PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692649}

Sygnał

The Signal
5,9 17 911
ocen
5,9 10 1 17911
Sygnał
powrót do forum filmu Sygnał

Cześć,

mamy trochę porozrzucane wątki o interpretacji tego filmu. Dlatego proponuję tutaj rozpocząć dyskusję o tychże interpretacjach. Proszę, aby nie dyskutować tutaj, czy film był fajny, dziadowski, itd. itp., to już kwestia gustu. Tutaj proszę tylko o interpretacje.

Moja interpretacja i uwagi (trochę spolaryzowane tym, co już przeczytałem):
1. Obcy zwabili ludzi do domku i porwali ich od razu na swój statek.
2. Na statku prowadzili eksperymenty na ludziach wszczepiając im różne technologie.
3. Obcy stworzyli mały świat na wzór Ziemi, aby porwani ludzie nie doznawali od razu szoku - stąd ta szopka ze skażeniem, skafandrami, etc. - żeby ludzie mogli uznać swoje położenie za prawdopodobne.
4. Odwzorowanie Ziemi nie wyszło obcym idealnie - stąd po ucieczce widać, że telefony nie działają, mapy są niedokładne, a we wszelkich notesach jest pusto, bez notatek. Jest to taki hallow-world, że tak powiem.
5. Dalej jest już prosto - ekipa próbuje uciec, obcy próbują ich wstrzymać, ale raczej bez jakiegoś wielkiego entuzjazmu - zapewne to dalsza część eksperymentu - sprawdzenie co zrobią dalej.
6. Na zakończenie Nic przebija się przez kopułę sztucznego świata i widzi gdzie tak na prawdę jest.

A teraz kilka luźnych spostrzeżeń, których nie widziałem w innych tematach, a które powinny Was zainteresować:
1. Damon/Nomad mówi podczas przesłuchania coś w stylu: "to niesamowite, że jeszcze używa się takich prostych narzędzi do pisania - długopisu". Po czym coś tam bazgrze na kartce dla niepoznaki, bo tak na prawdę w ogóle nie potrzebuje notować.
2. Podczas przesłuchania Nicowi zaczyna lecieć krew z nosa. Damon podchodzi i mówi do szyby - "to tylko krew, to tylko krew". Jakby w obawie, że poleci coś innego ze względu na przeszczep bodajże.

Zagadki:
1. Dlaczego wykańczał tą starszą babkę i kierowcę ciężarówki? Skoro żyli sobie wcześniej, to dlaczego po kontakcie z nowymi ich ubijali.
2. Co robili tam ludzie w knajpie, gdzie jechał ten kierowca i babeczka (na parkingu z resztą było więcej ciężarówek).
3. Faktycznie o co chodziło z tą krową. Mam wrażenie, że nieuważnie patrzyłem.
4. Co wszczepili dziewczynie? Niektórzy tutaj twierdzą, że penisa, ale ja nie znajduję ku temu poszlak. :)
5. Czy Nomad był jednak człowiekiem, który został "przeszczepiony", czy jednak był maszyną, która była "uczłowieczona"?

Na razie tyle. Zapraszam do dyskusji. Na początku średnio ten film oceniłem, ale im więcej myślę o interpretacji, tym bardziej mi się podoba. Film nie daje rozwiązania "kawę na ławę", trochę trzeba porozciągać wyobraźnię.

ocenił(a) film na 6
Publius

co do zagadki 1 - nie pamiętam, jak dokladnie z kierowcą, ale tej staruszce pociekło coś czarnego z nosa - czyli nie krew. Moze tez jej zrobili jakąś operacją, a ta czarna krew, to była oznaka, że operacja sie nie udała? dlatego z Nicem było wszystko ok.
3. w jakims inny wątku widziałem wyjasnienie, ktore do mnie trafiła - że krowa, to taki żart-aluzja do stereotypowego UFO wciągającego krowę z pola
5. chyba maszyną (jak wszyscy pracownicy w tych białych kostiumach), ale dla nie poznaki udających ludzi, zeby nie przestraszyć Nica i dziewczyny.

Ci obcy to ci sami, których przedstawiciel został nagrany na filmiku, jak Nic z kumplem wchodzili do tego opuszczonego domku?

mkk3a

"Ci obcy to ci sami, których przedstawiciel został nagrany na filmiku, jak Nic z kumplem wchodzili do tego opuszczonego domku?"

Myślę, że to była podróbka, żeby sprzedać im jakąś historyjkę o tym, co się w ogóle stało.

ocenił(a) film na 8
Publius

Trochę mało ludzi włączyło się do dyskusji a szkoda.

Ważny w filmie jest tekst tej babci o Bogu. Żeby Nick się od tego uwolnił. Tak jakby ona coś wiedziała ze coś mają w sobie itp.
Kontynuuje to jego kolega (rączka) że jest pusty od środka że coś stracił i się źle czuje.
Ludzie w knajpie to statyści (też przerobieni) bo się zachowują zamulasto, Statyści aby dać wiarygodności że Nick jest na ziemi.

ocenił(a) film na 5
Publius

Tyle tylko że nie ma tam żadnej mowy o 'obcych' tylko o wykorzystaniu technologii obcych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones