PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709}

Szkarłatna litera

The Scarlet Letter
6,7 8 199
ocen
6,7 10 1 8199
Szkarłatna litera
powrót do forum filmu Szkarłatna litera

Po pierwsze - nigdy nie zrozumiem dlaczego role Hester i Arthura grają aktorzy tak starzy! i Demi i Gary - mieli w 1995 roku grubo po 30!, gdy tymczasem Hester i Arthur to młodziaki! Dziewczyna powinna być bardzo młoda - nie więcej niż 20 lat, Arthur też nie więcej niż 25 lat.

I wówczas całkowicie zmienia się widzenie tej hisitorii. Bo młodość bohaterów, ich wzajemne pożądanie jest usprawiedliwione przez wiek. To nie był dostojny pastor i dostojna matrona - ale chłopak i dziewczyna, którzy wpakowali się w niezłą hecę i miłość od pierwszego wejrzenia i nie bardzo wiedzieli jak sobie z tym wszystkim poradzić.

Muzyka w tym filmie jest śliczna - słucham sountracku z przyjemnością:)
Ogólnie film ten ma swój klimat.
Ale przez to, że para głównych aktórw jest za stara i ponieważ w ogóle nie ma między nimi chemii - cała historia leży i kwiczy i jest trudna do zniesienia!
O zakończeniu - nie wspominam - choć to filmowe jest śmieszne w porównaniu z książką:).

ocenił(a) film na 7
nan_s

kluczowe pytanie: czy czytałaś książkę? bo wynika z Twojej wypowiedzi jakbyś nie poznała pierwowzoru i nie bardzo wiem na czym opierasz swoje opinie; tak prawdę mówiąc nie wiele zgadzało sie w tym filmie w porównaniu z książką, wszystko było inne, jak jestem trzy dni po lekturze to jest to dla mnie wręcz absurdalne, film chyba powinien mieś adnotację, że jest jedynie luźno, bardzo luźno oparty na książce; kto nie czytał to dla niego film będzie ok, ale dla mnie to nie to co książka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones