PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9566}

Szesnaście świeczek

Sixteen Candles
6,4 10 032
oceny
6,4 10 1 10032
6,2 12
ocen krytyków
Szesnaście świeczek
powrót do forum filmu Szesnaście świeczek

Główny bohater(w zamyśle „bohater romantyczny”) przyzwala na gwałt swojej nieprzytomnej dziewczyny koledze…
W filmie pokazane są sceny przemocy seksualnej (napastowania seksualnego,prześladowania na tle seksualnym)
Jestem bardzo zdegustowana po obejrzeniu filmu delikatnie mówiąc
Film zdecydowanie nie przetrwał próby czasu,nie żyłam w latach 80 jeżeli norma w tych latach było prześladowanie (chodzenia za osoba i nagabywanie na stosunek seksualny wbrew woli tej osoby i po widocznym zniesmaczeniu co widać w tym filmie) jestem szczęśliwa żyjąc w obecnych czasach gdzie mamy pełną świadomość swoich praw i swojej strefy komfortu psychicznego i fizycznego i nie dajemy przyzwolenia na takie sytuacje.
Mam nadzieje ze mój komentarz pozwoli zaoszczędzić niechcianych scen osoba chcącym obejrzeć prawdziwa komedie romantyczna.

Shaggy00

Tak. Lata 80-te były straszne. Zwłaszcza w PRL.

Shaggy00

Wyobraź sobie, że w latach 80tych nie było komórek, i jeżeli chciało się z kimś porozmawiać, to trzeba było do tej osoby podejść, a czasami jej nawet poszukać. I nie było nic dziwnego w tym, że ktoś obcy podchodził do ciebie i się pytał: hej, widziałeś Piotrka? W USA były już co prawda telefony stacjonarne, ale nigdy nie wiadomo było kto taki telefon odbierze: matka, ojciec, siostra?
Dzisiejsze czasy mają swoje zagrożenia, które czają się w internecie. Kiedyś młodzież biegała za piłką, biegała po osiedlu, spotykała się ze sobą, były imprezy, wspaniała muzyka (bo tego, co dziś leci w radiu muzyką nazwać nie można), klimat, atmosfera, przyjaźnie, czyli lata 80, piękne, normalne czasy. A dziś masz swoje prawa, którymi możesz się podetrzeć, dzieciaki w wieku przedszkolnym siedzące od rana na tablecie, którym robi się wodę z mózgu przemycając w kreskówkach bzdury o tym, że istnieje ponad x płci...
Sorry, ale twój komentarz jest totalnym niezrozumieniem tamtych czasów, które pod wieloma względami nie były doskonałe, ale za to były normalne, zdrowe, gdzie istniały relacje międzyludzkie jakie dzisiaj już zanikają powoli.

forek23

pewnie jedzie na xanaxie bo ma lęki XD wszystkiego się boi XD

Shaggy00

o qrwa, płatki lewackie śniegu w natarciu... a sami się walicie wszyscy ze wszystkimi XD buahhaha moralność kalego XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones