PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692649}

Sygnał

The Signal
5,9 17 898
ocen
5,9 10 1 17898
Sygnał
powrót do forum filmu Sygnał

Po obejrzeniu trailera nie moglam sie go odczekac bo rzadko kiedy oglada sie tak fantastyczne trailery z dobrze dobranym podkladem muzycznym.

O czym wogole byl ten film? Mozna powiedziec ze ogolnie o grupie przyjaciol ktora popelnia blad sledzac hakera i laduje w pustym domu na pustyni co konczy sie ich porwaniem przez kosmitow, ale to pozniejsze wydarzenia bardziej wyjasniaja o co w tym filmie chodzi - o podobienstwo ludzi do kosmitow. Przynajmniej tych ktorzy porwali Nica i reszte. Nie kierowalo nimi zlo, zimno ani chec skrzywdzenia ludzi, a jedynie ciekawosc. Porywaja ludzi i badaja ich zachowanie, wszczepiaja im implanty, przeszczepiaja mechaniczne konczyny i eksperymentuja, pytania skierowane do Nica mialy na celu zmierzenie jego mentalnej sprawnosci lub ogolnie inteligencji (chociaz pisali razem na czacie, wiec kosmici powinni wiedziec jak inteligentny jest Nic. Tworza oni tez sztuczne srodowiska, zludnie przypominajace ZIemie i monitoruja zachowanie jednostek. Dlaczego, nie wiemy, zwykle naukowe badania, jak ludzie ktorzy trzymaja zwierzeta w klatkach i badaja ich inteligencje, wszczepiaja rzeczy w glowe, podaja leki, rozkrawaja zeby zobaczyc jaki resultat mial eksperyment. Kto wie, moze Jonah I Haley tez zostana pokrojeni, moze kiedy Nic przestanie byc przydatny znajda innych ludzi ktorym wszczepia mechaniczne czesci ciala. Damon kierowal sie checia zbadania obcego gatunku, tak jak ludzie obchodza sie ze zwierzetami. Pytanie tylko gdzie konczy sie ciekawosc, a zaczyna okrucienstwo i brak moralnosci?

ocenił(a) film na 8
Usagi_V

Wspaniałe podsumowanie!

ocenił(a) film na 3
Usagi_V

Obcy chyba chcieli zbadać wolę nicka, a nie intelekt. Jego chęc przetrwania

ocenił(a) film na 8
wrotek

Chodzilo mi o pytania ktore mu zadawali, z tymi klockami itd.

ocenił(a) film na 3
Usagi_V

nie sadze, to byly zbyt proste ukladanki do badania intelektu..chodzilo o wyprowadzenie go z rownowagi

ocenił(a) film na 6
wrotek

Proste z punktu widzenia ludzkiego, jednakże pokazujace sposób myślenia gatunku.

ocenił(a) film na 5
wrotek

W każdym razie na pewno przetestowali jego zdolności adaptacyjne, szczególnie pod koniec. Swoją drogą musiał doznać poważnego dyskomfortu psychicznego, gdy uświadomił sobie, że przemieszczał się w czterowymiarowym obiekcie.

ocenił(a) film na 6
Usagi_V

a wg ciebie kim byli staruszka i koles prowadzacy ciężarówke ? i o co sie rozchodzilo z tym rzekomym zakazeniem? wg mnie za duzo niedomowien jest w tym filmie

ocenił(a) film na 7
koziol21

I o co jeszcze chodziło z tą krową i obiektem? To ten kumpel uciekł wtedy?
Po czym oni sprzątali pomieszczenia? Po innych ludziach, których zabili?

Ta staruszka i reszta w barze oraz kierowca, to też obiekty?

ocenił(a) film na 7
DayFly

Chyba tak ale robili oni chyba za statystów by uwiarygodnić wykreowaną rzeczywistość.

aronn

Albo po serii badań wypuścili ich "na wolność". Jak już im mózgi wysmażyli

ocenił(a) film na 10
DayFly

A może stworzenie z eksperymentu z krową nie pochodziło z Ziemi? Może ci kosmici to wędrowcy, którzy podróżują po galaktyce i porywają przedstawicieli różnych ras i cywilizacji w celach badawczych?

ocenił(a) film na 7
longer1231

Mogli by zrobić drugą część i kilka rzeczy rozwinąć,wyjaśnić...

DayFly

Ta sala w której sprzątali mogłaby być pomieszczeniem gdzie wykonano zabieg.
A co do staruszki i Kierowcy to racja. Szczególnie, ze potem zaraz ich zabito... bezsens. No ale takich niedociągnięć nie brakuje ;)

ocenił(a) film na 9
Pawelek777888

Nie bezsens. Staruszka miała implant w głowie, który się nie przyjął stąd tuż przed śmiercią "zawieszała sie" i poleciał jej niebieski szajs z nosa. Na początku Damon przestraszył się że głównemu bohaterowi też leci ten szajs ale "to na szczescie tylko krew". Szczegółów implantu kierowcy ciężko sie doszukiwać. Ale też miał problemy z głową. Myślę, że trzymali ich dla efektu "realizmu symulacji". Potem przestali być potrzebni.

ocenił(a) film na 9
Zbrodniciel

A może nasz bohater ich czymś zarażał i po spotkaniu z nim zaczęli "szwankować" ?

ocenił(a) film na 9
koziol21

Zakażenie? Serio? To chyba jasne! To miało ich trzymać pod ziemią z obaw, że kogoś zarażą. Ale też pozornie bo myślę, że liczyli na to, że ucieknie. Krowę dali chyba po to żeby sprawdzić czy kumpel-rączka skrzywdzi żywe stworzenie. No i myślę, że to też troche żart (na większości komedii kosmici porywają zawsze krowy).

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 7
Usagi_V

Mam wrażenie że idealnie podsumowana fabuła. Uwielbiam takie klimat i zawsze wyłapujemy takie perełki sf. Szkoda tylko że jest ich tak mało.

ocenił(a) film na 7
Monika_2000

Drugi taki to:The Machine

ocenił(a) film na 7
aronn

o dzięki, poszukam. To ja mogę polecić Cargo z 2009 r. Nie zdziw się - to niemiecki film sf. Ale jest naprawdę spoko.

ocenił(a) film na 7
Monika_2000

Ogladałem,to ja polecam:Europa Report

ocenił(a) film na 7
aronn

o dzięki! To ja jeszcze to polecę: Apollo 18. Daje radę. A jak oglądałeś jeszcze jakieś inne sf w stylu Moon czy jak w tamcie - Signal - to napisz mi tytuł. Z chęcią obejrzę.

ocenił(a) film na 9
aronn

https://rarbg.to/download.php?id=o1a6cvb&f=The.Machine.2013.1080p.BluRay.x264-SO NiDO-[rarbg.to].torrent

ocenił(a) film na 10
Usagi_V

No, kolejne głosy rozsądku, nic do dodania, popieram w całości, oby jak najwięcej takich filmów!

ocenił(a) film na 9
Usagi_V

Jedyne niedociągnięcie jakie znalazłem to wytrzymałość New Balance'ów przy bieganiu ponaddźwiękowym :p

ocenił(a) film na 9
Zbrodniciel

:) nie pamiętam czy aby je pokazali (czy też to, z nich pozostało) po tym biegu z super prędkością :)

ocenił(a) film na 8
Usagi_V

Zgadzam sie z podsumowanie filmu, ale czy ktoś ma pomysł na to dlaczego Damon musiał szukać Nica i Haley poprzez innych ludzi skoro wszystko działo się w kontrolowanym przez obcych ograniczonym środowisku na statku kosmicznym? skoro mają tak zaawansowaną technologie to po co te wycieczki do miejscowych typu kierowca ciężarówki? z logicznego punktu widzenia było to bez sensu. Z pewnością mogli ich od razu zatrzymać, a skoro mogli ale wybrali, że jednak będą na razie ich obserwować to po co te wycieczki po całej strefie? Wygląda mi to na dziure w scenariuszu (albo się czepiam, bo przeciez mogło być tak, że warunkiem eksperymentu było trzymanie się prawdopodobnych ziemskich ograniczeń). Szkoda tylko, że podczas oglądania nie odczuwa isę tego, że cały film zmierza do dobrze wymyślonego zakończenia. Dla mnie podczas oglądania był nawet moment, w którym musiałem się zmusić do ciągnęcia seansu dalej własnie przez to, że poczynania bohaterów i dialogi były takie dziurawe. Na szczęście widziałem trailer i wiedziałem, że Nic przebije sie przez jakąś barierę na końcu i na to czekałem i na szczęście zakończeniem się nie zawiodłem. Wręcz przeciwnie chciałbym teraz dowiedzieć się czegoś wiecej na temat tego świata. Generalnie świetny film.

pierrot_le_fou

Moim zdaniem ci ludzie też byli eksperymentem jak Nick i Haley. Obcy zachowywali się, widać z tego, tak do każdego eksperymentu lecz coś w nich się popsuło więc się ich pozbywali. Mogli ich oczywiście zatrzymać ale na tym to polegało, żeby zaobserwować ich reakcje i, co prawdopodobne, musieli też zaaplikować tam fizyczne ograniczenia w tej symulacji takie jakie są na Ziemii.

ocenił(a) film na 9
zigeror

a objawem usterki była niebieska substancja zamiast krwi, no i gadanie od rzeczy.
W mojej opinii obcy walczyli z jakąś zarazą i hybrydy technologiczno-ludzkie miały im pomóc zwalczyć to zagrożenie

ocenił(a) film na 9
pierrot_le_fou

Potwierdzam, rewelacyjny film.

ocenił(a) film na 9
Usagi_V

Świetne podsumowanie!!! Generalnie uwielbiam ten film! Tak strasznie mi się podoba że prawie codziennie do niego wracam i sobie oglądam urywki. Młodzi aktorzy rewelacyjnie grają, Fishburn -kurde genialny. Klimat masakruje podobnie jak muzyka. Ten film to arcydzieło gatunku ale zbyt mało znany. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem. Napewno w pierwszej 5:)

ocenił(a) film na 9
b182

To proszę oceń go odpowiednio, bo jego średnia jest bardzo niska , większość ocen jest zaniżona przez osoby które nie poczuły tego klimatu.

ocenił(a) film na 5
Usagi_V

Wszystko pięknie ale kto i kiedy mówi że to kosmici ? A może to ludzie korzystający z technologii kosmitów. Przynajmniej wiele dialogów o tym świadczy i końcówka gdzie widzimy jak najbardziej ziemskie oznaczenia tej kosmicznej platformy.

tomash74

Podoba mi się ta interpretacja. W ogóle mam wrażenie że Nic nie wyszedł z symulacji w ogóle. A właściwie to kiedy do niej weszli skoro sama chata już była symulacją? Być może wszystko dzieje się na Ziemi, tylko w jakimś 4. wymiarze, w który weszli po dotarciu na miejsce?
Nie wiem czy ktokolwiek pamięta po tylu latach ten film ale interesują mnie spostrzeżenia na te tematy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones