PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575916}

Szpieg

Tinker Tailor Soldier Spy
7,1 72 450
ocen
7,1 10 1 72450
7,7 34
oceny krytyków
Szpieg
powrót do forum filmu Szpieg

Film jest sprawnie i dobrze zrealizowany i ma świetnych aktorów - a także oddaje całą intrygę szpiegowską.

Ale w porównaniu do serialu - film jest średni. Brakuje natężenia uczuć i zwrotów akcji. Peter powinien być inaczej zagrany (o jego orientacji nie wspominając:). Ricky też powinien być inny - choć lubię Toma Hardiego - to jednak czegoś w nim brakuje! Nawet Smiley - w serialu - w interpretacji Aleca Guinnessa bije na głowę Oldmana (choć i Oldman jest świetnym aktorem). Guiness jakby dotknął serca bohatera, jego uczuć tłamszonych, był bardziej prawdziwy - zwłaszcza w relacji z żoną. Przez to bardziej poruszała jego sytuacja. A film daje nam poprawnego Smileya. Dobrego i fajnego nawet - ale bez tego błysku.

Co tam - nie będę się rozpisywać:) Wystarczy obejrzeć i samemu porównać:)

ocenił(a) film na 7
nan_s

To prawda serial jest dużo lepszy. Zobacz też Smiley's People z tą samą obsadą. Ten serial jest wybitny jeszcze lepszy niż Tinker... Cała obsada, ale przede wszystkim Alec Guinness byli lepsi. I mimo, że serial jest dłuższy jakimś sposobem film jest zwyczajnie nudny.

ocenił(a) film na 7
mixererunio

Nie mogłam nigdzie dostać tego serialu, tj. Ludzi Smileya. Czytałam za to całą trylogię Johna Le Carre i jestem fanką :) :)

ocenił(a) film na 7
nan_s

Zatoka piratów w moim przypadku. Niestety.
Ale podobno wersja Blu-ray jest okrojona i nie waro jej kupować.
Ale na prawdę warto się postarać o niego. Smiley's People jest po prostu wybitny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones