PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6635}

Szacunek

Juice
7,3 6 271
ocen
7,3 10 1 6271
Szacunek
powrót do forum filmu Szacunek

Dlaczego na FW polski tytuł to 'Miasto aniołów2' ,jak w filmie mówią 'Szacunek'
Ktoś się pomylił z tym tytułem.

ocenił(a) film na 8
dafciu7

No niestety, od kilku lat próbuję to zmienić, ale redakcja i weryfikatorzy sobie ubzdurali taką nazwę i poprawki zawsze odrzucają. To jest, jak powiedział swego czasu pewien duchovny, ale nie David, "beton, na który nawet kwas solny nie pomoże"

dafciu7

JEstem dopiero przed ogladaniem tego filmu, ale jezeli chodzi o tytuł Juice tak jak sok, tyle ze w slangu oznacza to dług,
Pozdro

ocenił(a) film na 9
Marcel89

Słowo "juice" w amerykańskim slangu ma wiele znaczeń, w zależności od tego w jakim kontekście jest używane. W tym przypadku jest to "poważanie", o które zabiega postać grana przez Tupaca.

dafciu7

Niedawno oglądałem ten film na AleKino! i tam miał tytuł "Respekt".


"Miasto aniołów" kojarzy mi się z Meg Ryan, a to zupełnie nie te klimaty.

ocenił(a) film na 6
Cameron_2

Zaproponowałem właśnie zmianę. Mam nadzieję, że uda się zmienić nazwę na prawidłową.

ocenił(a) film na 8
Ligo

A najciekawsze, że bohater grany przez Tupaca został wymieniony w obsadzie jako "biskup" i też poprawki odrzucają, i tak już od 5 lat.

Kinokio

w ogóle co za debil dodał ten tytuł i ten co zaakceptował zresztą tez...

ocenił(a) film na 6
dafciu7

A wiecie dlaczego? Poszperałem trochę w googlach i się okazało, że ten film w Europie nosił tytuł Angel Town 2. Można znaleźć to info na imdb.com. No i macie odpowiedź, dlaczego taki tytuł.

A jeśli chodzi o 'biskupa' no to po prostu ktoś przetłumaczył "bishop" na 'biskup' i tyle. Jestem ciekawy tylko, dlaczego Steel'a nie przetłumaczyli na Stal ?? ;)

adas_80

a skąd w ogóle ten tytuł w Europie, tj Angel Town 2 ?

ocenił(a) film na 10
dafciu7

Mam pytanie: Skoro film nazywa się "Miasto Aniołów 2" (A mówicie, że w Europie miał tytuł "Angel Town 2") to oznacza, że ten film jest kontynuacją (lub sequelem czy tam prequelem, nie znam się na tym) tego filmu http://www.filmweb.pl/film/Miasto+Anio%C5%82%C3%B3w-1990-34966 . Jeśli naprawdę jest tak jak mówię to dlaczego tej pierwszej części nie ma w "powiązane tytuły" ???

ocenił(a) film na 6
patrykd95_filmweb

Nie jest powiązany z Angel Town. Tytuł brzmi Juice, a Angel Town 2 jest wymyślony na potrzeby eurpejskiego rynku video. Ale dlaczego? Tego nigdy się nie dowiemy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones