PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=178}

Szakal

The Jackal
7,1 42 241
ocen
7,1 10 1 42241
6,4 8
ocen krytyków
Szakal
powrót do forum filmu Szakal

ale jak nie ma co robić, to zobaczyć można

ocenił(a) film na 6
major_xx

zgadzam się!

major_xx

Szakal jest tylko jeden. Bruce Willis przy Edwardzie Foxie nie wart jest funta kłaków.

ocenił(a) film na 7
south-of-heaven

tak jest!!!!!

ocenił(a) film na 5
major_xx

Stara wersja jest o niebo lepsza ale i tak niema jak książka. Książka zawsze będzie lepsza.

ocenił(a) film na 7
mariuszkow

W pełni popieram!

ocenił(a) film na 5
major_xx

Nie ma sensu porównywanie do Dnia Szakala bo ten film to nie remake tylko oparty na motywach scenariusza Dnia Szakala.

ocenił(a) film na 7
armarange

Ale można porównać emocje, intrygę itp a tu "stary Szakal" zdecydowanie zwycięża

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 7
armarange

Pzdr:)

ocenił(a) film na 8
major_xx

Ależ nie zgodzę się.

ocenił(a) film na 7
chemas

Wiesz, tyle ludzi na świecie, dziwne, gdyby wszyscy odbierali coś tak samo

ocenił(a) film na 8
major_xx

Byłoby nie ciekawie :)

ocenił(a) film na 7
chemas

W pewien sposób tak, pomyśl co by się działo, gdyby np wszyscy polubili jeden rodzaj np telefonów, jacy szczęśliwi i bogaci byliby właściciele tej firmy i ile depresji byłoby wśród ludzi z tych firm, które się nie spodobały:)

ocenił(a) film na 8
major_xx

Piszesz teraz rzeczy oczywiste, oczywiście, że się zgadzam. Ja tylko nie zgodziłem się z twoją oceną filmu Szakal

ocenił(a) film na 10
major_xx

Jak zawsze wszystko zależy od tego co kto lubi i jakie ma upodobania.
Jeden jest inny od drugiego i nie wszystko się to samo musi podobać.

Ja widziałem "Dzień szakala" jeszcze na telewizorze w 'odcieniach szarości' :D czyli jakieś co najmniej 30 lat temu i się podobał, natomiast na "Szakalu" byłem w kinie i też się bardzo podobał, mam sentyment do niego i tym bardziej kolorowe wspomnienia, że kina w którym byłem . . dawno już nie ma!
Multikleksy je zjadły ;)

Oglądałem w sobotę n-ty raz na przypomnienie, kolejny raz w HD i powiem, że trzyma fason i dalej się podoba.
Natomiast ścieżka dźwiękowa i te kawałki Massive Attack, Agent Provocateur i reszta Prodigy, Fatboy . . .
Klimat muzyczny Burwella był odjazdowy i nie dość, że świetnie pasował do filmu, to moim zdaniem jest lepszy :q

ocenił(a) film na 7
ZSGifMan

Ja bardziej patrzyłem na sam film, klimat itp i dlatego Dzień Szakala to dla mnie jeden z klasyków lat 70-ych, a Szakal to po prostu taki sobie film sensacyjny jakich wiele, aczkolwiek oczywiście każdy ma prawo do swojej własnej oceny

ZSGifMan

za klimatem, kolorem, muzyka filmow/ seriali z lat 70 nie przepadam( no może poza Kojakiem czy Columbo, gorączka sobotniej nocy), ale przemawia do mnie klimat filmów z lat 80 i 90, nawet jeśli fabuła kuleje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones