PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708}

Szalona odwaga

Courage Under Fire
6,9 15 176
ocen
6,9 10 1 15176
Szalona odwaga
powrót do forum filmu Szalona odwaga

W prawdziwym życiu nigdy nie dostała by odznaczenia. Po decyzji o zaatakowaniu czołgu helikopterem ratunkowym została by ukarana przez sąd wojskowy za narażenie życia załogi, a po rozbiciu także za utratę sprzętu. Jak oglądałem to z ojcem dopatrzyłem się jeszcze kilku takich niedociągnięć, ale teraz już nie pamiętam co to było. Ja dałem 5/6.

ocenił(a) film na 6

dzisiaj obejrzyj i napisz co jeszcze wypatrzyłeś.

ocenił(a) film na 7
Kupisz14

XDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 7

Nie wiem kto jest mądrzejszy Ty czy Twój tatuś.

ocenił(a) film na 7
Dude_

XDDDDDDD

ocenił(a) film na 7

A pamiętasz "Pluton" Olivera Stone'a. Gość (reżyser) był w Vietnamie i kręcił ten film opierając się na swych własnych przeżyciach. Tam śmigłowce które latały po rannych i zwłoki naparzały do Vietkongu uzbrojonego w moździerze. Choćby słynna scena z Eliasem.

Rahabiel

W Wietnamie były dwa rodzaje służb ratunkowych - ewakuacji rannych tzw. Dustoff ( CASEVAC) nie będąca służba medyczną i lądująca w strefie walk, oraz Green Giants specjalizujące się w odszukiwaniu zestrzelonych pilotów. W obu przypadkach śmigłowce i samoloty miały uzbrojenie ofensywne, bo dostęp trzeba było sobie wywalczyć. Ale też nie latali z czerwonymi krzyżami jak główna bohaterka, która jest z MEDEVAC, a to inna formacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones