PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95825}
7,7 88 313
ocen
7,7 10 1 88313
7,4 25
ocen krytyków
Sztuka spadania
powrót do forum filmu Sztuka spadania

Jakim prawem kilkuminutowa, zwyczajna komputerowa animacja jest wyżej w rankingu niż wiele filmowych arcydzieł?

ocenił(a) film na 9
Vaylander

Bo to również arcydzieło, tyle że 6-minutowe

ocenił(a) film na 6
redo777

Rozumiem, że Katedra jest na 10, ale to?

Vaylander

Powinien istnieć osobny ranking dla krótkometrażowych. Filmik wg mnie świetny, ale oczywiście nie da się go porównywać z pełnometrażowymi klasykami, bo jest po prostu zupełnie z innej "ligi".

KatarinaN

Dokładnie. To tak jakby porównywać film z serialem.
Nie mam nic do takich animacji jak Sztuka Spadania, ale stawianie ich obok filmów to przegięcie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mateuszwisniewski

Tak, bo Ty lepiej wiesz do czego mam pretensje a do czego nie...

Vaylander

tylko tyle wyniosłeś... współczuje

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Vaylander

Inteligentniej się nie dało ;d?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mateuszwisniewski

To jaki jest sens tego filmu? I jak jest porównani do Shreka czy chociażby Króla Lwa.?Jakie jest przesłanie?

ocenił(a) film na 6
danielpiw23

O tym jak dla osobistych celów nielicznych wykorzystuje się licznych.

mateuszwisniewski

z takimi filmami jest podobnie... dlatego ja na filmwebie nie oceniam takich filmów jak "Król Lew" ,które są świetne jako filmy dla dzieci, ale zupełnie nieporównywalne do reszty filmów.

KatarinaN

klasyfikowanie filmów przez podział dla na obrazy dla dzieci oraz obrazy dla dorosłych to dziwna konwencja, ma swoje mankamenty zauważalne na pierwszy rzut oka. nie zestawiałbym tego, z podziałem na krótkometrażówki i filmy pełnometrażowe, bo stawiane są tutaj całkowicie inne cechy dystynktywne pod światło oceny.

powiem tak - nie spotkałeś się z, kolokwialnie mówiąc, bajką. której przeznaczeniem (z zamysłu produkcyjnego. rzecz jasna) nie było grono odbiorców w postaci dzieci, ani też takiej, która bez takowego zamysłu znalazła aplauz wśród osób z grupy dorosłych widzów? zakładam, że wynikiem takich sporów jest krzywdząca, a jakże, generalizacja!

ocenił(a) film na 7
KatarinaN

Jak możesz mówić tak o królu lwie? ;_; Ja stawiam go na równi z innymi arcydziełami kina, nie wyobrażam sobie umniejszać Disneyowi ._.

ocenił(a) film na 10
Vaylander

arcydzieło 10/10 <3 i dlatego jest tak wysoko

rei_hino17

tak samo jak 'Wpadka' i 'Zmierzch' nie?

ocenił(a) film na 10
Vaylander

a żebyś wiedział ;)

ocenił(a) film na 8
rei_hino17

Dla mnie byłoby to lepsze jakby gadali zrozumiale i było przynajmniej 3x dłuższe.

ocenił(a) film na 9
Vaylander

Może po prostu dlatego, ze się podobała większej liczbie ludzi, niż inne, dłuższe produkcje?

ocenił(a) film na 8
Vaylander

Mnie również to zastanawia. Animacja dobra, owszem, ale jest w rankingu o wiele za wysoko. Podobnie jak "katedra".

ocenił(a) film na 7
andriej2

to znaczy, że animacje powinny mieć max 5/10 bo są animacjami?
jak widzę w opisie: animacja, krótkomet., fantasy to oceniam w kategorii krótkometrażowej animacji fantasy, a nie jak dramat czy komedię.

ocenił(a) film na 7
zajac309

zastanawiam się nad tym płaczem;/
postać poczuła ,że robi źle jednak dla sztuki może poświęcić kogoś życie?

ocenił(a) film na 6
MaoShinigami

Uronił łzę, bo się wzruszył własną sztuką i związanymi z nią przeżyciami. A o warościach etycznych ten "artysta" nigdy nie słyszał. Dlatego - upadła sztuka.

ocenił(a) film na 9
MaoShinigami

Jak dla mnie na jego wzruszenie miały wpływ dwa elementy, które ze sobą współgrają. Po pierwsze, jak napisano powyżej, jego sztuka go wzruszyła. Po drugie, dzieło nie jest skończone, pracuje nad nim wytrwale, marzy o końcu.....dlatego się nie zatrzymuje i idzie po kolejnego żołnierza.

ocenił(a) film na 9
andriej2

Nie może być w rankingu "za wysoko" :D O wysokości filmu w rankingu, decydują ocena wielu ludzi, przecież nie jedna osoba to ustawia. Skoro jest tak wysoko, to znaczy, że spodobała się wielu ludziom (u mnie ma 9, bo w filmach cenię przesłanie). Nad czym tu się zastanawiać?

Vaylander

Bo porusza problemy, który wiele z tych arcydzieł nie poruszyło i nie potrzebuje dłuższego czasu, aby wyrazić to co wyraża.

ocenił(a) film na 9
Vaylander

Takim prawem, że więcej osób ją wysoko oceniło? Bo jest ich zdaniem (tak jak moim) lepsza od niektórych innych filmowych arcydzieł (bo to też arcydzieło)?

Vaylander

Polski kompleks, znalazłoby się ze sto lepszych animacji tylko z ostatnich kilku lat - ale nie są nasze, więc nie są takie wspaniałe. Wychodzą z polaczków (nie mylić z Polakami) kompleksy, więc punktują "swoje" dzieła, nieważne że słabe, nieważne że w ogóle nie mające nic wspólnego z czymkolwiek (fantasy? to ma być fantasy? litości...), ważne że nasze polskie, a kto powie inaczej - kłonicą go przez łeb!

tomakin

oj, nie mogę zrobić edyty, patrzę że właśnie jakąś nekromancję uprawiam, posty sprzed pół roku. No ale było na szczycie listy tematów na forum tego... erm... filmu, a dzieło wpadło mi w oko jak przeglądałem sobie top100 fantasy. Prędzej spodziewałbym się tutaj serialu z Bolkiem i Lolkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones