PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7347}

Sznur

Rope
7,4 9 773
oceny
7,4 10 1 9773
7,3 18
ocen krytyków
Sznur
powrót do forum filmu Sznur

Zbrodnia i kara.

ocenił(a) film na 5

Czegoś zabrakło.
Niby ok, ale spodziewać by się można większych emocji, większych komplikacji.
Niby należy wychwalać uzyskanie takiego napięcia w tak kameralnej historii, ale przecież wiadomo z góry jak to się skończy.
Bardzo atrakcyjny pomysł, ciekawa zabawa kamerą, jednak jak na reżysera wydaje mi się to bardziej jakąś wprawką.
Mistrz nie przekonał mnie tym razem.

cew

Z tego, co mi wiadomo, ten film był właśnie swego rodzaju 'wprawką' techniczną, jak mówisz, eksperymentem. Chodziło o ograniczenie cięć montażowych do minimum (w całym filmie jest ich chyba 8? jeśli dobrze pamiętam) na rzecz montażu wewnątrzkadrowego. Moim zdaniem dzięki temu film zyskuje pewien specyficzny klimat, ale chyba traci na napięciu.. Nie wiem, dlaczego akurat przy okazji tego filmu Hitchcock się zdecydował na takie posunięcie, ale przynajmniej można wyciągnąć z tego 'eksperymentu' ciekawe wnioski, przede wszystkim na temat funkcji i możliwości montażu.

ocenił(a) film na 6
cew

Podczas oglądania tego filmu miałem w pamięci obraz Porucznika Columbo. Sądzę nawet, iż twórcy tego serialu mogli się wzorować na "Sznurze." Ten film można było jeszcze trochę bardziej rozbudować, zagmatwać, dodać więcej poszlak, ale może właśnie o to chodziło aby go jak najbardziej uprościć. Jednakże stanowi dobre wprowadzenie dla osób, chcących obejrzeć więcej tego typu kryminałów.

Polecam Porucznika Columbo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones