PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38455}

Szalony Księżyc

The Raging Moon
7,2 33
oceny
7,2 10 1 33
Szalony Księżyc
powrót do forum filmu Szalony Księżyc

Oglądał ktoś kiedyś ten film? Poluję na niego już parę ładnych lat... W tiwi nie ma szans na emisję (nawet na ale kino, zone europa). Nawet angielskich napisów nie mogę znaleźć. Mogliby wydać go na DVD, tak jak w zeszłym roku "Rejs wyklętych" (też z M.McD.) =

Dawno, dawno temu... (czyli w pięknych czasach mego dzieciństwa :-) był film ów emitowany w naszej TV...(lata 80-te?) Pamiętam jedynie głównego - niepełnosprawnego - bohatera i fakt, że byłam poruszona fabułą... Zupełnie niedawno przypomniałam sobie o tym, więc rozpoczęłam poszukiwania - oczywiście z podobnym, jak w Twoim przypadku, skutkiem :-( Ja również jestem za wydaniem na DVD, a na razie - pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
EdNortonFanka

Dzięki za odpowiedź :)
Obejrzałam ten film w zeszłym roku po angielsku, bo byłam okropnie ciekawa kreacji Malcolma McDowella. Film mnie wzruszył. Przepiękne sceny czułości między dwójką bohaterów. I Malcolm, który w tym samym roku grał zupełnie odwrotną postać w Mechanicznej pomarańczy. W roli czułego kochanka powalił mnie całkowicie... I ta scena, kiedy chcą się pocałować, a wózki im to uniemożliwiają... Gdyby chociaż były gdzieś w sieci te angielskie napisy to może jakoś udałoby mi się więcej wydedukować, bo ze słuchu nie bardzo :/ Ale tak jak pisałam wyżej, "Rejs wyklętych" z 1976 *też zapomniany film* wydali w zeszłym roku, więc może jakiś cud w tym przypadku też nastąpi? Pozdrawiam!

Ja też dziękuję za odzew z Twej strony :-)
Nie znam "Rejsu wyklętych". Jak oceniasz ten film?

użytkownik usunięty
EdNortonFanka

Szczerze powiedziawszy jego jedyną wadą jest to, że trwa tak długo przez co momentami jest nużący... Jednak tematyka ciekawa i smutna. W ogóle ten temat jest ponadczasowy i nie do zapomnienia. W filmie pojawia się także Krótki wątek miłosny pomiędzy jedną z żydowskich pasażerek a mężczyzną z załogi (i tu ponownie McDowell pokazuje swoje lepsze oblicze :) ).
http://www.filmweb.pl/film/Przekl%C4%99ty+rejs-1976-11490

wiem, że trochę czasu upłynęło, ale masz może jakieś namiary na tę wersję? Napisów nie potrzebuję, a internet nie wypluwa żadnych sensownych wyników:/
rok 2015 i nadal nic w temacie wydania/emisji się nie dzieje, choć i opinie nt filmu przyzwoite, obsada dobra...

Film jest do obejrzenia w wersji angielskiej (bez napisów) online, jednak wszystkie wszystkiewymagają zainstalowania jakichś dziwnych wtyczek. Szukam dalej, jak znajdę coś sensownego to dam wam znać.

WielkiSzu

A gdzie znalazłeś ? Też bardzo chcę zobaczyć i pozachwycać się.

justyna_bo_33

Już nie pamiętam, gdzie znalazłem ten film. Przypomnij się przez PW za jakiś czas. Będe nadal szukał. Pozdr.

WielkiSzu

PW ? Wybacz nie załapałam skrótu. Może o priv chodzi ? Nie gniewaj się i dziękuję :)

justyna_bo_33

PW - prywatna wiadomość :D

WielkiSzu

Dziękuję :D tylko ja taka niezorientowana

WielkiSzu

Chciałam ale niestety nie mogę wysłać prywatnej wiadomości.
To pewnie kwestia ustawień.

użytkownik usunięty
WielkiSzu

Szalony Księżyc już niedługo na Blu-Ray
http://www.amazon.co.uk/Raging-Moon-Blu-ray-Malcolm-McDowell/dp/B013JZW8DO?s=dvd &ie=UTF8&qid=1439471920&sr=1-5& :D

Oglądałam jako małe dziecko. Strasznie mi się wtedy spodobał. Ale wkrótce zweryfikuję ocenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones