PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9877}
5,2 8 867
ocen
5,2 10 1 8867
3,2 6
ocen krytyków
Super Mario Bros.
powrót do forum filmu Super Mario Bros.

Podobnie jak niektórym tu wypowiadającym się osobom, również mi ten film kojarzy się z dzieciństwem. Katowałem niegdyś "Super Mario Bros." na VHS aż do zdarcia taśmy. Niedawno obejrzałem go po kilku latach w telewizji i podobał mi się tak samo, jak wtedy, gdy miałem lat dziesięć. Dlaczego? Ponieważ jest to film bez prestensji do bycia arcydziełem, jednocześnie gwarantujący dobrą zabawę dla starych i młodych. Największą zaletą filmu jest niepohamowana wyobraźnia twórców w wymyślaniu zupełnie niedorzecznej i zwariowanej, wydawałoby się historii. "Gwiezdne Wojny" jakiś krytyk kiedyś nazwał "paradą nonsensów". "Super Mario Bros." to dosyć podobny sposób myślenia o kinie, co oczywiście nie każdemu musi się podobać. Ten film ma jeszcze jedną, może najważniejszą zaletę - humor rodem z filmów Terry'ego Gilliama. Świat równoległy, zamieszkiwany przez potomków dinozaurów przypomina ten pokazany w "Brazil". Policjant zdejmujący but z lampy, czy rowerzysta idiota to widok tak niedorzeczny, że aż nieodparcie śmieszny. Do tego Gumbasy, bo-bomba, no i niezła obsada (Dennis Hopper). Jak dla mnie to wystarczająco dużo, by spędzić miło czas.

Arcturus

zgadzam sie z komentarzem. Swietnie wykreowany swiat rownolegly, troche absurdalny ale przez to smieszny i unikatowy. w gre gralem moze 5 minut, nie znam fabuly, z tego co przeczytalem to jej nie bylo.. Powiem tak, bardzo dobrze ze rezyserzy nie boja sie przedstawiac swoich wizji i pomyslow. Tak jak lubie impresjonizm w malarstwie tak i w kinie.
Do tego akcja toczy sie wartko i kreto.
Nie mam wiele do zarzucenia filmowi.. Mozna by pewnie cos zmienic fabularnie, wolalbym wersie bardziej dla doroslych, ale film mial byc przeznaczony dla wszystkich wiec jest okay. Na tle kina familijnego wypada bardzo dobrze a nawet lepiej. Nie spodziewalem sie tak dobrego kina..

ocenił(a) film na 7
fmd3d

Fabuła w grze sprowadzała się do ratowania księżniczki z zamku, gdzie była więziona przez złego Koopa przypominającego żółwia z ery dinozaurów z kolcami gdzie się da :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones