PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657447}

Syreny - legenda czy prawda

Mermaids: The Body Found
6,3 369
ocen
6,3 10 1 369
Syreny legenda czy prawda
powrót do forum filmu Syreny - legenda czy prawda

Po obejrzeniu dokumentu na Animal Planet pozostał mi wielki niesmak. Moje wątpliwość zaczeły się po tym jak zobaczyłam wideo nakręcone niby przez dwójkę przypadkowych chłopców na plaży. Jestem osobą, która wierzy, że jeśli nie można udowodnić, że coś nie istnieje to nie należy tak zakładać. Jednak filmik kręcony kilkanaście lat temu komórką, nie mógł być w tak dobrej jakości, a ponadto efekty specjalne były aż nazbyt widocznie. Nieprawdziwość dokumentu potwierdził również tekst w czasie napisów końcowych, o tym, że tylko sygnały dźwiękowe były prawdziwe, a reszta to fikcja. Bardzo mi przykro, że Animal Planet postanowiło w ten sposób zarobić na swoich widzach. Zawsze uważałam, że telewizje typu Discovery czy własnie AP powinny serwować dokumenty poparte faktami, wypowiedziami naukowców ( A NIE AKTORÓW! ). Uważam, że widzą należy się oficjalne sprostowanie, zwłaszcza, że dużo ludzi, również celebrytów i niektórych polityków, co można zaobserwować na Twiterze, uwierzyło w tę bajeczkę. Animal Planet poszło więc krok dalej i zrobiło kolejną część prezentującą kolejne sfabrykowane dowody. Kompletny upadek

julie_tt

Zgadzam się w 100%. Takie pseudodokumenty potrafią mocno wprowadzić publiczność w błąd i stacja powinna lepiej zadbać o to, żeby widz dokładnie wiedział, że ogląda fikcję literacką. Niemniej jako fikcja film sprawdza się całkiem nieźle. Oglądałem go z przyjemnością, trzymał w napięciu a filmik z telefonu komórkowego ma niesamowity klimat. ;) Moim zdaniem to raczej produkcja pasująca do stacji SyFy, a nie Animal Planet. ;)

Atlantis86

To prawda, przyjemny do obejrzenia, spodobał mi się zwłaszcza fragment jak mogłoby dojść do powstania syren. Przepraszam za błąd w pierwszym poście, teraz się dopatrzyłam - powinno być "widzom", nie "widzą" :)

ocenił(a) film na 8
julie_tt

pod jakim tytułem jest druga część?????

szama89

o ile mnie pamięć nie myli to Mermaids: The New Evidence. To chyba był program w stylu studia i dyskusji z ekspertami analizującymi rzekome nowe dowody.

julie_tt

to prawda. Oberwać powinno również Discovery Chanel które też wypuściło to ścierwo do emisji....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones