PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32468}

Szalony Koń

Crazy Horse
6,8 402
oceny
6,8 10 1 402
Szalony Koń
powrót do forum filmu Szalony Koń
użytkownik usunięty
usiu_usiu

Dobry film ale ma pewne niedociągnięcia jeśli chodzi o Szalonego Konia.

Bo to nie koń był szalony, tylko jeździec.

użytkownik usunięty
marscorpio

Że co???

Że koń, jaki jest, każdy widzi.

użytkownik usunięty
marscorpio

Ty nawet nie wiesz o kogo mi chodzi, że takie głupoty piszesz.

Jak nie wiem, jak wiem? Jeszcze w pieluszki robiłeś, kiedym szalał z koniem.

A tak już na serio - Twój rozmówca napisał "szalony koń", a Tobie to nie przeszkadza. Zdajesz się nijak nie pojmować, że szalony koń to nie Szalony Koń. Pomijam już to, iż wodzowi tak ważnemu i postaci tak tragicznej należy się szacunek. Zwracam natomiast uwagę, iż tym podobne błędy w pisowni mogą być źródłem poważnych nieporozumień.

użytkownik usunięty
marscorpio

Wiem o co ci chodzi, że napisał "szalony koń" z małej litery a nie z dużej. Widocznie nie do końca wie kim on był.

A pomijając już błędy w pisowni założyciela tematu to wolę Rodney A. Grant w roli Szalonego Konia niż Michael Greyeyes.
Gdyby tak połączyć dwa filmy Szalony Koń (1996) i Syn Gwiazdy Porannej (1991) to wyszłaby wspaniała biografia o tym legendarnym wodzu.

No właśnie. Nareszcie się dogadaliśmy.

Tematem Indian interesowałem się 20-30 lat temu. Wtedy nie było tylu publikacji co teraz. Np. polecam to: http://www.tipi.pl/books/wduchu.htm

Do tego mamy nowe kino indiańskie. Dobra sprawa.

użytkownik usunięty
marscorpio

hehehe.........Mam wszystkie egzemplarze czasopisma "Tawacin".

Pamiętam, że ja wyciełam artykuł z tygodnika "Przekrój" o masakrze nad Wounded Knee. I gdzieś się mi zapodział.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones