PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612}

Szkoła uwodzenia

Cruel Intentions
6,6 139 146
ocen
6,6 10 1 139146
6,1 12
ocen krytyków
Szkoła uwodzenia
powrót do forum filmu Szkoła uwodzenia

Przez większość filmu nie mogłem się pozbyć wrażenia że oglądam kinową wersję
serialowego hitu dla nastolatków ostatnich lat pod tytułem "Plotkara". Gellar i Phillippe jako
odpowiednicy Blair i Chucka? Nie będę zdziwiony jeżeli "Cruel Intentions" był pierwowzorem
dla twórców "Gossip Girl". Ogólnie film sympatyczny, ciekawe intrygi snute przez znudzone
nastolatki z upper east side. Jednak końcówka i śmierć głównego bohatera zbyt
melodramatyczna.

ocenił(a) film na 9
nastyrumors

nie wydaje mi sie, bylo moze troche podobne ale na pewno nie byla to kinowa wersja plotkary

sugarffree

nastyrumors raczej chodziło o to, że Plotkara jest serialową wersją Szkoły uczuć (w drugą stronę nie byłoby to możliwe chociażby ze względów czasowych). Coś w tym jest szalone rodzeństwo niczym pierwowzór dla Chucka i Blair :D. W końcu w Plotkarze nie brakuje nawiązań do filmów. Jednak ostatnio zauważam, że wielu filmom i serialom, których akcją toczy się w NYC, towarzyszy intryga :).

ocenił(a) film na 8
nastyrumors

też mi się skojarzyło z Blair i Chuckiem, ale tutaj wymowa filmu jest zupełnie inna. I nie zgadzam się, w 'Szkole Uwodzenia' to końcówka jest kluczowa dla znaczenia całego filmu. nie jest melodramatyczna, wręcz przeciwnie, czyni film bardziej prawdziwym.

nastyrumors

Też pomyślałam że postacie Kathryn i Sebastiana mogły być inspiracją dla Chucka i Blair zwłaszcza z początku 1 sezonu. Kiedy patrzyłam na Kathryn w niektórych scenach to dosłownie widziałam Blair przed oczami.

nastyrumors

Serial "Plotkara" bazuje na powieściach Cecily von Ziegesar o tym samym tytule.

nastyrumors

Nie jesteś osamotniony w takim myśleniu :) Kiedy obejrzałam pierwszy sezon plotkary też naszły mnie takie odczucia. Na yt jest nawet filmik z utworem z filmu zrobiony w ciekawej konwencji.

http://www.youtube.com/watch?v=6MEDm606uCQ

Szkoła uwodzenia to kultowy film. Ma już blisko 15 lat, a ja do dzisiaj ciepło go wspominam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones