PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95825}
7,7 88 316
ocen
7,7 10 1 88316
7,4 25
ocen krytyków
Sztuka spadania
powrót do forum filmu Sztuka spadania

POLSKI film, POLSKICH twórców ma premierę światową wcześniej niż premier polską? Bez sensu.

użytkownik usunięty
Lovely

dlatego, ze 30 wrzesnia uplywal termin zglaszania filmow do Akademii, stad musial byc wyswietlany w USA przed tym terminem.
choc o ile pamietam to prapremiera byla na festiwalu w Gdynii i to byl pierwszy publiczny pokaz :)
a to chyba Polska, czy sie myle ?

i|s|z

ocenił(a) film na 10

No tak.... Jeden pokaz na festiwalu - masa ludzi mogła ten film zobaczyć, prawda?
Ja rozumiem aspiracje do Oscara i sam będę im kibicować, ale oni chyba nie łudzą się, że wygrają z superprodukcjami z ogromnymi plecami w postaci wytwórni? No, chyba, że akurat będzie taki trand, żeby nagrodzić jakiś niezależny film...

użytkownik usunięty
Lovely

A ja mam prośbe - mój chlopak to zapalony grafik komputerowy, i filmik ten chce mieć pod choinkę, o ile wyjdzie do sprzedaży do tego czasu. Czy ktoś wie, od kiedy będzie go można kupić??

ocenił(a) film na 10
Lovely

mysle, ze bedzie, bo w przypadku filmow krotkometrazowych (a w tej kategorii bedzie rozpatrywany Oscar dla tego filmu, wielkie wytwornie jakos sie nie pokazuja...

No tak, a Polska to chyba świat? :) Data polskiej premiery do termin wprowadzenia filmu do kin, a światowej to w tym przypadki data pierwszego, publicznego pokazu na festiwalu w Gdyni. Światowa premiera to wszak nie to samo co premiera zagraniczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones