PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013458}

Szczęście Mikołajka

Le Petit Nicolas - Qu'est-ce qu'on attend pour être heureux ?
7,2 1 026
ocen
7,2 10 1 1026
8,2 6
ocen krytyków
Szczęście Mikołajka
powrót do forum filmu Szczęście Mikołajka

Jest to film z przepiękną, niespotykaną grafiką bazującą na oryginalnej wersji książkowej. Absolutne mistrzostwo, każdy kadr to 100/10.
Świetny polski dubbing.
Fantastyczne animacje, scenki z książek. Idealnie oddany charakter tych książek
Dokonali czego niemożliwego.

Moje ALE:
Nie podobają mi się przeplecione wątki biografii Sempego i Goscinnego. Lubię filmy biograficzne i lubię animacje, ale połączenie ciężkiej biografii z pogodnym, zabawnym na maxa filmem o Mikołajku jest dla mnie niestrawne.
Podczas seansu cała sala pełna dzieciaczków zaśmiewała się do rozpuku na scenach z Mikołajkiem, a jak wchodziły ciężkie fragmenty biografii twórców, to byli znudzeni, biegali po schodach, wychodzili do łazienki, ganiali się znudzeni po pustych rzędach. Mnie jako dorosłą osobę też strasznie irytowały te wstawki. Chodzę na animacje, by się zanurzyc w pięknej grafice, animacjach, lekkich, delikatnych treściach, które odstresowują dorosłą osobę, a nie taki roller caster - 3 minuty "gagów" z Mikoajka i 5 minut ciężkiej biografii, studzącej pogodny nastrój. Bez tych wstawek film miałby u mnie 10/10 a z nimi takie 5/10, przez to, że jest niestrawny. To tak jak w gotowaniu. Oba składniki mogą być pyszne np śledź w cebulce i lody czekoladowe, ale nikt tego nie miesza w jednej miseczce i nie je jako przystawko-deseru.

ocenił(a) film na 5
MartaTheQueen

Tak jest, film jako biografia autorów powinien powstać w wersji fabularnej, bo w obecnej formie to nie jest na pewno film dla dzieci, myślę że autorzy chcieli ściągną do kin dzieci, ale animowane fragmenty biografii autorów są dla większości młodej widowni niezrozumiałe i po prostu nudne.

ocenił(a) film na 8
MartaTheQueen

Idealne podsumowanie moich odczuć :) Całkowicie się z Tobą zgadzam. Mistrzostwo pod względem animacji, przezabawne historyjki o Mikołajku, ale te wstawki biograficzne również mnie irytowały, bo było ich zbyt wiele i były zbyt poważne jak dla dzieci. Moje dzieciaki zaśpiewały się na historyjkach z udziałem głównego bohatera, a ziewały z nudów oglądając część poświęconą autorom. Jedno z drugim nie bardzo się razem kleiło.

ocenił(a) film na 10
MartaTheQueen

To połączenie było właśnie świetnie, w końcu jakieś kino dla dzieci które jednocześnie nie jest infantylne. Ten film, na całe szczęście jest po prostu dziełem sztuki, a nie kolejnym produktem przemysłu rozrywkowego.

MartaTheQueen

Jestem świeżo po obejrzeniu (polecam rakunem). Masz rację w tym spostrzeżeniu odnośnie wstawek, przez nie film nie jest w 100% dla dzieci, ty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones