PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791879}
6,6 3 570
ocen
6,6 10 1 3570
7,1 9
ocen krytyków
Sweet Country
powrót do forum filmu Sweet Country

Naprawdę solidne Australijskie kino. Może tempo akcji nie jest zbyt szybkie ale film jest świetnie zrealizowany, na plus przyznać trzeba na pewno widoki australijskiej prerii. Na pewno nie łatwo było żyć brytyjskim osadnikom w tak trudnych warunkach. Dzięki temu filmowi mogłem się dowiedzieć w jaki sposób powstała Australia. Rdzenni mieszkańcy byli traktowali jak bydło do roboty, do tego traktowano ich z pogardą i brakiem szacunku. Ci biali australijczycy w filmie to chamskie, wulgarne skurczybyki. Nie wiem skąd w nich tyle złości. Chociaż słyszałem że podczas kolonizacji brytyjczycy wysłali wielu przestępców do Australii więc być może coś w tym jest. Film ogląda się świetnie, nie jest to może majstersztyk jak niektóre amerykańskie westerny ale tematyka aborygenów jest ciekawa i film trzyma poziom. Jedyne co może mi przypominać taki krajobraz to Arizona w Stanach Zjednoczonych, widocznie podobny klimat tam jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones