PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834318}

Syn Ameryki

American Son
5,3 1 484
oceny
5,3 10 1 1484
Syn Ameryki
powrót do forum filmu Syn Ameryki

Prostota formy i OGROM treści. Fantastyczny sposób pokazania różnic rasowych.
Film przegadany, ale to mądre, trafiające w punkt dialogi.
Oczywiście można przyczepić się kilku scen, ale nie wpływają one znacząco na ocenę ogólną

ocenił(a) film na 8
BlueSky_on

A już myślałam..widząc ocenę na Filmwebie, że weszłam na niewłaściwy serwis:-P.
Ratujesz sytuację hehe ;-)
Film świetny i poważny, a przede wszystkim jest P R O C E S E M .

ocenił(a) film na 8
LapisLazuliLL

Ja często czytając różne opinie zastanawiam się czy na pewno byliśmy na tym samym filmie :)
Ciesze się, że nie jestem jedynym nienormalnym :)

ocenił(a) film na 8
BlueSky_on

Sztuka to poszukiwanie wrażliwości w sobie. Znajdujemy ją codziennie w innym miejscu i pewnie stąd poczucie ulotności...
:-)

ocenił(a) film na 9
BlueSky_on

Własnie to jest najlepsze ,ze ten film jest przegadany . Utrzymany w konwencji sztuki teatralnej kilku aktorów, jedno pomieszczenie, daje do myslenia.

ocenił(a) film na 8
Ami_656

Dokładnie tak :)

ocenił(a) film na 9
BlueSky_on

Dla mnie tez było tutaj ważne , nie watek koloru skóry tylko zderzenie cżłowieka z systemem i chęc zacierania prawdy , która ma ochronic własne 4 litery po tym jak policjanci zachowali sie nieodpowiedzialnie . Cały proces działania i myslenia zrozpaczonej matki, później ojca , którzy cha sie cos dowiedziec i nie moga , ta ich rozpacz i zagubienie i na końcu jednak dramat gdy prawda wychodzi na jaw.Troche jak proces Kafki.

użytkownik usunięty
Ami_656

Kompletnie nie zrozumiałaś tego filmu. Wątek poboczny widzisz jako główny.

użytkownik usunięty
BlueSky_on

Jedyny mądry dialog w tym filmie, to rozmowa matki z tym ciemnoskórym policjantem. I to by był na tyle. Reszta nudna, wysilone dialogi i problemy, no i na maksa irytująca postać matki.

ocenił(a) film na 8

"no i na maksa irytująca postać matki." w sensie okropnie to zagrała? Czy po prostu taka miała być ta postać :)

użytkownik usunięty
BlueSky_on

Postać. Chociaż sama gra aktorska też męczyła trochę.

ocenił(a) film na 4

W punkt napisane - w pełni się zgadzam.Ta scena to jedna z niewielu rzeczy,które się udały w tym "dziele".

ocenił(a) film na 2
BlueSky_on

Ten film jest tak pretensjonalny, że aż rzygać się chce! Irytuje w każdym calu, a przecież widzieliśmy obaj to samo. To właśnie różny punkt widzenia pewnych rzeczy, spraw itp.

BlueSky_on

Zgadzam się! Teatr przeniesiony na ekran. Jest dynamika, zwątpienie, nowe fakty powolutku docierają, a ja wpatrzona i zaciekawiona.

Inna perspektywa, której jako osoba uprzywilejowana innym kolorem skóry nigdy nie poznam z autopsji. Mocny.

Ciekawie też oddaje dynamikę relacji w związku i jego rozpadu. Ludzie tego samego koloru skóry odbywają takie same dyskusje na temat wychowania dzieci z tym, że temat takiej dyskusji za każdym razem inny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones