PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837280}

Syn

Bik Eneich
6,7 492
oceny
6,7 10 1 492
Syn
powrót do forum filmu Syn

To bardzo emocjonujący film zarówno ze względu na same wydarzenia, jak i tło społeczno-polityczne, w jakim się rozgrywa. Nie wystarczy, że rodzinę dotknęła tragedia, to jeszcze pogłębiona jest ona przez obowiązujące prawo. Na każdym kroku bohaterom grożą konsekwencje. Nieważne życie, ważne aby były przestrzegane religijne nakazy. Niezmiennie będę twierdzić, że religie czynią nieporównywalnie więcej zła niż dobra. A na pewno ludzie, którzy ją wykorzystują dla swojej władzy czy obsesji.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Aha - "religie czynią nieporównywalnie więcej zła niż dobra" - no Ok to Twoje zdanie,masz do niego prawo tylko w takiej wspaniałej oświeconej laickiej Holandii to by tego dzieciaka szybko od aparatury podtrzymującej życie odłączyli.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Odłączenie od aparatury jest decyzją rodziców, nie lekarzy. Nawet w laickiej Holandii. I religia nie ma z tym nic wspólnego.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Nie jestem co prawda prawnikiem i obym nigdy nie był w tak ekstremalnie życiowo trudnej sytuacji,ale chyba nie jest do końca tak jak piszesz - weżmy chociażby ostatnią głośną sytuację naszego rodaka w UK - tam przecież najbliższa rodzina czyli matka i siostra były przeciwne odłączeniu go od aparatury i domagały się dalszego leczenia podobnie jak rząd Polski,ale angole go odłączyli.I wbrew temu co piszesz jest to kwestia religii czy jak kto woli sumienia lekarza - bo ja jako wierzący człowiek gdybym byl lekarzem to nigdy bym człowieka w tym stanie nie zagłodził na śmierć - ale dobra koniec off topu bo może za bardzo odbiegliśmy od samego filmu.

kleju30

Proszę nie oczekiwać składnych i logicznych argumentów w dyskusji z film-webowym betonem. I tak cud, że koleżanka agatonik nie wyskoczyła jak zwykle z Kaczyńskim.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Jakoś nie śledziłam losów tej osoby, więc nie wiem jakie były argumenty każdej ze stron. W filmie mamy jednak do czynienia z dzieckiem, to rodzice decydują. Pewnie Cię to nie zaskoczy, ale dla mnie są przypadki uzasadniające odłączenie od aparatury i zaniechanie reanimacji - okrutne, przedłużające się cierpienie bez żadnej szansy na wyleczenie. Dla mnie nie podjęcie takich działań to kompletna bezduszność, brak empatii albo właśnie pozwalanie na ból w imię poglądów, najczęściej religijnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones