ludzkie bagno i slumsy jakie są nawet w samym Rzymie. Co więcej, wszystko, miasto, ludzie i sytuacje, zostały wymyślone na potrzeby filmu...:-(

HeadHoper4Warsaw

a ktoś napisał że 100% na faktach jest film? a jaki jest klimat Warszawy? 99% to ludzie z ciężkiej wsi, tzw - słoiki.

ocenił(a) film na 8
Mia85

Ma być serial na kanwie filmu:

http://www.canalplus.pl/film/news-pierwszy-wloski-serial-netfliksa_691676

Mia85

utwor m83- wait tworzy klimat calego filmu, fabularnie mogloby byc lepiej

Mia85

Ale wiesz dziecko drogie, że wszystko w tym filmie od a do z, to fikcja? Czy już szukałaś palcem po mapie Ostii i Suburry?...:-)

ocenił(a) film na 9
HeadHoper4Warsaw

Polecam wpisac fraze w wikipedia Ostia i Suburra, sa to czesci starozytnego Rzymu, wiec...

wiec kolego az taki profesor nie jestes troszke mniej zawzietosci bo wszystkich rozumow nie pozjadales :)

monikarajtoo

Wiem, że są i to była jawna prowokacja, ha, ha, ha...:-) P.S. koleżanko, pomyliła Ci się amerykańska Cosa Nostra z włoską Mafia Capitale, ale to już przemilczałaś sama, ha, ha, ha...:-(

ocenił(a) film na 9
HeadHoper4Warsaw

troche mniej zawzietosci internetowy pitbullu

monikarajtoo

To nie zawziętość, to fakty, koleżanko...:o P.S. dziękuje za komplementy, jestem na nie łasy...:P

HeadHoper4Warsaw

Pojedź do Włoch, to może zrozumiesz co to znaczy klimat Włoch, a może i nie...Nawet film, w którym wszystko jest fikcją,tak jak tu, może mieć ten klimat...i nie chodzi o mafie i osoby, które tu pokazano..

Mia85

To była ironia i nic w tym filmie nie jest fikcją, ręce opadają same...:-(

ocenił(a) film na 7
Mia85

Tak naprawde to wcale nie jest fikcja. Mieszkam we Wloszech, mam znajomych Wlochow i sami twierdza ze to realia.
Nie rozumiem skad zachwyt nad Wloskim klimatem, o zgrozo...kokaina , se, zabijanie, zdradzanie zon, prostytucja to zachwyt ??? Ten film odzwierciedla rowniez inne kraje...

ocenił(a) film na 7
azlotko

Pewnie każdy kraj ma swoją jasną stronę i tą ciemną no i zapewne też stare porzekadło:"wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"...

ocenił(a) film na 7
aronn

Zgadzam sie, odkad tu jestem , stwierdzam ze w Polsce nei jest tak zle ;) ale jak do niej wracam to mam ochote sie wyrwac :D

Mia85

"Kawał" dobrego, europejskiego kina z rewelacyjną muzyką w tle. Życzę sobie więcej takich filmów.

npebi

IMO Europejskie kino bije na głowe wiekszosc produkcji zza oceanu stylem krecenia, fabula, klimatem. Wiadomo, ze trafią sie jakies perelki ale to jeden film na 50 w ciągu pol roku, a Stary Kontynent raz za razem daje nam cos wybitnego.

rogalddl

Cos w tym jest, szczegolnie biorac pod uwage wszystkie pierwowzory europejskie, a us kopie, sami sobie odpowiedzcie ktore sa lepsze. Wyobrazacie sobie kontynuacje Pushera w wykonaniu USA? Cos by zrobili na sile na bank.

rogalddl

Prawda, europejskie kino najlepsze.

ocenił(a) film na 3
Mia85

muzyka może i jest ładna, ale kompletnie niepasująca do scen, bo nie wyraża kompletnie niczego- może momentami narkotyczny haj (bo nawet nie trans). wyrywa wręcz z filmu, bo zaczynasz się zastawiać "wtf?!", gniot gniot gniot x10.

elemeledutki666

troll, troll, troll...:-(

ocenił(a) film na 6
HeadHoper4Warsaw

Troll, bo ma inne zdanie? Suburra to w, zwłaszcza w pierwszej części, przerost formy nad treścią. Przykład: aż dwie sceny erotyczne z udziałem Magliardiego. Po co? Owszem, przyjemnie popatrzeć na kobiece kształty, ale scena ta mogłaby być krótsza. Ok, pewnie reżyser po sukcesie Gomorry dostał pokaźny budżet, który trzeba było na coś wydać. I to widać. Film jest świetnie, efektownie nakręcony, ale akcja nie nadąża za obrazem i rozkręca się dopiero w drugiej części. Jeśli ktoś jest fanem serialowej Gomorry albo po prostu chce obejrzeć "sensacyjniaka" to może się rozczarować. Nie wmawiajcie ludziom, że ten film jest czymś więcej niż jest. :)

ocenił(a) film na 3
HeadHoper4Warsaw

żaden troll. złe, a nawet okropne/okrutne zdanie na temat czegoś, tym bardziej nieosobistego, nie musi oznaczać od razu trollingu. po prostu film mi się nie podobał ze względów, które wymieniłam

elemeledutki666

Ja żartuje, to była zwykła ironia, luzuj gacie...:-)

ocenił(a) film na 3
HeadHoper4Warsaw

wyjątkowo nieudana ironia :D

ocenił(a) film na 3
HeadHoper4Warsaw

poza tym moja wypowiedź nie świadczy o tym, że mam jakoś wyjątkowo napięte gacie.

ocenił(a) film na 8
Mia85

dokładnie dobry klimat muzyka historia ale po zakończeniu pozostaje niedosyt jakby film został niedokonczony

ocenił(a) film na 7
Mia85

A jak dla mnie muzyka (nie mówię że zła) pasowała tutaj jak świni siodło.

stawor80

Będzie na Antena HD w Święta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones