PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105711}

Szkoła dla łobuzów

Song for a Raggy Boy
7,8 16 972
oceny
7,8 10 1 16972
Szkoła dla łobuzów
powrót do forum filmu Szkoła dla łobuzów

za każdym razem, gdy widziałam scenę jak chłopcy są bici, płakałam. najgorzej przeżywałam scenę kiedy ten psychiczny ksiądz zabił chłopca. kilka razy widziałam film i za każdym razem nie moglam się powstrzymać od płaczu. wstrząsający film, jednakże godny uwagi.

ocenił(a) film na 10
SatineNic

Masz racje.Ksiądz powinnien już wisieć tak samo jak Niemcy którzy mordowali polaków.Taka już jest wstrząsająca rzeczywistość tego świata .......

ocenił(a) film na 7
Shady

A ja wolałbym paść ofiarą tego sadysty i dostać niż mieć do czynienia z tym pedałkiem

ocenił(a) film na 8
Shady

taksamo polacy którzy mordowali Niemców i ukrajnców nie wspominając o zydach

ocenił(a) film na 7
Baal

Taaa... bo Ukraińcy i Niemcy wcale nie mordowali Polaków, co? Ty tak na serio czy jesteś trollem?

ocenił(a) film na 8
Majkelina017

Oczywiście ze UPAdlincy mordowali ja nie mówię ze nie fakt oni bardziej brutalni byli co nie zmienia faktu ze nasi tez cywilów nie zabijali to była wojna a wojna kieróje się swojimi prawami

ocenił(a) film na 6
Baal

Srałabyś w gacie jakby przyszło do wojny.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Nie znasz mnie i nie wiesz jak bym się zachował na pewno bym nie srał gacie jak to ująłeś bo min. widok krwi mnie nie obrzydza , moich poglądów tez nie znasz choć jedno mogę powiedzieć nie potrafię uderzyć dziecka z +16 to inna para kaloszy

ocenił(a) film na 6
Baal

Tylko psychopaci by się nie bali. Nie odmawiam Ci odwagi do walki, ale to byłoby straszne przeżycie, uwierz na słowo...

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Jedni urodzili się do wojny inni do ukrywania się jak to mówił mój pradziadek i się tego trzymam on przeżył obydwie wojny.
może jestem psychopata tego nie wiem jak będzie kiedyś wojna to się okaże ile jest w Polsce psychopatów a ilu nie :)

ocenił(a) film na 6
Baal

Sporo ludzi by w możliwy sposób ochroniło swoje rodziny i później myślę zaczęliby walczyć. Aczkolwiek lepiej żeby nigdy do tego nie doszło.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Częściowo się zgodzę z tobą a dokładniej z tym "Aczkolwiek lepiej żeby nigdy do tego nie doszło" co do rodziny jest ważna racja ale moje życie jest ważniejsze bo moje życie jest cenniejsze od miliona albo i więcej innych nie moich zżyć i nie chodzi mi ze jestem egoista ale taka jest prawda wsio mi to gdy umrę i co będzie zemną to jest mało ważne bardziej obchodzi mnie tu i teraz bo teraz zyję potem będę umrzykiem
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
SatineNic

Ja jak bym cos takiego zobaczyla to bym chyba go zabila!

_Mika_a

O rany ale to psychol!! Jak mu ta piana wyskoczyla. Czy on ma wscieklizne?! Nad dziecmi to sie znencal a jak go Franklin walnął w pysk to nie protestowal. Rany kto mu dał habit!!!

ocenił(a) film na 9
SatineNic

Virginia,ja identycznie tak samo. Ej,przejedziemy się do niego,zawalimy mu plombe w zęby i powiemy: "Za rolę Ksiedzą Sadyste w filmie Szkoła dla Łobuzów"?! ;D Pozdrawiamm.

ocenił(a) film na 10
SatineNic

jednak jak Franklin go potem dopadł i skopał to aż się miło zrobiło a i sam myślałem co bym zrobił temu gnojkowi

ocenił(a) film na 9
Kojak

No,wtedy mi już też ulżyło jak dostał po kościach. Ale ja bym go tak skopała jak tego chłopaka - do śmierci.

ocenił(a) film na 9
SatineNic

Nie oglądałem tego filmu lecz widzę tu, w wielu opiniach bardzo dużo emocji, wściekłości. Trudno mi do nich odnosić się. Wiem, że film jest niewątpliwie wart obejrzenia i zamierzam to uczynić, gdy tylko będę mógł.
Sam wiele przecierpiałem przez różnych obłudnie podłych ludzi kościołów /nie tylko rzymskokatolickiego, ale też np. niektórych protestantów czy okrutnych świadków jehowy - buszujących w kościele, a także ludzi antykościoła będących wewnątrz kościoła. Także i od niektórych księży i osób zakonnych/ tak, że w efekcie straciłem wszelką wiarę w cokolwiek, pozbawiono mnie poczucia własnej wartości -w myśl zasady 'nic dla siebie, wszystko dla innych w zamian za nic'- własnej woli, dezintegracja osobowości i depresja z poczuciem niezawinionej ale jednak winy w efekcie /poczucie lęku na skutek ciągłego zastraszania, indoktrynacji, upokarzania perfidnego bo gł. psychicznego, ostracyzmowania/ i osamotnienie, nieumiejętność wyrażania własnych uczuć, emocji, potrzeb, lękliwość.
W kościele i dla kościoła udzielałem się aktywnie przez kilkanaście z górą lat. Teraz jestem sam i nie ma mi nawet kto przysłowiowej szklanki wody podać gdy jestem w potrzebie, np. chory.
Nie potrafię już zaufać ludziom :(

Ale to jakby w istocie nie o tym chcę napisać, bo mimo wszystko jeszcze wegetuję i uważam, że społeczeństwo -to jeszcze myślące i uczciwe, jeśli takie jeszcze istnieje?- powinno wiedzieć, mieć świadomość, znać pewne mechanizmy, które powodują podobne okropności. Na skutek odwiecznego stosowania iście bestialskich /fizycznie i psychicznie/ metod t.zw. czarnej pedagogiki - pedagogiki mającej na celu od zarania życia pozbawić człowieka jego własnej woli, stłumić jego naturalne potrzeby, uczucia, emocje w procesie "wychowania" czy raczej tresowania za pomocą metod ubezwłasnowolniania fizycznego i psychicznego w procesie "wychowania".

O przyczynach i skutkach /często tragicznie ukrytych, bo wypartych do podświadomości ze świadomości upokarzanych dzieci, osób/ traktuje bardzo wartościowa -moim zdaniem- książka Alece Miller pt: "GDY RUNĄ MURY MILCZENIA - prawda faktów". - Bardzo polecam jej przeczytanie i rozważenie bo uważam, że to może pomóc bardzo wielu ludziom - także poszukującym wydobycia się z koszmaru traumatycznych doświadczeń oraz pragnących pomóc innym i samym sobie poprzez uświadomienie wielu zasadniczych faktów /przyczyn -często ukrytych- i tragicznych, przykrych skutków zniewolenia/.

to tyle ode mnie teraz

ocenił(a) film na 9
komentarz

poprawka
miało być:
książka Alice Miller pt: "GDY RUNĄ MURY MILCZENIA - prawda faktów".

komentarz

No aż z ciekawości przeczytam tę pozycję. Dzięki i trzymaj się.

ocenił(a) film na 9
Ziembol

Przeczytaj też inne pozycje.

Jeszcze żyję. Odwiedziłem ten temat, wątek dlatego postanowiłem tu dać znać o sobie, o tym, że jeszcze żyję - a właściwie to niestety wegetuję, w mieście Łodzi, będąc całkowicie wykluczony z życia (za prawdę), pozbawiony wszelkich praw od kilku lat, po dokonaniu na mnie najprawdopodobniej zorganizowanego napadu (wymiar niesprawiedliwości schwytał kilku sprawców, osądził i skazał oraz odebrał od nich skradzione mi rzeczy, które sobie przywłaszczył ów wymiar, bo mnie nie oddał. Jednocześnie nie udzielając mi żadnej pomocy. Absolutnie żadnej pomocy nie otrzymałem też z żadnego kościoła i znikąd. Natomiast doznaję licznych przykrości, m.in. ogłupianie, wykluczanie z życia, zastraszanie, pozbawianie godności i środków do życia - wykluczanie społeczne ).
Cóż... tak na marginesie:

ocenił(a) film na 6
komentarz

Jesteś chory na schizofrenie.

RAC_79

frenie? renie frenie? :D

ocenił(a) film na 6
xRikka

Ty prawdopodobnie na niedoyebanie mózgowe.

ocenił(a) film na 7
komentarz

Komentrzu, poruszyła mnie Twoja wypowiedz. I chcialabym Cie prosić po poradę.
Niestety filmweb nie pozwala na wysłanie prywatnej wiadomości.. Czy moglibysmy sie jakos skontaktowac na priv?

użytkownik usunięty
SatineNic

Ale tak już jest na tym świecie , i to nie jest jakiś film SF tylko prawdziwa historia - co więcej takie na okrągło się powatarzają . Najlepsze w tym wszystkim jest to,że ludzie ślepo wierzą w to co mówi kościół bez własnego zastanowienia . Niedługo cofniemy się do inkwizycji !! Ten film oglądałem 2 razy i 2 razy naprawdę mną wstrząsnął . Polecam ale nie do obiadku czy z kolegami - warto obejrzec i troche pomyśleć ;)

ocenił(a) film na 9

Oj, nie oceniał bym tak lekko i łatwo wszyskich ludzi, jak napisałeś: (...)"Najlepsze w tym wszystkim jest to,że ludzie ślepo wierzą w to co mówi kościół bez własnego zastanowienia ."

Ludziom potrzebna jest wiara, potrzebna nadzieja, potrzebna miłość - każdemu.
Natomiast np. kościół religii (i kultury) chrześcijańskiej, istniejący od ponad 2 tys. lat obiecuje nieustannie to co obiecuje - np. zmartwychwstanie. I co? kiedy i kto zmartwychwstał? Ile osób zmartwychwstało z tych co zmarlli?
A ludzie nadal dają temu wiarę i nadal w to wierzą. Jesteś w stanie to zmienić? A jeśli tak to na co? Bo ludzie w pustce duchowej, kulturowej, mentalnej, emocjonalnej żyć nie mogą. I nie tylko ludzie...


Proszę weź pod uwagę to, że psychomanipulacje są często bardzo podstępne i perfidne - podobnie jak psychomanipulatorzy. A i ci, którzy werbują ludzi w celu ich oszukania i wykorzystania, nie przedstawiają im swoich zamysłow wobec nich wprost. Lecz zazwyczaj wykorzystują ludzi będących w trudnej czy wręcz bardzo trudnej sytuacji życiowej i potrzebujacych otuchy, nadziei, wsparcia. I obłudnicy często im to właśnie obiecują.
Istnieje prawdopodobnie bardzo wiele technik psychomanipulacji i zniewalania ludzkich umysłów, uczuć i gry na uczuciach (często zranionych już wcześniej [i nawet nieświadomych tego, np. ofiar pedofilii we wczesnym dzieciństwie - takie zdarzenia są natychmiast wypierane z pamięci ofiar, a ofiary zakłamywane i wykorzystywane, m.in. emocjonalnie i uczuwiowo przez sprawców pedofilii, nie tylko osób duchownych mam tu na myśli. Tym ofiarom najczęściej nikt nie pomaga, aby nie wydało się 'tabu' o ich skrzywdzeniu. A leczenie z traumatycznych doświadczeń jest bardzo długotrwałe i trudne, o ile wogóle jest :-( Polecam też, przy okazji np. film "Egzorcyzmy Dorothy Mills", ukazujące pewne mechanizmy powstawania traumy, czynników je wywołujących, również na tle religijnym] i podatnych przez to na psychomanipulacje, sugestie, obiednice, różne presje, zastrzaszenia i inne wpływy. I wierz mi, nawet gdy ktoś o tym wie, to i tak nie jest to gwarancją uniknięcia stania się ofiarą perfidnych i bezwzględnych psychomanipulatorów. Więc byłbym ostrożniejszy z takim latwym czynieniem winnych z ofiar przemocy psychicznej

ocenił(a) film na 9
komentarz

Inną sprawą jest krzywdzenie ludzi, jak to na przykład przedstawia ten film.

ocenił(a) film na 8
SatineNic

hmm, wiesz co to SPOILER?

ocenił(a) film na 9
Madziunia_filmweb

A Ty wiesz, że 14 stycznia 2007, kiedy założycielka ten temat zakładała, nie istniała na filmwebie funkcja włączania informacji 'spoiler' przy dodawaniu tematu? Hm... ?

ocenił(a) film na 9
Madziunia_filmweb

Poza tym, przed rozwinięciem tego wątku -całej treści napisanej przez założycielkę- można zorientować się, że w dalszej części tego tematu mogą znajdować się pewne treści z filmu. Bo nie rozwinięty tekst widnieje tak:

(...)"tego księdza sadystę powinni byli rozstrzelać!
za każdym razem, gdy widziałam scenę jak chłopcy są bici, płakałam. najgorzej przeżywałam scenę kiedy ... czytaj dalej"

A zatem czy Ciebie ktoś zmuszał do otwierania i czytania tego wątku? Mogłaś go pominąć i otworzyć jakiś inny z wielu dotyczących tego filmu. Dlaczego wybrałaś właśnie ten do przeczytania?

Proszę napisz może swoje refleksje na temat tego filmu - zapewne możesz się nimi podzielić.

ocenił(a) film na 8
komentarz

Ja już film widziałam, ale inni użytkownicy być może nie. Nikt nikogo nie zmusza, ale po to jest ta funkcja, żeby z niej skorzystać. A jeśli wtedy jej nie było to można napisać w temacie - spoiler.
I co ma do rzeczy moja refleksja na temat filmu?

ocenił(a) film na 6
Madziunia_filmweb

Zamknij mordę już. Nie widzisz, że koleś choruje na schizofrenie.

ocenił(a) film na 8
SatineNic

ktos kto by go roztrzelal, bez wyrzutow sumienia, bylby takim amym zwyrodnialcem jak on

SatineNic

DZIĘKI ZA SPOILER!!!!!!!!!!!! >:-(

Blau95

Przepraszam, ale jak tworzyłam temat nie było opcji spoiler. Spójrz na datę

SatineNic

To wtedy piszesz:'' UWAGA SPOILER blablabla''.

Blau95

Człowieku, to bylo 10 lat temu! Na filmweb wchodziły osoby, które oglądały filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones