PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9952}
7,6 713
ocen
7,6 10 1 713
Szarada
powrót do forum filmu Szarada

Film zrobił na mnie duże wrażenie. Przede wszystkim postawiłem tak wysoką ocenę za rewelacyjną kreację stworzoną przez Gabrielę Kownacką. Wachlarz swoich zdolności jakie pokazała w tym filmie, świadczy, że jest (niestety już była) wybitną polską aktorką. Fabuła ciekawa, napięcie bardzo wysokie (jak na ówczesne czasy, wiadomo, że teraz mało, co już potrafi przerazić, choć ja wczułem się w ten film na tyle by odczuwać to napięcie), charakteryzacja i zdjęcia urzekają (te na molo to istna poezja). Niektóre sceny mogą wydawać się naiwne (choć ja bym je nazwał subtelne), ale mnie mimo wszystko bardzo się podobał i jak najbardziej polecam.

ocenił(a) film na 9
huppert

c.d. (małe uzupełnienie)
Mam słabość do zdjęć, filmów, gdzie kobieta pali papierosa, a w tym filmie Ewa paliła niemal cały czas (w rzeczywistości Gabrysia ponoć też dużo paliła). Piękna jest scena kiedy Ewa i Piotr leżą w łóżku i Ewa obydwu im zapala papierosa. Pomimo, że film jest w gruncie rzeczy sensacyjny ma w sobie bardzo wiele subtelności.

huppert

Zgadzam się z Tobą ten film to przede wszystkim wielka kreacja Gabrieli Kownackiej być może to jej najlepsza główna rola jaką zagrała (zresztą nie było ich zbyt wiele) bo grała ona raczej role drugoplanowe. Co mi przeszkadzało to według mnie za wcześnie ujawniono zagadkę kto jest tym nieznajomym. Mogło to wyjść w końcowych scenach z maszyną do pisania, a nie wcześniej.

ocenił(a) film na 4
huppert

Ciekawa opinia. Gdyby nie to, że G.K. to szeroko znana osoba byłbym przyjął, że rolę Ewy gra tutaj amatorka. A G.K. była tutaj 2 lata po zdobyciu dyplomu magistra sztuki aktorskiej. Wykazała się tutaj prawie zupełnym brakiem kontroli nad tonem głosu i oddechem. Może można to zwalić na złe warunki pracy w studiu udźwiękowiania?

Chyba zachowam ten film aby pokazać go dla porównania ludziom, którzy narzekają, że Agnieszka Włodarczyk to słaba aktorka.

ocenił(a) film na 6
Wujek_Sylwek

Aktorzy spisali się dobrze, nie powinno być zastrzeżeń. Gabriela Kownacka zagrała tak, jak powinna i porównywanie do Agnieszki Włodarczyk Pani Gabrieli jest absurdem. I co gorsza twierdzić, iż jest gorszą od A.W. aktorką. Jedynym czynnikiem wpływającym na zniesmaczenie widzów jest najprawdopodobniej montaż.

ocenił(a) film na 4
ju_gi

> Gabriela Kownacka zagrała tak, jak powinna i porównywanie do Agnieszki Włodarczyk Pani Gabrieli jest absurdem.

Hmm, może ja rzeczywiście nie zrozumiałem kunsztu aktorskiego G.K. Czy ona miała w tym filmie grac rolę niestabilnej psychicznie dziewczyny uzależnionej od lekarstw psychotropowych? Bo na kogoś takiego wyglądała. Ja po prostu myślałem, że ona się zachowuje a nie gra. No bo brakuje mi zaczepienia tego wątku uzależnienia w treści filmu. Nie pamiętam ani jednej sceny, w której wyłudzała by leki od postaci granej przez Voita.

Ach, żeby tu na filmwebie był ktoś, kto mógłby rzucic światło na warunki pracy na planach w Warszawie, Łodzi, etc. Może ją rzeczywiście z jakich przyczyn źle tam traktowali jako świerzo upieczoną aktorkę zdala od domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones