PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575916}

Szpieg

Tinker Tailor Soldier Spy
7,1 72 435
ocen
7,1 10 1 72435
7,7 33
oceny krytyków
Szpieg
powrót do forum filmu Szpieg

Majstersztyk

ocenił(a) film na 10

W mojej opinii jest to jeden z lepszych, o ile nie najlepszy film szpiegowski jaki oglądałam.
Doskonale ukazuje ciężką, a zarazem pełną niedomówień atmosferę lat 70, gdzie nikt nie może
być pewien swojej przyszłości, gdzie nasi przyjaciele mogą być tak naprawdę naszymi wrogami,
gdzie zaufanie jest bardzo ryzykowną "inwestycją". Film jest jak wielka łamigłówka, gdzie widz
sam musi połączyć poszczególne elementy. Reżyser niczego nie podaje na talerzu, jedynie daje
wskazówki.

W filmie nie znajdziemy zapierających dech w piersiach przewrotnych akcji, gdzie nasze oczy
będą cieszyć kolejne pościgi, szybkie samochody z wielką ilością gadżetów i panie spoglądające
powłóczystymi spojrzeniami spod sztucznych rzęs. Film zabierze nas za to w realną podróż, gdzie
napięcie będzie budowane z wielką precyzją, gdzie nasz umysł z wytężeniem będzie musiał się
skupiać na niby niepozornych zdarzeniach lub usłyszanym słowie w jednej z rozmów.

Zdecydowanie polecam dla osób, którzy nie szukają łatwiej w odbiorze rozrywki, a intelektualnej
podróży w świat z jednej najbardziej znanych afer szpiegowskich.

ocenił(a) film na 10
matylda

Popieram w 100%, film rewelacyjny, lecz z zastrzeżeniem - dla kogoś, kto oczekuje od kina czegoś zupełnie innego niż wodotryski.

użytkownik usunięty
matylda

Nie czytałam akurat tej powieści Johna le Carré, ale czytałam inne i rzeczywiście wiele uwagi przykłada do szczegółów. Dba o realizm, solidnie konstruuje fabułę i postaci, o niczym nie zapomina, ale ciężko się czyta, z samym słowem radzi sobie trochę gorzej. Ale sam film jest dobrze zrobiony, dobre aktorstwo, fajnie wypadł Gary Oldman, wyjątkowo nie grał psychopaty, chyba jego najlepsza kreacja, aż szkoda że nie został w pełni wykorzystany w innych filmach. Szkoda że jest bardziej znany z ról psycholi. Tu udowodnił że potrafi stworzyć kreacje spokojniejszą, mniej ekspresyjną skromniejszą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones