PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528953}

Superman/Batman: Wrogowie publiczni

Superman/Batman: Public Enemies
6,4 4 075
ocen
6,4 10 1 4075
Superman Batman: Wrogowie publiczni
powrót do forum filmu Superman/Batman: Wrogowie publiczni

Opinia

ocenił(a) film na 7

Film jest bardzo lużną adaptacją komiksu Loeba tylko kilka scen i dialogów zostało żywcem
przeniesionych z komiksu . Mimo to film jest znacznie lepszy od komiksu.
Plusy:
-świetne ukazanie Esa jest znacznie silniejszy i szybszy niż w Superman TAS
- bardzo dobry design postaci
- świetny dubbing
- animowana choreografia walk
-brak Loebowskiego natłoku postaci ( niema Esa z przyszłości , bat rodziny, super psa nie cierpię tej postaci itd)
- Metallo nie jest zabójcą rodziców Wayne.
Wady:
- Bane pojawia się tylko na 5 sekund . Batman ścina mu rurkę a potem sprzedaje kopa i koniec występu. Gdyby zrobił to Superman to wyglądało by to znacznie lepiej. Dziwne że według imdb i innych serwisów Hector Elizondo podkłada głos Bane w tym filmie skora postać ta nic nie mówi.
-krótka projekcja tylko 60 minut. Inne kreskówki DC trwają 70 minut
-mało krwi inne kreskówki DC były brutalniejsze.
Film dla fanów mordobicia . Reszta niech trzyma się z daleka. Moja ocena 7/10.

r_marvel

jakie jeszcze inne filmy kreskowe w tym temacie polecasz ?

ocenił(a) film na 5
osti321

Z mojej strony polecam: Superman/Batman: Apocalypse oraz Superman: Doomsday jeśli chodzi o Marvel to zdecydowanie: Ultimate Avengers z 2006 roku.

ocenił(a) film na 5
r_marvel

Mi z kolei design postaci z Public Enemies bardzo nie leży. Większość postaci wygląda tam jakby przedawkowały hormon wzrostu i to w typowo hurtowych ilościach. Rozumiem, że superbohaterowie powinni być umięśnieni ale już bez przesadyzmu :P Kapitan Atom wygląda wręcz tragicznie ze swoim plecami wielkości północnej Dakoty. Co do reszty, zgadzam się że poziom mocy Esa został ukazany tak jak trzeba (często pojawia się tendencja do obniżania jego zdolności), bardzo ciekawe zaprezentowano też postać Metallo (motyw z kryptonitowym pistoletem bardzo ciekawy). Walki może i ciekawe ale stanowczo za mało kreatywne i brutalne. Odsyłam do filmu Superman: Doomsday gdzie mamy porządną 10 minutową jatke na linii Es - Doomsday, to jest dopiero walka. Dubbing daje rade ale ogólnie historia jest średnio porywająca i mnie pod koniec film mocno znużył. 5/10

ocenił(a) film na 7
Pableks

I tak walki są lepiej pokazane niż w serialach Marvela. Kiedy zobaczyłem walkę Hulka z Wolvim w nowym serialu x-men oraz wyczyny Spider-Mana w SSM to byłem zarzenowany. W walkach dominowały skoki i przepychanki a dawanie komuś w mordę lub kopa . zdarzało się jedynie od święta.

ocenił(a) film na 4
r_marvel

Mi się nie spodobał. Animacje słabe, historia ogólnie w miarę ok, choć za dużo walk, za mało fabuły.
Obejrzeć można, dla fana bohaterów wszystko jest warte obejrzenia ;)
4+/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones