PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692649}

Sygnał

The Signal
5,9 17 898
ocen
5,9 10 1 17898
Sygnał
powrót do forum filmu Sygnał

A jednak się da!

ocenił(a) film na 8

A jednak się da nakręcić, przy stosunkowo niewielkim budżecie, na prawdę dobry thriller s/f! Film trzyma w napięciu od pierwszej minuty i posiada, to co jest tak ważne przy tego gatunku kinie, a mianowicie- klimat, ten klaustrofobiczno-paranoiczny klimat, o którym zapomina się przy nafaszerowanych efektami specjalnymi megaprodukcjach. Co prawda, końcówka trochę się przeciąga, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego;) 8/10 pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
Shiba_Kce

Przesada. Ten film jest pozbawiony logiki. Zakończenie jedynie ukazuje jak wszystko co widzieliśmy przed nim nie ma żadnego sensu.

Movie_Crash_Man

Film średni, ale dlaczego uważasz, że zakończenie pozbawione jest sensu ? Nie zrozumiałeś czegoś ?

ocenił(a) film na 2
s235jrg2

Raczej ty. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Movie_Crash_Man

Przeczytałem, nadal uważam, że nie zrozumiałeś zakończenia i tyle...

Movie_Crash_Man

Przeczytałem, nadal uważam, że nie zrozumiałeś zakończenia i tyle...

ocenił(a) film na 4
s235jrg2

Ja chyba nie zrozumiałem , bo mi się film za bardzo nie podobał.
Wyjaśnicie mi o co w nim chodzi?

lisilis

SPOILER jest taki, że w momencie jak dojechali do chaty Nomad'a to zostali porwani przez kosmitów. Wszystko było przykrywką. To nie była ani Area 51, ani żadne miasteczko, żadna instytucja badawcza. To było laboratorium, w którym kosmici testowali ludzi. Jest to odkryte w momencie gdy Damon ściąga nakrycie głowy od kombinezonu i jest ukazany statek kosmiczny.

I bardzo mi się podoba, że nie zostawiono otwartego końca. Widok tego statku i zdecydowane odkrycie prawdy było bardzo satysfakcjonujące =)

ocenił(a) film na 7
Stonn

Dal mnie również baaaardzo satysfakcjonujące ;)

ocenił(a) film na 7
aronn

Nie tylko statku, ten "grzybek" to statek który (chyba) leciał do ich planet...

Stonn

Ale to już było - "Mroczne Miasto". I zdecydowanie w lepszym wykonaniu - ZDECYDOWANIE.

ocenił(a) film na 5
Stonn

po 40 minutach wiedziałem, ze to kosmici a nie ludzie, film trochę nudny, jednowątkowy i bez większych skoków emocjonalnych. Te zwolnione tempa akcji i monotonna fabuła - przeintelektualizowane, chociaż pomysł bardzo fajny, ale nie nowy - przynajmniej dla wielbicieli książek s-f

ocenił(a) film na 8
Shiba_Kce

Wlasnie wczoraj obejrzalem i naprawde jestem pod wrazeniem.Cos jak The Moon i W strone slonca ;].Takie inny niz wszystko.Wyroznica sie bardzo.Spoko fabula i aktorstwo.I ten klimat ;].

ocenił(a) film na 9
lavrenzo84

Podzielam twoje zdanie film jest naprawde super. I też lubie The Moon i W stronę słońca. Nie rozumiem ludzi którzy twierdzą że w tym filmie nie ma logiki. Trzeba mieć trochę mózgu żeby dostrzec co ten film wgl. przekazuje, a poza tym super historia i fajnie się powoli rozwija akcja widz trochę związuje się z bohaterami a nie jak w innym wysokobudrzetowym chłamie "o ktoś zginął i co z tego...". Znacie może jakieś inne podobne klimatem filmy sci-fi coś jak włąsnie Moon i Signal?

ocenił(a) film na 8
LordShadow47

"Druga ziemia" jestem ciekaw co powiesz o tym filmie.

ocenił(a) film na 9
ambru12

Film bardzo ciekawy i bardzo mi się podobał. Jednak motyw drugiej ziemi jest metaforą i nie należy tego filmu rozważać jako typowego sci-fi ponieważ nie ma tu grama logiki związanej z tą drugą ziemią. No bo niby skąd się wzięła? I gdzie jest jej lustrzane "słońce" i reszta "lustrzanych" planet? Ten film to zasadniczo dramat, lustrzane odbicie ziemi stanowi jedynie tło do całej opowieści. Trochę jak w "Melancholii" gdzie tytułowa "zagubiona" planeta ma się zderzyć z Ziemią.

ocenił(a) film na 6
LordShadow47

A który film SF nie jest metaforą? hehe
Sama nazwa Science-Fiction ( Nauka - Fikcja ).

ocenił(a) film na 7
lavrenzo84

Polecam też "Raport Europa" ;)

ocenił(a) film na 8
fallout545

spoko ogladalem ;].

ocenił(a) film na 9
fallout545

Dzięki, na pewno obejrzę. A tytuł nie powinien brzmieć "Raport z Europy" ? (w sensie z księżyca Jowisza)

ocenił(a) film na 9
lavrenzo84

Potwierdzam, ma swój klimat. Mocny, dziwny, metaforyczny. Świetny.

Shiba_Kce

Zdecydowanie klimatyczny. Luknij na strefę x, także dobre zdjęcia i niski budżet lecz też mnie mile zaskoczył.pozdro

ocenił(a) film na 8
supnopl

Nie omieszkam stestować. Dzięki

ocenił(a) film na 7
supnopl

Tak. Mnie tez się ten film klimatycznie skojarzył ze Strefą X. Oba są naprawdę niedocenione.

realkriss

dobrze prawisz..

ocenił(a) film na 7
supnopl

A wiesz, że ma być kontynuacja Strefy X? Obawiam się, że mogą nie utrzymać klimatu:(

realkriss

nie wiedzialem, a z klimatem to już tak bywa że kontynuacje tylko gonią króliczka :)

Shiba_Kce

Znacie podobne?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones