PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551460}

Syrena

Siren
4,1 940
ocen
4,1 10 1 940
Syrena
powrót do forum filmu Syrena

Mam wrażenie, że Siren całymi garściami czerpie ze, skądinąd świetnego, australijskiego Lost
Things. Nie jest to może bezczelna zrzynka, ale stylistyka, praca kamery, sceneria - wszystko to
wydaje się być co najmniej mocno inspirowane filmem sprzed ponad dekady.

I niestety, na tle poprzednika, Siren wypada słabiej. Co prawda to nadal niezłe kino, o klasę wyżej
od np. większości produkcji zza oceanu spod znaku wannabe horror movie, ale atmosfera złego
snu nie jest już ani tak gęsta, ani tajemnicza. Zabrakło spójności, za to pojawiły się tandetne
filmowe sztuczki (vide szepty w głowach bohaterów). Do tego zakończenie, które dopełniło dzieła
zaprzepaszczenia potencjału tego obrazu. Szkoda. Mogło być świetnie, wyszło tylko nieźle.

gharou

Odniosłam to samo wrażenie. Widać sporo podobieństwa, dużo daje poczucie plaży na wyłączność, tajemnica jako główny wątek, praca kamery, o której już z resztą wspomniałeś, niektóre sceny, w których aktorzy nagle się gubią. To wszystko wydaje się mocno inspirowane Lost Things, ale niestety w przypadku Siren nie było tej gęstej atmosfery (tak, o tym też wspomniałeś :)). W Siren wszystkiego można było się spodziewać, już sam tytuł jest spojlerem, który psuje radość oglądania tego, co miałoby mieć inny wydźwięk, gdyby nie to, że wszystko było wiadome z góry. Niestety, tak to wygląda. Szkoda, że nie zrobili z tego głębszej tajemnicy, czegoś, czego nikt się nie mógł domyśleć, troszeczkę liczyłam na to, że scenariusz mnie czymś zaskoczy. Jednak były tam też dosyć przyjemne elementy, które faktycznie 'coś tam' wniosły do tego obrazu. Aktorzy przekonujący, no i na pewno motyw plaży już sam w sobie jest przyjemny.

Warto obejrzeć, jeżeli jednak mamy ochotę na świetny klimat niepokoju i niejasności to polecam własnie Lost Things.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones