PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=692649}

Sygnał

The Signal
5,9 17 911
ocen
5,9 10 1 17911
Sygnał
powrót do forum filmu Sygnał

Film ciekawy, momentami nielogiczny i zaskakujący. Widziałem sporo komentarzy, ze sporą liczbą się zgadzam. Ale
jednak nie daje mi spokoju jedna materia. Ale po kolei. Wpierw opiszę, jak ja widzę poszczególne wątki, o które sporo
osób pyta.

-całą trójka bohaterów zostaje porwana (poniekąd na własne życzenie) do strefy 51, która okazuje się być wielgachnym
statkiem, pewnego rodzaju terenem testowym
- każdemu z bohaterów wszczepiono jakiś dodatek z technologii obcych - wydaje mi się, że osobniki zarządzające
testem, chciały stworzyć hybrydę, organizm doskonały łączący obydwie rasy/technologie; Damon sam wspomina o tym
przy ostatniej rozmowie z Nic'kiem
- testujący/roboty nie były aż takimi sadystami - Damon uratował rybkę, babcię oraz Jamesa zlikwidował, ponieważ
stracili rozum i nie potrafili się przystosować do nowej rzeczywistości; babcia bredziła o aniołach, a James o swoim
domu i rodzinie, choć był sam na obcym statku, czego Damon nawet przed nim nie ukrywał
- całe przesłuchanie jest owym eksperymentem - obcy badają jak ludzie znoszą te modyfikację, swoją przemianę
- w scenie kiedy Nick odkrywa swoje nogi, obcy w skafandrach uciekają, bo nie są pewni co Nic może z nimi zrobić, czy
nie spróbuję ich skrzywdzić
- tajemnicza krowa nie została draśnięta - po ponownym włączeniu światłą widać, że cofnęła się w głąb pomieszczenia;
atakującym był prawdopodobnie Jonach, a sama krowa służyła jako cel; obcy chcieli zobaczyć, czy Jonach ją zaatakuję
- nie prawdą jest, że obcych nie interesuję inteligencja - jak wcześniej napisałem, Damon podziwiając Nic'ka powiedział,
że jest idealną hybrydą ludzkiej inteligencji oraz technologii obcych; babcię i Jamesa zastrzelił, ponieważ stracili swoją
inteligencję popadając w paranoję
- obcy używali broni oraz sprzętu wzorowanego na ludziach - chcieli jak najbardziej przybliżyć warunki panujące na
Ziemi
- wydaję mi się, że całą trójka przeżyła - eksperyment miał zbadać ich wytrwałość psychiczną w ciężkich warunkach,
Damon zabrał Jonach'a i Haley ponieważ nie zdali testu; Jonach co prawda potrafił obsługiwać nowe ręce, ale nie
panował nad sytuacją, Haley z kolei miała problemy z osobowością i pamięcią, oboje byli wadliwi; Nic'k z kolei nie mógł już
wrócić z powrotem, ponieważ zdał egzamin, udowodnił, że jest doskonałą hybrydą, dlatego też na końcu Damon
pokazuję mu kim naprawdę jest zamiast go zabić

Tyle odnośnie wątków, które tu znalazłem. Jest jednak, jeszcze jedna rzecz, która nie daję mi spokoju. A mianowicie,
scena, w której Damon pokazuję Nic'kowi nagranie z ich kamery pauzując na kosmicie. Druga sprawa, to ciągłe
powtarzanie przez Damona, że trójka bohaterów jest silnie skażona, używa tego zwrotu nawet w rozmowie z Jamesem,
który wie co się dzieje (mimo, iż sobie z tym nie radzi).
A teraz moja teoria:

A co, jeżeli w filmie mamy do czynienia z trzema odrębnymi rasami? Główni bohaterowie, czyli ludzie zostają porwani,
przez organicznych obcych, takich jak na nagraniu. Ci instalują im nowe komponenty. Nick dostaję nowe nogi, bo ze
starymi ma problem. Jonach jest wyraźnym słabym nerdem, więc otrzymuję ręce, które potrafią niszczyć. Haley, tu nie
wiem. Nie jestem pewien, co tak naprawdę zainstalowali jej obcy. Po przeróbce cała trójka zostaje przechwycona przez
trzecią rasę robotów, którzy sprawdzają nowe hybrydy. To tłumaczyło by strach naukowców w skafandrach, kiedy Nic
odkrywa swoje nowe nogi oraz próbę z krową. Te roboty nie wiedzą dokładnie co zainstalowali im obcy, więc ich
sprawdzają.

ocenił(a) film na 6
czubek13131

Świetne wnioski!

Też ciekawi mnie co wszczepili Haley, jedno ujęcie pokazywało jakieś kółeczko na jej kręgosłupie...hm. Nie mam pojęcia co to mogło być. Chciałabym, by powstała 2 część, ze względu na to jak się kończył i ile rzeczy zostało nie do końca wyjaśnionych...

ocenił(a) film na 7
paula_ad

Może była inkubatorem. ;p

ocenił(a) film na 8
paula_ad

W trakcie porwania została rzucona dość mocno i na pewno złamała kręgosłup, więc zakładam, że to właśnie to zostało u niej zmodyfikowane.

ocenił(a) film na 7
czubek13131

mi sie wydaje że pokazywali im kosmitę z nagrania bo chcieli ich przekonać po prostu do całej ich teorii - tak aby obiekty eksperymentu uwierzyły w to że zostali porwani.
Dlaczego taki wizerunek?
Pokazali "ufo" jakie przedstawiają nam wcześniejsze filmy i wyobrażenia. Tak aby utwierdzić ludzi żeby w to wierzyli - wszystko wzięli z sieci - w końcu są robotami.

Po ziemi poruszali się po sieci jako inteligentna forma życia w internecie.
Jako też forma życia nie biologiczna nie mogli zrozumieć uczuć dlatego sprawdzali np krowę - czy ona jest inteligentna puszczając jej muzykę czy się spodoba czy krowa zareaguje itd (lub Twoja teoria też fajna)
No i wtedy uwolnił się Jonah.

Dla mnie film z niedosytem ale wbił mi klina - ciekawa idea, pomimo niedociągnieć arabska numeracja statku obcych - myślę że mieli inne oznakowanie - tatuaże spoko bo ludzie by się zdziwili ale na zewnątrz, po co ?

W każdym razie ciekawy jestem dalszych losów bohaterów i tego co zrobili dziewczynie?


kaszmirowski

Też tak myślałem, ale nadal nie rozumiem, dlaczego Damon mówi o ich skażeniu Jamesowi. Przecież nie ukrywa przed nim, że nie są na Ziemi. James wie o całej sytuacji, więc Damon nie musi przed niem udawać. Poza tym, jest jeszcze kwestia windy. Kiedy Nickowi udaje się zbiec do windy, to Damon ostrzega go, że tylko on może go uchronić przed tym, co jest u góry. I tu ciekawostka, w ostatniej scenie, kiedy to stacja badawcza jest widoczna koło planety/miasta jest skierowana górą do dołu. Czyli te miasto/planeta jest u góry strefy badawczej.

ocenił(a) film na 7
czubek13131

ale przecież Nick nie wiedział nic aż do momentu przebiegnięcia przez ścianę /ekran. Domyślał się że coś jest nie tak raczej jakiś spisek rządowe eksperymenty. Damon chciał utrzymać pozory do samego końca aby się oswoił z nowymi nogami NIE ZAPOMINAJMY że cały czas chodziło o eksperyment czyli przyswojenie mechanicznych części ciała z ludzkim ciałem. Stworzenie hybrydy takiej aby mózg ludzki zaakceptował "organ".

Co do tego że nie mógł go ochraniać na górze
1. do samego końca tworzył otoczkę wrażenie że to co mówi jest prawdą - DAMON
2. lub też że nie będzie go mógł uchronić przed prawdą że w końcu albo umrze jak jego koledzy i przed tym też nie mógł uchronić
pod ziemią obiekty eksperymentu były bezpieczne w mniemaniu Damona ale na górze każdy przecież zginął.
I nie uchronił go przez tym co zobaczył w końcu.. :)

ocenił(a) film na 9
kaszmirowski

Z tym, że na górze jest dla nich niebezpiecznie to była podpucha żeby sprawdzić czy ucieknie

czubek13131

Oglądałeś może Wojna Światów z 2005?
Jak tak to czytaj dalej.

Pamiętasz zakończenie i to, w jaki sposób obca rasa przegrała? Od razu mi ta myśl się nasunęła po obejrzeniu tego filmu jeśli chodzi o skażenie. Ci inni ludzie/statyści/obiekty badań mogły by być jak ci kosmici z Wojny Światów. Albo po prostu przez długi okres przebywania poza ziemią/długotrwałych eksperymentów mogli mieć zmieniony system immunologiczny ciała. Nasi trzej bohaterowie mogli posiadać jakieś zarazki/mikro organizmy/wirusy, które dla nich były niczym, ale dla innych mogły by być bardzo niebezpieczne, bądź tez mogły uszkadzać statystów/ludzi/inne obiekty badań. To by tłumaczyło, dlaczego coś dziwnego zaczęło się dziać z osobami, który miały bezpośredni kontakt z naszymi bohaterami. Te "przesłuchania" Damona może były po to, aby zbadać obiekty badań pod wpływem tego skażenia. Wiedzieli, że i tak się ich pozbędą, ale przed ich zabiciem Damon chciał zobaczyć ich reakcje/zachowanie w ich ostatnich chwil życia. To by tłumaczyło czemu te dziwne przesłuchania.

ocenił(a) film na 8
DreamerDream

Całkiem moźliwe z tymi bakteriami,. Kupy się trzyma.

ocenił(a) film na 8
czubek13131


W duzej mierze zgadzam sie zalozycielem watku: Kosmici/sztuczna inteligencja porywa ich zeby testowac nowe urzadzenia.
Sciema o tym ze sa skarzeni, czy ze na "zewnatrz" jest tylko po to, zeby ich zatrzymac i dalej kontynuowac testy.
Haley rzeczywiscie chip sie nie przyjal ..bo zrobili z niej rosline ( a moze to jednak urzadzenia Heley i Jonaha byly wadliwe ?? ) i tylko nogi dzialaly jak nalezy ?
Lubie takie filmy gdzie autorzy zostawiaja wolne pole do popisu jesli chodzi o interpretacje :)

ocenił(a) film na 8
Slapi

Tak jak pisałem wyżej, domyślam się, że Haley miała wymieniony kręgosłup. To nie kwestia wadliwości, ale zapewne wewnętrznej siły i motywacji, a także adaptacji samego organizmu nowej technologii. Ręce działały jak należy, w końcu zrobił nimi niezły chaos na "punkcie kontrolnym".

ocenił(a) film na 8
Apophis_

Dokładnie psychika ludzi maiła duże znaczenie dlatego obcy imitowali normalną ziemię żeby nie było szoku,. Tylko Nick sprostał zadaniu.
Może dlatego że jego prawdziwe nogi były niesprawne po wypadku. Jak mu wymienili na nowe ponownie zaczął chodzić i to mu pomogło zaakceptować lepiej nowy organ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones