PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850097}
6,1 871
ocen
6,1 10 1 871

Superman: Red Son
powrót do forum filmu Superman: Red Son

Dlaczego?

ocenił(a) film na 5

Komiks wygrywał faktem, że zarówno Superman jak i Lex Luthor byli mocno niejednoznacznymi postaciami. Superman chciał pomóc ludziom i miał jak najlepsze intencje, by uratować świat tak jak postać, którą dobrze znamy, lecz nie dostrzegał problemów systemu, który ograniczał wolność jego obywateli i był zbyt naiwny, by dostrzec jak bardzo krzywdzi tych ludzi. Tym niemniej, nie zabijał, przejął władzę bezkrwawo, a z początku nawet się nie garnął do polityki. Tutejszy Kal-L (lub Kal-El, bo w sumie zakończenie totalnie olano) to debil, który usmażył Stalina, przejął władzę w Korei siłą i jest przedstawiony w krzywym zwierciadle jak socjopata wychowany przez złych ludzi. Lex Luthor z kolei jest tutaj kochającym mężem, wspierającym swoją żonę i chcącym unicestwić Supermana, by wygrała demokracja i amerykańskie wartości. I tutaj ponownie odbiegamy od komiksu, bo robimy z niego praktycznie pozytywną postać. Gdzie jest Lex, który olewał Lois i został prezydentem tylko po to, żeby wzmocnić swoje ego i pokazać, że Superman jest zły i można go zabić? Gdzie Lex, którego nudzą problemy świata i nawet nie chce mu się ich rozwiązać, bo jedynym jego zainteresowaniem jest doprowadzić reżim Supermana do upadku za pomocą innego reżimu.

W animacji jednak przede wszystkim brakuje ikonicznego zakończenia, które zmienia wszystko. To właśnie ten ostatni plot twist nadaje temu wszystkiemu jeszcze większego smaczku i tłumaczy jak ważne jest starcie między Lexem, a Supermanem i jak splecione są ich losy. Szkoda, że osoba odpowiedzialna za animację tak spłyciła ten szary moralnie i dobrze przemyślany komiks...

ocenił(a) film na 8
TheKamix2001

Hmmm nie czytałem komiksu a oglądałem film ,jestem świeżo po :V I trochę się z tobą nie zgodzę bo Lex wychodzi w moich oczach na złoczyńcę i nawet pojawia się moment odrzucenia od żony . A supermen będąc najsilniejszą jednostką na ziemi też nie zabija od tak , powstrzymuje się np przy strażnikach w gułagu albo przy zielonych (nie zabija ich) woli przemienić Batmana w kukłe w systemie niż go zabić :V Moim zdaniem Superman to dobra postać i po prostu po czasie zrozumiał że robi źle a Luthor jest złym gościem jakieś Bomby , pomoc Batmanowi w zabójstwie supermana nwm od momentu jak zobaczyłem jak US superman wybucha było wiadomo ze to zły + właśnie w tedy żona się od niego odwraca hmmm .... może coś źle napisałem ale to komentarz na świeżo może powinienem jeszcze obejżeć z napisami bo może czegoś nie zrozumiałem :V

ocenił(a) film na 5
krzysztof356

W takim przeczytaj "Czerwonego syna". Prawdopodobnie zmienisz zdanie. Konkluzja zawarta na ostatnich stronach jest, bez mała, najważniejszą częścią tej opowieści.

ocenił(a) film na 8
kondor82

może kiedyś do tego usiądę, bo podobała mi się inna wersja batmana i supermana więc nie wykluczam tej lektury

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones