PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106168}
6,6 5 559
ocen
6,6 10 1 5559
5,5 4
oceny krytyków
Sylvia
powrót do forum filmu Sylvia

Jedyne, co mnie w tym filmie poruszyło to los dzieci tej dwójki debili, bo tatuś dziwkarz poeta pewnie się zajmować nie miał czasu, a mamuśka pełna miłości i wzniosłości kobieta wolała samobója walnąć. Szokujący film o ludzkiej głupocie oraz kompletnym braku odpowiedzialności i to na faktach… Ale lepiej tego nie promować… Daję 1

ocenił(a) film na 7
glupinick1

Ta kobieta była chora psychicznie i dlatego targnęła na swoje życie wielokrotnie (niestety ze skótkiem śmiertelnym). a gdybyś uważnie obejrzał film to w finalnej scenie zauważyłbyś jak Sylvia robi dzieciom kanapki,zakrywa drzwi ich sypialni i otwiera okno żeby gaz nie dostał się do ich pokoju. Kochała swoje dzieci i chciała żeby żyły dalej. są przypadki kobiet które zabijając się biorą wraz z sobą dzieci. Ona nie chciała robić im krzywdy. Poprostu nie radziła sobie z własnym życiem i nie można jej za to obrażać. To problem wielu ludzi...

bebo

no wiem że problem wielu ludzi... dlatego dałem tą 1 ku rozwadze !!!

ocenił(a) film na 8
glupinick1

glupinick1 -Zal mi ciebie czlowieku.

cureman

mi ciebie również :)

ocenił(a) film na 7
glupinick1

1 ku rozwadze, rownie mądre i roztropne zachowanie jak glownej bohaterki...

ocenił(a) film na 7
glupinick1

A ja mam mieszane uczucia (mówię o śmierci Sylvii Plath, nie o filmie). Masz rację z tym, że tatuś to dziwkarz. Masz rację z tym, że to strasznie nieodpowiedzialne, mając dzieci, popełnić samobójstwo.
Jednak dla Sylvii priorytetem był związek, miłość. Nie ma w tym nic nagannego. Trochę ją rozumiem, straciła sens życia. Pewnie w podobnej sytuacji sama wpadłabym w depresję, ale myślę że troska o dzieci powstrzymałaby mnie przed takim krokiem.

bebo > skąd masz informacje, że Plath była chora psychicznie?

Moim zdaniem nie była chora psychicznie. Była zbyt wrażliwa. Sama znałam taką osobę. Też popełniła samobójstwo.

użytkownik usunięty
Sighma

Przecież chorowała na depresję dwubiegunową. Niestety z tym nie da się na dłuższą metę funkcjonować. Polecam moje informacje zbierane o niej od lat: https://www.facebook.com/pages/Sylvia-Plath-wwwplathprvpl/286764348089150

ocenił(a) film na 10
glupinick1

Bez przesady - ukazywanie smutnych stron życia i jego modeli na to nie od razu promowanie, wnioskując na podstawie Twojej wypowiedzi nie można byłoby robić filmów praktycznie o żadnych ludzkich problemach... Myślę że dawanie 1 i opieranie tego na problematyce filmu, a nie jego ewentualnych niedociagnięciach jest trochę bezpodstawne - włączając film o Sylvii Plath powinieneś się spodziewać na co się piszesz, to taka moja mała sugestia....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones