PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725060}

Syn Szawła

Saul fia
6,9 31 214
ocen
6,9 10 1 31214
8,1 36
ocen krytyków
Syn Szawła
powrót do forum filmu Syn Szawła

Obrzydliwie dosłowna podróż w sam środek piekła, które nie miało prawa istnieć. Narracja kamerą prowadzona w taki sposób, że nie można wręcz uciec nawet na moment od perspektywy głównego bohatera. Mam wrażenie, ze reżyser od pierwszych scen poza historią Szawła, obrzuca widza scenami jak błotem, z którego nie można się otrząsnąć. Naturalizm w czystej postaci.
Jedna z bardziej emocjonalnych podróży jakie odbyłam siedząc w kinie. Nie polecam ludziom słabych nerwach i szczególnie wrażliwych serduszkach.

ocenił(a) film na 6
tosiaspi

I właśnie dlatego ten film mnie emocjonalnie wyprał, wypompował, wręcz zadusił. Coś niesamowitego. Jak wyszłam z kina, to czułam się jak po wizycie u dentysty. Ta ciasnośc ujęcia, ciągle plecy, bieganie, krzyki. I sala była kameralna, duszna. Przeżycie traumatyczne. A tak na marginesie historia mało prawdopodobna, nie było szans żeby w Oświęcimiu coś takiego przeprowadzic.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

Mylisz się, podobna sytuacja miała miejsce: http://www.polskieradio.pl/227/4261/Artykul/453595,Bunt-Sonderkommando-w-Auschwi tzBirkenau

ocenił(a) film na 6
elloko90

Miałam na myśli zabranie trupa, który miał zostać spalony i bieganie z nim na plecach przez dwa dni. Co do buntu to oczywiście nie przeczę, że był.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones