PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1346}
5,4 1 243
oceny
5,4 10 1 1243
Szczęśliwy człowiek
powrót do forum filmu Szczęśliwy człowiek

Zastanawia mnie teraz skąd ten międzynarodowy sukces filmu Szumowskiej? Może nie zrozumiałem tego skrajnie "artystycznego" filmu? Jednak nie ma co drwić tylko przejść do konkretów. Oczekiwałem solidnego debiutu a otrzymałem niestety niestrawną papkę która ma tylko przebłyski dobrego kina (np. pierwsze przyjście Janka do mieszkania Marty i jej zagubienie).
Przedewszystkim mimo że jest to krótki film to jest przeraźliwie nudny, ciągnie się jak flaki z olejem. Kolejną wadą jest postać Janka który miał być artystyczną duszą zagubioną w otaczającym świecie jednak ówczesna debiutantka nie potrafiła przekonać do tego. Jej bohater przypomina raczej kretyna i obiboka który nie potrafi sobie choćby zadać trudu poszukania pracy. Można przecież kombinować na lewo!
Kolejnym moim zarzutem wobec Szumowskiej jest to że chciała zrobić film opierający się na dialogu z widzem, bardzo intymny i skromny jednak czuć w „Szczęśliwym człowieku” pewien fałsz, silenie się na „artyzm” co nie wyszło jej debiutowi na dobre.
Nie jest to jednak totalna katastrofa film ten ratują aktorzy Jankowska –Cieślak czy Hajewska-Krzysztofik oraz muzyka Z. Koniecznego. Mimo to film do zapomnienia. 4/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones