PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857166}
5,4 8 801
ocen
5,4 10 1 8801
5,3 3
oceny krytyków
Sweet Girl
powrót do forum filmu Sweet Girl

Kino, a przynajmniej produkcje Netflixa z każdym rokiem staja się co raz bardziej infantylne, slabe no i przesiąknięte poprawnością polityczna i genderowa... W przypadku Sweet Girl akurat poprawności nie zanotowałem (ale tez nie dałem rady obejrzeć do końca, wiec jeszcze mogla sie pojawić a nawet zdziwiłbym się gdyby jej nie było... ) ale infantylność,miałkość i w ogóle popelina z tego filmu bija po całości. Agentka FBI nie stad ni z owad zapalała sympatia do córki poszukiwanego w związku z popełnieniem przestępstwa i motywuje ja przez pre-paidowy telefon w stylu Rocky Balboa "Jak się nazywasz ?? Powtorz jak sie nazywasz !!" :) LOL.... Oczywiście córka, dziecko na miarę Netflixa 2021 zachowuje się co najmniej jak partnerka głównego bohatera. Ale to już przestaje dziwić. Nie da się tych filmów porostu oglądać. Juz kino B lat 80/90 mimo wielu swoich wad, taniej realizacji miały lepsze scenariusze i bywały lepiej zagrane

dewille

Dziwię się, że w ogóle ktoś ogląda jeszcze produkcje Netflixa, tanie badziewie. Z niskim budżetem warto inwestować w kino ambitne a nie w produkcje, które mają się sprzedać.

SynGefco

popieram

ocenił(a) film na 3
SynGefco

Ale oni nie robią niskobudżetowych filmów, oni faktycznie dają kasę, zatrudniają dobrych reżyserów i dobrych aktorów, a na końcu i tak wychodzi badziewie.

RipRoy

... dlatego, że zapłacą "dobrym" reżyserom i aktorom bieda z nędzą pozostaje na pozostałe wydatki zaczynając od scenariuszy i kończąc ma zdjęciach. Poza tym dobry film ciężko nakręcić w kilka miesięcy. Źle nagrane sceny nie nagrywa się tyle razy, żeby były naprawdę dobre. Wszystko kosztuje.

ocenił(a) film na 3
SynGefco

scenariusze to akurat tania sprawa, a i jeśli chodzi o realizację, to filmy Netflixa może kiedyś sprawiały wrażenie nieco robionych po kosztach, ale teraz już takie nie są. "O wszystko zadbam", "Beckett", "Kowboj na betonowej prerii", "Armia umarłych", "Kobieta w oknie", "Nowiny ze świata" - no to w tych tytułach pieniędzy ani na nazwiska, ani na zdjęcia i cokolwiek innego widać, że nie brakowało, a mimo to, nie są to jakieś super filmy.

RipRoy

Z wymienionych obejrzałem "Becketta" ze względu na osobę Washingtona, chciałem mieć porównanie do talentu ojca. Oceniłem na 5, u mnie ocena 5 oznacza obejrzeć tylko raz. 4 - do zapomnienia, 3 i mniej zapomnieć jak najszybciej. Oglądam mnóstwo filmów i prowadzę sobie taki spis na filmwebie, jeżel np. chciałbym do jakiegoś filmu powrócić po latach. Wypowiem się może do nazwisk... może pomyliłeś ojca z synem, bo syn nie tylko nie dorasta do pięt ojcu, ale nawet nie ociera się o podeszwy. Jeżeli chodzi o Vikander to zagrała pomniejsze role w kinowych produkcjach, ale bez szaleństw, solidna aktorka, jeszcze trochę jej brakuje realizmu granych przez siebie postaci, mam nadzieję, że się wyrobi. Uważam, że gdyby przynajmniej połowa scen była nagrywana więcej razy niż była film byłby lepszy. Sama fabuła nie była zła, była szansa, ale ją zmarnowano.

ocenił(a) film na 3
SynGefco

a ja się nie dziwię, czasem może coś zaskoczyć, tak samo jak z produkcjami amazona. Zreszta netflix to nie tylko filmy, ale też seriale i ciekawe dokumenty. Zgadzam się natomiast z niektórymi opiniami, że pewne filmy są żenująco słabe ze względu na scenariusz i tu mamy z tym do czynienia- wszystko zaczyna się od dobrze napisanej historii, ekipy tam są porządne więc zaplecza technicznego czy doświadczenia im nie brakuje. Co do czasu na realizację się nie wypowiadam, bo nie wiem jak to u nich wygląda

ocenił(a) film na 6
dewille

Chrzanisz głupotki stary. Widać, ze to tylko z powodu tego, że modne jest jechać po Netflixie. Widać to na kilometr. Poza tym nie obejrzałeś do końca więc akurat Twoja wypowiedź jest całkowicie bez sensu, obejrzyj a zobaczysz ;)

ocenił(a) film na 6
gggggrzegorz

Dokładnie koleś gada co mu ślina na język przyniesie znawca kina i filmu się znalazł heeh totalny ignorant Netflix to nie tylko fabuła ale i kapitalne filmy dokumentalne a choćby ostatnio o Jurku Kukuczce;)ten napewno nie był gender hehehe więc nie ma co się bać tylko oglądać!;)Polecam

novak377

filmy dokumentalne kapitalne to prawda ale fabularne jednak schodzą na psy. Aha seriale częsciej wychodzą im zajebiste np. Mindhuters czy Safe ale filmy padaka

gggggrzegorz

Wielkie G a nie moda jechać po Netflixie . Ludzie zaczynaja dostrzegać marketing Netflix i ściągać okulary, ze to co mieli najciekawsze to znika a co nagrywa to guano. Sama sobie zasłużyła ta przereklamowana platforma na takie opinie i z miesiąca na miesiąc sama kopie sobie coraz większy dołek

ocenił(a) film na 3
gggggrzegorz

Dobrze zrobił, że nie obejrzał do końca, bo tylko czas by zmarnował ten badziew. :)

dewille

Poprawność polityczna w swej pierwotnej wersji, powojennej, uwzględniająca doświadczenia nacjonalizmów, rasizmów, antysemityzmów, faszyzmów, nazizmów była swego rodzaju kodeksem dobrego wychowania. Nie używaj wobec całych grup społecznych, etnicznych, religijnych pogardliwych określeń typu "polactwo". I to było okay, bo zwalczało język nienawiści i pozwoliło Europie na stworzenie bezprecedensowo długiego okresu pokoju, na kontynencie, na którym od wieków różne plemiona i narody rzucały się sobie nieustannie do gardeł. Niestety, Twoje pokolenie wraca do radykalizmu nacjonalistycznego, do poczucia wyższości, do postaw niemal faszystowskich. Nie umie racjonalnie rozwiązywać problemów, bo inna część Twojego pokolenia jest zradykalizowana w przeciwną stronę, chce osłabić dorobek demokracji liberalnej, w której wielogłos był rzeczą nadrzędną, w której każdy miał prawo do własnego zdania, o ile nie było ono ekstremistyczne. I ostatecznie mamy skrajności po obu stronach, coraz bardziej zantagonizowane, a poglądy umiarkowane i zdroworozsądkowe są jakby w mniejszości. Wróży to źle Europie, a powrót do nacjonalizmów będzie jej końcem, nie mam co do tego wątpliwości. Bo świat jest inny niż w XIX wieku a ranga Europy bez porównania mniejsza.

ocenił(a) film na 3
per333

Stary o co znowu chodzi? :D może napiszesz coś o filmie?

użytkownik usunięty
nieSEZONOWI_youtube

O co chodzi! Ten film to petarda! Mówi Wam to osoba która obejrzała tysiące filmów kryminalnych/sensacyjnych

ocenił(a) film na 1

Idź gdzie indziej..

użytkownik usunięty
Gringorio

chyba Ty, drogi człowieku

ocenił(a) film na 3
per333

Ciekawy, wyważony głos. Mam bardzo podobne wrażenia. Poprawność polityczna szlachetna u swego zarania stała się polityczną pałką używaną dość bandycko i bezrefleksyjnie. też mam wrażenie, że zaogniają to młode pokolenia - wykorzenione z historii i pozbawione pamięci i świadomości historycznej.

jos_fw

on całkiem coś innego napisał przecież.

johnyw

Nie, właśnie dokładnie to napisałem. Poprawność polityczna to z założenia zasady dobrego wychowania w szerszej, społecznej skali. By uniknąć używania języka pogardy, nienawiści, dyskryminacji, wykluczenia. To miało sens po IIWŚ i działało. Ale dzisiaj poprawność polityczna stała się trochę swoją własną parodią. Poszło to za daleko i stało się momentami absurdalne.

ocenił(a) film na 5
per333

Bdb to ująłeś. Coraz bardziej ludzie są podzieleni i coraz brutalniej obrzucają się błotem. Nie jestem zwolennikiem PiSu, nie jestem za nikim, jestem za sobą ;) Dziwię się że ludzie już zapomnieli co się działo za rządów PO. PiS "rozdaje" bezsensu pieniądze to powracać do tych ludzi, którzy jeszcze bardziej kradli? Pamiętam co mówił Donald przed wybraniem go premierem. Naobiecywał bardzo wiele a nie wiem czy 10% z tego spełnił. Jeszcze rok temu mówił o Polsce że to "śmietnik", anarchia, płaszczył się przed Markelą, prawdopodobnie mył jej naczynia... Teraz wrócił (nie wierzyłem że to się stanie) i krytykuje. Żaden polityk, tym bardziej premier czy były czy nie, nie powinien mówić w ten sposób o swoim kraju. Wrócił bo mu się stanowisko skończyło w Brukseli, i jeszcze brzęczy. A najgorsze, że jeszcze zwolenników zdobywa. U nas tak jest że jak zaczniesz się drzeć, manifestować, postępować mocno radykalnie to o dziwo szybko zdobywasz punkty u ludzi z grupy która pójdzie za Tobą nie patrząc bardzo na to co mówisz, tylko jak to robisz - "Czemu się nie zgadzasz? - Bo nie". Pójdą za nim bo dym robi. Prawda często jest pośrodku. Np. przeciwnicy 500+ to ludzie którzy po prostu nie korzystają z tego, a młodzi rodzice nie narzekają mimo że to tylko 500, każdy przecież 5stów podniesie z chodnika. Ci pierwsi są chamami i ignorantami, nie mają dzieci, to mają to w dupsku. Maski, maski i cholerne maski. Ludzie narzekają bo przeszkadzają itd. ale zaszczepić też się nie chcą. Gdyby 20% więcej było ludzi zaszczepionych znieśli by maski. Ale jak ludzie w naszym kraju są tak dziwni i wierzą że im 2óga głowa urośnie albo będą bezpłodni to tak jest, wszyscy się męczymy.

bambus370

Źle mnie zrozumiałeś. I parasz się tzw. symetryzmem. Nigdy po 1989 roku nie było w Polsce czegoś tak Złego jak PiS. Porównywanie PiS do czegokolwiek z IIIRP jest zbrodnią przeciwko Polsce. PiS można porównać od biedy do PRL, do PZPR gdyż jest to formacja neobolszewicka. I mylisz się tak mocno, że bardziej się już nie da. Nigdy nikt nie kradł tak jak to teraz robi PiS.
O Polsce należy mówić źle, jeśli szerzy się tu Zło. Należy mówić dobrze, jeśli widzimy Dobro. Nie należy uciekać w nazistowsko-nacjonalistyczny fanatyzm. Jeśli życzysz dobrze Polsce, to bezlitośnie krytykujesz całe Zło, jakie w niej dostrzegasz. Moralnym obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka jest Zło nazywać Złem. I wskazywać drogę poprawy i oczyszczenia. Aby się oczyścić z grzechów, trzeba się najpierw do nich przyznać, wyrazić skruchę i być gotowym na pokutę.
Bardzo słabo posługujesz się językiem polskim, więc mamy tu do czynienia z kolejnym Złem - złem wymierzonym w polską kulturę, w polski język, w polską naukę, historię i tradycję. Nie wolno tolerować takiego Zła. Trzeba piętnować analfabetyzm, półanalfabetyzm, analfabetyzm funkcjonalny. Polska ma się rozwijać a nie degenerować. Człowiek, który nie umie pisać po polsku, choć w Polsce dorastał, powinien odczuwać wstyd.
Ludzie władający łamaną polszczyzną bardzo często popierają czyste Zło jakim jest PiS. Najbardziej plugawe i podłe środowisko w historii IIIRP zawłaszczyło nasz kraj, który do 2015 roku rozwijał się najszybciej w Europie. Nieistotne są dla mnie partie i partyjki, ale PiS to nie partia, to stan umysłu, to sekta ludzi głupich, prymitywnych i złych. Prymitywizm jest szalenie niebezpieczny, ciągnie nas za nogi w dół. W rezultacie od 2015 roku we wszystkich wskaźnikach pikujemy. Czyste Zło rozpleniło się po Polsce a naszym teraz obowiązkiem jest ludzi dopuszczających się zbrodni przeciwko ojczyźnie surowo ukarać, zgodnie z polskim prawem.
Ty nie zrozumiałeś wymowy mojego tekstu. Ty niezwykle słabo posługujesz się językiem ojczystym. Teraz zadaj sobie ogólnie pytanie, jak mogłeś do takiego stanu doprowadzić?

ocenił(a) film na 5
per333

Człowieku nie przesadzaj. Analfabetą nie jestem bo uwierz, mam maturę byłem na studiach i jestem informatykiem. Nie chcę odbijać piłeczki bo m. in. chodziło mi właśnie o te niekończące odbijanie piłeczek u nas i to wszędzie. Mógłbym powiedzieć że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Tak to prawda że odbiegłem od twojej wypowiedzi nie mówiąc że totalny off-topic zrobiłem w stosunku do omawianego filmu ;)
Nie napisałem że PiS jest good, i że "nie-PiS" jest no good. Pomarudziłem jak standardowy polak zupełnie odbiegając od tematu jakim jest ten portal pałający się głównie filmami. Tak teraz też nas oszukują, ale chyba nie tyle co wtedy, bo z samego VATu znalazło się 300mld zł. Specjalnie było przyzwolenie na wałki vatowskie, żeby się cwaniaczki ustawili. A (kaczor) Donald mnie oszukał dawno temu, naobiecywał gruszki na wierzbie i co?
Przepraszam osoby które wkurza mój off-top. per333 zakończmy ten dialog bo to nie miejsce na to.

ocenił(a) film na 5
per333

Oj naiwny człowieku: "Czyste Zło rozpleniło się po Polsce a naszym teraz obowiązkiem jest ludzi dopuszczających się zbrodni przeciwko ojczyźnie surowo ukarać, zgodnie z polskim prawem." ... Zgodnie z "polskim" prawem to można ukarać zwykłego Kowalskiego. Koszerne prawo nie pozwala karać koszernych wybrańców.

ocenił(a) film na 1
dewille

Pełna zgoda, ten film to totalne dno ;) a co do poprawności politycznej, której nie zauważyłeś - nie wydaje się dziwne mała dziewczynka załatwiająca zawodowych zabójców lub bokserów na ringu, którzy są oczywiście mężczyznami? ;)

ocenił(a) film na 3
droznik

Tak, to idiotyczne, jak bardzo feministyczne resentymenty zakłocają zdrowy rozsądek i promieniują na percepcję rzeczywistości.

jos_fw

takie sytuacje w filmach są norma od zawsze. Gdy nikt nie słyszał o żadnej poprawności politycznej. Prawaki to jednak stan umysłu by wszędzie doszukiwać się lewactwa, lgbt, feminizmu.

ocenił(a) film na 3
johnyw

Powiedz o tym prawakom.

ocenił(a) film na 2
johnyw

Normą, że 15 latka załatwia na prawo i lewo „zawodowców”, kiedyś aż tak nie przeginali…

ocenił(a) film na 4
dewille

Kino Netflixa od początku było słabe i przesiąknięte tym o czym napisałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones