PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9982}
7,8 7 251
ocen
7,8 10 1 7251
8,1 15
ocen krytyków
Szpital Przemienienia
powrót do forum filmu Szpital Przemienienia

klasyka polskiego kina jeden z dziesieciu najwazniejszych filmów film wyzwanie czym może byc kino traktowane mądrze az do bólu moje pytanie jaki polski film z ostanich 20 lat oprócz Długu dorównuje tamtym wspaniałym filmom ?

ocenił(a) film na 8
zen_12

ja bym celowała w twórczość M. Wrony.

ezooth

oby się spełnił z mojego kanonu polskiego kina polecam gorąco /SPIRALE/ ZANUSIEGO z wpaniałą rolą NOWICKIEGO

użytkownik usunięty
zen_12

zgadzam się , że "szpital przemienienia" jest doskonałym filmem ale zastanawia mnie ta lista "dziesięciu najwybitniejszych". jest to Twoja subiektywna opinia czy mogę odzyskać wiarę w gusta widzów , którzy wybrali najlepsze polskie filmy ? "spirala" jest też dobrym filmem ale ja wolę "strukturę kryształu", "kontrakt" i "illuminację" - moje ulubione filmy zanussiego

witam każdy wybór jest selekcją rezygnacja a jednoczesnie pozwala jakos sie nam ustawic swój własny kierunek odnalez bliskie osoby z podobnymi filmami muzyką ksiązkami które wzbogacają nasz swiat AUSTERIA DEKALOG 2 SPOKÓJ PRZYPADEK CONSTANS KONTRAKT DYRYGEN.....pozdrawiam

użytkownik usunięty
zen_12

dziękuję za odpowiedź :) filmy, które polecasz są oczywiście doskonałe. wracając do Twojego pierwszego pytania o ostatnie 20 lat - ja cenię Kędzierzawską "Wrony" i "Diabły, diabły" i Kolskiego choć oczywiście nie dorównują takim dziełom jak te, które wymieniłeś. A i książka Lema jest bardzo dobra :)

zgadzam sie WRONY wspaniałe ciepłe kino dziewczyny obydwie rewelacja/malenstwo w kosciele/ niestety syndrom własnego stylu prowadzi na manowce kolski kreci ciagle ten sam film nuda krauze dwa filmy DŁUG GRY ULICZNE Oraz dwa gnioty PLAC ZBAWICIELA NIKIFOR.....nie wiem czy oglądałas najnowszy film SKOLIMOWSKIEGO ESENTIAL KILING poezja obrazu muzyka kolor rytm polecam pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
zen_12

No to się Wrona spełnił... Niestety.
A skoro o Skolimowskim mowa, to "Cztery noce z Anną" też warto odnotować.

użytkownik usunięty
zen_12

Moim zdaniem takim filmem jest n.p "Trzeba zabić Sekala" z 1998

ocenił(a) film na 9
zen_12

Pisałeś w 2011 - o 20-leciu, więc nie można pominąć "Psów". Sensacyjne opakowanie nie ma znaczenia. To jeden z najważniejszych polskich filmów, a po 89 kto wie - może i najważniejszy.
Wciąż.

zen_12

Lęk Wysokości. Bardzo. Nieprzyjemny, bolesny, o relacji ojca z synem i uzależnieniu. Bardzo dobre kino, świetnie zagrane - Dorociński i Stroiński...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones