PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33295}

Szkoła uczuć

A Walk to Remember
7,5 235 093
oceny
7,5 10 1 235093
4,2 13
ocen krytyków
Szkoła uczuć
powrót do forum filmu Szkoła uczuć

Mam pytanie do Was.
Konkretnie do osób, które przeczytały "Jesienną Miłość".
Czy Jamie umarła?
Autor napisał:"Wciąż ją kocham, widzicie, i nigdy nie zdjąłem z palca obrączki. W ciągu wszystkich tych lat nigdy nie miałem ochoty tego zrobić.[...] Uśmiecham się lekko, spoglądając ku niebu, świadom jeszcze jednej rzeczy, której wam nie wyjawiłem: swoją droga, wierzę teraz, iż cuda się zdarzają."
Czyli przeżyła?

Ps. Książkę przeczytałam w niecałe 2 godziny, bo taka była wciągająca :) Jednak film bardziej mi się podobał. Przy książce płakałam, ale nie tak, jak przy filmie :)

ocenił(a) film na 7
aaaaa

,,Chociaż mam pięćdziesiąt siedem lat, pamiętam ze wszystkimi szczegółami to, co wydarzyło się tamtego roku. Przeżywam ten rok na nowo, wskrzeszając przeszłość, i robiąc to, czuję zawsze dziwne połączenie smutku i radości. Są chwile, kiedy chciałbym cofnąć wskazówki zegar i wyzbyć się smutku, mam jednak wrażenie, że gdybym to uczynił, ulotniłaby się również cała radość. Przyjmuje wiec wspomnienia z całym dobrodziejstwem inwentarza, dają im się porwać, gdy tylko mogę. "

Jamie umarła w rzeczywistości - w książce - w filmie :)

książka świetna

pozdrawiam

Korien

Chociaz wydaje sie to oczywiste, to nie zostalo jasno powiedziane w ksiazce ani razu, ze Jamie zmarła.
A cytat, który zostal przywolany nie musi byc koniecznie, potwierdzeniem jej odejscia. :)) to po prostu wspomnienie o chwil dobrych i zlych, ktore przezywa bohater.

loczna_xd

Nie zdjął obrączki pomimo, że Jamie umarła. Zapewne kochał ją do końca życia i nigdy się ponownie nie ożenił. Pisząc o tym, że cuda się zdarzają miał zapewne na myśli swoją przemianę co zostało również powiedziane w filmie w ostatnie scenie z pastorem. Mam swoją teorię odnośnie słów "Uśmiecham się lekko, spoglądając ku niebu, świadom jeszcze jednej rzeczy, której wam nie wyjawiłem" - myślę, że został pastorem jak mu Jamie to wcześniej przepowiedziała.

ocenił(a) film na 10
aaaaa

Jamie umarła- niestety :( też przeczytałam książkę w dość krótkim czasie (zdziwiłam się, bo przeczytanie przeze mnie jakielkolwiek książki zajmują mi całe wieki ;]). polecam i książkę i film ;]

ocenił(a) film na 7
Mini_5

książka była bardzo krótka ale i tak bardzo dobra ;)

użytkownik usunięty
Korien

Wiecie może kto jest autorem tej książki??

Sparks Nicolas - Jesienna miłość
tu jest do ściągnięcia
http://www.megaupload.com/?d=P32UJBHH [www.megaupload.com/?d=P...]
ja jeszcze nie ściągałam.A jeszcze przy okazji znowu was proszę o ten film,ale nie ten w 4 częściach,bo się spóźnia głos,jezeli macie na komputerze lub na płycie DVD poprawny to dajcie na megaupload bardzo mi zależy.

ocenił(a) film na 7
gosia_pl12

megaupload ma ograniczenia co do rozmiarów więc lepiej sobie sprawić w całości ;)

film można kupić za 20 zł w wielu sklepach internetowych ...wypożyczyć lub ściągnąć przez emule czy bearshare

pozdrawiam

Korien

No gdybym mogła to bym tak zrobiła.Ale emule mi nie działa,nie będe pisała dlaczego,nie mam odblokowanego poprostu,a mieszkam w takiej miejscowości,gdzie niby jest wypożyczalnia,ale za dwa dni 7 zł i tma tego raczej nie ma.Dlatego proszę was o pomoc,a gdybym miała kupić film to chyba za przynajmniej 2 miesiace,chociaż nie wiem czy miałabym w Bydgoszczy czas bo jadę do lekarza.To co pomozecie?

ocenił(a) film na 7
gosia_pl12

ok ok :) postaram sie ściągnąć film i walnąc go pociętego na Mupload jeśli chcesz

chyba że ktoś będzie mial lepszy pomysł lub mnie wyprzedzi ;)

pozdrawiam

Korien

Ok.Dzięki.Tylko ściągnij dobry,żeby się głos nie spóźniał,nie masz tego na płycie?Myślałam,ze masz jakiś kupiony,dobra to zacznij sciagać i powiedz ile jest lub za ile się ściągnie.

ocenił(a) film na 10
aaaaa

Ja mam na komputerze tą książkę :)
Jeżeli chcecie, mogę Wam ją przesłać na maila :)

aaaaa

Ja bym prosiła. To jest mój adres-gosia_pl12@tlen.pl
Czy książka jest bardzo podobna do filmu?

użytkownik usunięty
gosia_pl12

Jakbyś mogła to byłabym Ci ogromnie wdzięczna. Mój adres to nati1002@buziaczek.pl z góry wielkie dzięki :*

aaaaa

jak fajnie, bardzo bym chciała ,żebys mi przesłała tą książke na mojego maila miki1510@vp.pl, z góry dzięki

ocenił(a) film na 10
aaaaa

Jak mogłabym Cię prosić to prześlijmi też ;) Dzięki zuza920@op.pl

ocenił(a) film na 10
aaaaa

Jak mogłabym Cię prosić to prześlijmi też ;) Dzięki zuza920@op.pl

aaaaa

Jeśli możesz prześlij mi też mój mail: martynkabb3@wp.pl z góry dziękuje! :)

ocenił(a) film na 10
aaaaa

Mi już nie musisz wysyłać, dzięki. Ściągnęłam sobie ją z jakiejś strony.

aaaaa

Byłabym wdzięczna:) madzia060@wp.pl Dziękuje:)

madzia060

Niektórzy do mnie pisali w sprawie książki,ja przez przypadek skasowałam te emeile,nie mogłam wcześniej zobaczyć bo nie miałam internetu.Ja nie mam tej książki na dysku mam link na megaupload,moze pomyliliście mnie z gosią1992bo ona coś takiego pisała.Tu jest link:
http://www.megaupload.com/?d=P32UJBHH
Macie dla mnie ten film,każdy z was widizał ja nie i bardzo chce,prosiłam o film ale zeby miał dobrzed dobrany głos i w ogóle, jest kilka postów wyżej.To macie?

ocenił(a) film na 10
aaaaa

zcy mogłabyś przesłać też mi email kocio71@wp.pl

ocenił(a) film na 10
aaaaa

ma moze ktos na kompie inne kiazki nicolasa sparksa?jak cos ja mohge dac jesienna milosc...

katarzyna433

http://www.4shared.com/dir/694089/9b0fb5d0/ebooki.html
To strona z której możesz pobrać e-booki. Chce sprawdzić czy pobrałam kompletnego e-booka, więc tu pytanie, ile rozdziałów ma Jesienna miłość? 13+prolog?

aaaaa

Nie zdjął obrączki pomimo, że Jamie umarła. Zapewne kochał ją do końca życia i nigdy się ponownie nie ożenił. Pisząc o tym, że cuda się zdarzają miał zapewne na myśli swoją przemianę co zostało również powiedziane w filmie w ostatnie scenie z pastorem. Mam swoją teorię odnośnie słów "Uśmiecham się lekko, spoglądając ku niebu, świadom jeszcze jednej rzeczy, której wam nie wyjawiłem" - myślę, że został pastorem jak mu Jamie to wcześniej przepowiedziała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones