PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528953}

Superman/Batman: Wrogowie publiczni

Superman/Batman: Public Enemies
6,4 4 074
oceny
6,4 10 1 4074
Superman Batman: Wrogowie publiczni
powrót do forum filmu Superman/Batman: Wrogowie publiczni

...ale zdecydowanie za dużo było dziwiadeł:P człowiek jaszczurka , człowiek rekin? żal... gdyby nie masowa ilość supercośtam to było by świetnie, a tak jest tylko nieźle

ocenił(a) film na 4
clown

Za dużo w ogóle było tych walk, biją się i biją i nikt nikomu nic nie robi. To jak nie mogli pokonać Metallo doprowadzało wręcz do szału. W dupę chyba trzeba mu było bombę włożyć. Tak samo, że Kapitan Atom przeżył niesamowite jest.

A w ogóle okrojone w stosunku do komiksu wszystko jest. Tam mimo wszystko lepsza historia była. Tu w ogóle za Batmana nie wyznaczono nagrody nawet. Akcji w Tokio nie było.

Ale najgorsza i tak jest ta animacja. Strasznie prostacko wszystko wygląda. Chyba w 256 kolorach zrobiono tą animację. Do tego dziwny jak dla mnie design postaci. Batman z krótkimi uszami, Power Girl z jakimiś tak mało dynamicznymi tymi piersami (powinny podskakiwać przy ruchach ciała). Wiem, może czepiam się, a to w sumie dla dzieci strasznie film był, więc nic dziwnego, że taki uproszczony, z tego też względu nie mogę go pozytywnie oceniać. 5/10 ode mnie. Ogląda się nieźle, ale najlepsze jest to, że szybko się kończy.

ocenił(a) film na 5
Roy_v_beck

jco prawda estem bardziej fanem uniwersum marvela niż DC (za dobrze nie znam) ale zauważyłem kilka podobnych postaci i fabuł, nie wiem które komiksy były pierwsze ale niektóre rzeczy wyglądają jak dokładnie zerżnięte z drugiego umiwersum, fabuła tego filmu jest bardzo podobna do komiksu marvela civil war gdzie bohaterów przyjmuje się przez rząd za wrogów i ściga.

ocenił(a) film na 6
ZlyCzarny

Zmianą w stosunku do komiksowego oryginału i zżynką z Civil War była groźba przejęcia kontroli nad meta-populacją USA. U Marvela to przeszło ale skończyło się na rządach Normana Osborna, a w tym filmie Lex nie nacieszył się chyba zbytnio elekcją ;)

ocenił(a) film na 6
clown

Ok, ale to bezpośrednia adaptacja komiksu Superman/Batman: Wrogowie Publiczni, który z resztą był wydany w Polsce nakładem wydawnictwa Dobry Komiks. A tylu przestępców się pojawiło ponieważ Grodd jako potężny telepata sam nie chciał się angażować w walkę więc przejął nad ta armią kontrolę. Mieliby teraz z tego zrezygnować?
A co do pomysłów w obu uniwersach. Rysownicy i skrypciarze często pracują raz w jednej, raz w drugiej firmie. Przykładem tego niech będzie postać Deadpool'a (Marvel) i Deathstroke'a (DC), które posiadają te same umiejętności, podobny wygląd zewnętrzny, te same nazwisko i... tego samego twórcę.

ocenił(a) film na 6
chemicznie_czysta_biel

Close, but no cigar.
Deadpool (Wade Wilson) to parodia Deathstroke'a (Slade Wilson) stworzona jakieś 10 lat później.
Slade'a stworzyli Marv Wolfman i George Perez, Wade'a - Louise Simonson i Rob Liefeld.

ocenił(a) film na 4
clown

Dla mnie ten film jest po prostu kiepski. Dałem 4/10 i tylko ze względu na kreskę i na to, że może być on adresowany do młodszych odbiorców. Ale starsi odbiorcy, fani komiksów też oglądają te ekranizacje i chyba by chcieli nieco więcej. Nie znam tej akurat historii z komiksu - jestem fanem Batmana, nie Supermana, ale tak jak piszecie w dwóch pierwszych postach - za dużo dziwadeł i za dużo walki. Właściwie walka jest tam cały czas z przerwami na wystąpienia Luthora, po porostu bezmyślna rzeź i to podkręcona do granic możliwości - nawet pod koniec filmu z ust głównych bohaterów cienkim strumieniem cieknie krew. Fakt, film - fabuła jak i walki bardzo uproszczone. Jak pisze ZłyCzarny - postacie niektóre przypominają charaktery ze świata Marvela, np. Banshee - w Marvel Comics to mutant z X-men, tutaj jakaś kobitka o tej samej ksywie i tych samych mocach.

ocenił(a) film na 6
optical_84

hmm wiesz czym jest Bean-sidhe? http://pl.wikipedia.org/wiki/Banshee
chyba nie dziwne że 2 postacie o 'mocnym głosie' zainspirował lament banshee?

Historia ta to takie 'name-checking' uniwersum DC. Wiele postaci, z rozbudowaną już historią w komiksach pojawia się tu na parę chwil, głównie ku uciesze fanów. To bardzo 'fanboyowska' historia trzeba przyznać.

ocenił(a) film na 4
hellblazer

Dzięki za info, fajnie wiedzieć, na czym oparte są postacie z komiksów o ksywie Banshee. Pierwotnie znałem tą postać z Marvela, a w DC pierwszy raz ją widzę tutaj. Widzę, że pojawia się tu wiele "rozbudowanych" postaci - fakt, jest to pewien smaczek dla fanów, mi jednak ta wersja nie przypadła do gustu. Jak pisałem wcześniej - za dużo dziwadeł i za dużo walki.

A tak na marginesie - dziś dotarły do mnie zakupione komiksy z USA i wśród nich między innymi League Of Justice - tzw. elseworld Justice League, akcja się dzieje w średniowieczu, postacie są na maxa dziwne i zmienione, no i dużo naparzanki - bardzo kolorowo, podobnie jak w tym filmie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones